X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dwójka na miejscu". Zakopane - inspirujący duch wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 18:09
- W opinii ogólnej wolność jest związana z górami. Już w XIX wieku, gdy jeszcze Polska była pod zaborami, Franciszek Nowicki pisał, że w Tatrach są ostatnie wolności ołtarze - mówił w Dwójce Maciej Pinkwart, dziennikarz i autor licznych książek-przewodników o Zakopanem.
Audio
  • Zakopane. Inspirujący duch wolności (Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej)
Plac Niepodległości w Zakopanem
Plac Niepodległości w ZakopanemFoto: Michał Nowak/Polskie Radio

Yankel Band 12001.JPG
"Dla Żydów Łódź była drugą Ameryką"

W sobotę (18.08) dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia odwiedzili, w ramach wakacyjnej akcji "Dwójka na miescu - znaki Niepodległej", stolicę polskich Tatr. W czasie plenerowej, dwugodzinnej audycji pojawili się rozmówcy związani nie tylko z Zakopanem, ale również z regionem Podhala, w tym m.in. pisarz i autor książek podróżniczych Maciej Pinkwart oraz przewodnik tatrzański Apoloniusz Rajwa. Miejscowy artysta rzeźbiarz Maciej Rząsa opowiadał o obchodach Roku Władysława Hasiora, a Maria Frączysta przedstawiła program 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Nie zabrakło również ciekawostek o perłach lokalnej architektury podhalańskiej – Czerwonym Dworze, Willi Oksza i Willi Atma. Zajrzeliśmy ponadto do Teatru Witkacego i Muzeum Jana Kasprowicza oraz zabraliśmy słuchaczy na wycieczkę po Zakopanem śladami Karola Szymanowskiego. Zagrały też na żywo lokalne zespoły folklorystyczne.

Audycję z plenerowego studia Dwójki poprzedziły występy artystyczne i inne atrakcje dla mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in. warsztaty taneczne, plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło również konkursu z atrakcyjnymi nagrodami pt. "Dwójka na piątkę", a Andrzej Bienias – aktor Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem – zaprezentował (w ramach Narodowego Czytania) fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i literatury związanej z Zakopanem.

W następną sobotę – 25 sierpnia – radiowa Dwójka odwiedzi Kielce.

***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej

Prowadzili: Beata Kwiatkowska i Andrzej Sułek

Goście: Maciej Pinkwar (dziennikarz, pisarz i autor książek podróżniczych), Małgorzata Wonuczka-Wnuk (Czerwony Dwór)Maciej Rząsa (rzeźbiarz), Teresa Szeptyńska (Willa Oksza), Joanna Wnuk-Nazarowa (szefowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), Apoloniusz Rajwa (przewodnik tatrzański), Agnieszka Gąsienica-Giewont (Muzeum Karola Szymanowskiego), Andrzej Dziuk (dyrektor Teatru Witkacego), Maria Frączysta (członkini rady programowej 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich), Józef Pitoń (gawędziarz)

Data emisji: 18.08.2018

Godzina emisji: 15.00

pg/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka na miejscu. Kalisz - fortepianowe miasto-imperium

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 17:10
- Ta historia zaczęła się w 1781 roku. Był to wyrób, który nazywał się fortepianem. A pianina to jest dopiero koniec XIX wieku - mówił w Dwójce Jan Kibler, wieloletni pracownik fabryki Calisia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walczący o wolność, mieszczański, alternatywny. Twarze Poznania

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 15:55
"Dwójka na miejscu - znaki Niepodległej" - wakacyjna akcja, która nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - zawitała do stolicy Wielkopolski. W licznych rozmowach z naszymi gośćmi przyjrzeliśmy się Poznaniowi z wielu różnych stron.
rozwiń zwiń