REKLAMA

Zimowe muzykowanie w Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 18:00
W świąteczne popołudnie w Programie 2 Polskiego Radia skrzypiał pod nogami skrzący się śnieg, a dzwoneczki u szyi sympatycznego renifera Rudolfa o czerwonym nosie dzwoniły wesoło. Słuchaliśmy bowiem znanych i lubianych melodii kojarzonych z okresem bożonarodzeniowym i noworocznym w tradycyjnych i jazzowych interpretacjach. 
Podczas koncertu usłyszymy wiele znanych lubianych melodii czasu świąteczno-noworocznego
Podczas koncertu usłyszymy wiele znanych lubianych melodii czasu świąteczno-noworocznegoFoto: shutterstock

Program:

cz. I

Piotr Czajkowski Suita z baletu "Jezioro łabędzie" op. 20a, Georgy Sviridov Kantata "Pada śnieg", Piotr Czajkowski Dziadek do orzechów - suita z baletu op. 71a

Wyk. Orkiestra Filharmoniczna Radia France, Chór Dziecięcy Radia France (Maitrise de Radio France), dyr. Mikko Franck

Świąteczny koncert Orkiestry Filharmonicznej Radia France (18.12.2020, Audytorium Radia France, Paryż)

***

cz. II

Trad. (opr. Richard de Rosa) Angels We Have Heard on High Jule Styne (opr. Torsten Maas) Let it snow; Christoph von Schmidt (opr. Jorg Keller) Come Ye Little Children; Leroy Anderson (opr. Florian Ross) Sleigh Ride; Ruben Lilljefors Det Stralar en Stjarna; Edward Pola (opr. Jorg Keller) It’s the Most Wonderful Time of the Year; trad. Merry Christmas Everywhere; John Marks (opr. Bill Test) Rudolph the Red-Nosed Reindeer; trad. (opr. Ansgar Striepens) Es kommt ein Schiff geladen; trad. (opr. Jorg Keller) Let us be Happy and Cheerful

Wyk. WDR Big Band Cologne, dyr. Ansgar Striepens

Koncert kolędowy Big-Bandu Radia WDR z Kolonii - "Jazzy Christmas" (17.12.2020, WDR House, Kolonia)

***

Tytuł audycji: Zimowe muzykowanie w Trzech Króli

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 6.01.2022

Godzina emisji: 16.00

Czytaj także

Zygmunt Krauze - 60-lecie pracy twórczej. "Wszystkie utwory są dla mnie chciane"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 21:50
- W mojej muzyce jest trochę nostalgicznej nuty, czego nie pielęgnuję, ale też się tego nie wstydzę. Najważniejszy jest debiut "Trenu pamięci Krzysztofa Pendereckiego", który skomponowałem spontanicznie, natychmiast po jego śmierci - mówił Krzysztof Krauze w trakcie wyjątkowego koncertu na 60-lecie swojej pracy twórczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gore gwiazda Jezusowi". Dorota Miśkiewicz: śpiewanie kolęd jest wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 11:59
- Są to utwory, które większość z nas zna. Pojawia się więc pytanie, co z tymi kolędami zrobić. Przy prostych melodiach my jazzmani możemy wszystko; możemy powywracać harmonie do góry nogami, poszukać jakichś zupełnie nowatorskich rozwiązań. To bardzo kuszące, tylko na ile to będą wtedy kolędy, na które ludzie czekają? - mówiła w Dwójce Dorota Miśkiewicz o płycie "Gore gwiazda Jezusowi". W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia repertuar ten zabrzmiał na antenie PR2.
rozwiń zwiń