X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Korsyka i Andaluzja wchodzą w XXI wiek

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 11:00
Koncerty wokalnego zespołu Barbara Fortuna oraz królowej flamenco Carmen Linares należały do najbardziej poruszających momentów tegorocznego Festiwalu 'Skrzyżowane Kultur". Dwójka zaprasza na retransmisję dziś wieczorem.
Audio

O polsko-korsykańskich związkach oraz korsykańskiej muzyce przyszłości opowiedział w dwójkowych "Źródłach" Jean Philippe Guissani - szef wokalnego zespołu Barbara Fortuna, który w środę wystąpił na Festiwalu "Skrzyżowanie Kultur".

W ostatniej dekadzie Barabra Fortuna stała się jednym z najważniejszych zespołów wykonujących korsykańskie śpiewy polifoniczne, których historia sięga późnego średniowiecza. Wokaliści pod wodzą Jeana Philippe'a Guissani nie ograniczają się jednak do archaicznego repertuaru oraz konwencjonalnych sposobów jego wykonywania.

Znakiem firmowym Barbara Fortuna stała się już współpraca z muzykami reprezentującymi różne tradycje muzyczne basenu Morza Śródziemnego, a także eksperymentalne projekty sceniczne. Jeden z najnowszych dotyczy wizyty Josepha Conrada na Korsyce w początkach XX stulecia.

-  Myślę, że ten projekt może okazać się szczególnie interesujący dla Polaków. Ilustruje on bowiem różne podobieństwa i różnice pomiędzy naszymi narodami - powiedział Annie Szewczuk Jean Philippe Guissani. W wywiadzie, którego fragmentu posłuchać można już teraz, artysta opowiadał także o innych nowatorskich przedsięwzięciach Barbara Fortuna, uwzględniających także środki elektroniczne.

Podczas warszawskiego koncertu (28. września) zespół Barbara Fortuna przedstawił natomiast tradycyjny repertuar korsykański.

Tego wieczoru wysłuchaliśmy także występu Carmen Linares. Artystka, obchodząca w tym roku sześćdziesiąte urodziny, zdobyła sobie zdobyła sobie szczególną pozycję we współczesnej hiszpańskiej kulturze muzycznej, stając się jedną z najbardziej uznanych artystek i wykonawczynią flamenco o największym audytorium międzynarodowym. Muzycznej sztuki uczyła się od takich weteranów śpiewu flamenco, jak Pepe Matrona, Juan Varea, Rafael Romero czy Fosforito. Solową karierę rozpoczęła w latach siedemdziesiątych, swoimi nagraniami i występami podbijając serca publiczności na całym świecie. 

Na retransmisję obu koncertów na antenie Dwójki zaprasza we wtorek (8 listopada, godz. 19) Anna Szewczuk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak to wielokulturowość inspiruje artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:40
Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to nazwa specjalnego projektu artystów sztuk wizualnych, który wzbogaci program tegorocznej edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Do akcji może włączyć się każdy warszawiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Dudziak i jej Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:00
Ruszył Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Inauguracją był koncert Urszuli Dudziak z grupą Superband. W audycji "Stacja Kultura" wywiad z wykonawczynią Papai, wirtuozem instrumentów klawiszowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótka historia afrobeatu (wywiad z Femi Kuti)

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 16:00
- Większość nigeryjskich pieśni stworzona została przez moją rodzinę - mówi w Dwójce gwiazda "Skrzyżowania Kultur". I prawdopodbnie ma rację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głos zbuntowanej kurdyjskiej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 15:30
- Jeśli zakażą mi śpiewać publicznie, będą to robić w domu, choćby dla dwóch osób - mówi w "Muzycznej Jedynce" Aynur Doğan, gwiazda warszawskiego Festiwalu "Skrzyżowanie Kultur".
rozwiń zwiń