"Chopin i jego Europa". Dwa wieki muzyki na żywo

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:04
Na scenie warszawskiego festiwalu wystąpią pianiści Alexander Melnikov i Alexey Zuev oraz Orkiestra XVIII Wieku pod batutą Kennetha Montgomery'ego.
Orkiestra XVIII wieku
Orkiestra XVIII wiekuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Program:

Ludwig van Beethoven V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

Robert Schumann Koncert fortepianowy a-moll op. 54

Wyk. Alexander Melnikov (fortepian historyczny), Alexey Zuev (fortepian historyczny), Orkiestra XVIII Wieku, dyr. Kenneth Montgomery

W przerwie koncertu z Alexandrem Melnikovem rozmawiać będzie Hanna Szczęśniak, natomiast z Alexeyem Zuevem spotka się Monika Zając.

***

Na transmisję w "Letnim festiwalu muzycznym" w czwartek (24.08) w godz. 17.00-19.00 zaprasza Róża Światczyńska.

mc/jsz

Czytaj także

Alexander Gavrylyuk: moim celem jest służba muzyce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 12:00
- Staram się grać bez eksponowania ego. My, wykonawcy, po prostu łączymy świat muzyki, świat tworzony przez kompozytorów, z jej odbiorcami - mówił w Dwójce ukraińsko-australijski pianista, który wystąpił z recitalem na 72. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alena Baeva i jedna z najpiękniejszych sonat w historii

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 12:00
Zapraszamy do wysłuchania rozmów z rosyjską skrzypaczką Aleną Baevą oraz z ukraińskim pianistą Vadymem Kholodenką, wykonawcami 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka w stanie czystym". Ulubieni pianiści Vadyma Kholodenki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:00
- Podziwiam właściwie wszystkich wybitnych pianistów z przeszłości, ale mam kilku ulubieńców, których nagrań słucham regularnie - przyznał w Dwójce znakomity ukraiński muzyk, gość tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seong-Jin Cho: moje interpretacje dojrzewają wraz ze mną

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 12:00
- Czuję się dziś bardziej niezależny niż jeszcze dwa lata temu. Przeprowadziłem się też z Paryża do Berlina, to teraz muzyczne centrum Europy - opowiadał w Dwójce koreański pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2015 roku, gość tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nelson Freire: granie Chopina w Polsce nie jest łatwe

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:30
– Robię się przy tym nerwowy, nawet dziś, mając spore doświadczenie, bo byłem przecież kojarzony z Chopinem przez całe życie – mówił pianista w przerwie swojego recitalu na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń