Polskie Radio
Section05
Amber Gold pr24

Afera Amber Gold: przesłuchania funkcjonariuszy ABW

Nie uważam, żeby ABW - a szczególnie mój wydział w sprawie Amber Gold nie dopełnił jakichś obowiązków; sprawa nabrała biegu właśnie po tym, jak Agencja się nią zainteresowała - mówił przed sejmową komisją śledczą ds. b. naczelnik wydziału III stołecznej delegatury ABW. Polskie RAdoi 24 transmitowało przesłuchanie sejmowej komisji ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold ABW Gdańsk Donald Tusk Małgorzata Wassermann

"Według branży OLT Express bez ekonomicznego uzasadnienia"

- Delegatura stołeczna Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie uzyskała w ramach czynności operacyjno-rozpoznawczych wiedzy na temat współpracy Michała Tuska z OLT Express - mówił przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold zastępca naczelnika jednego z wydziałów stołecznej delegatury ABW. Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold przesłuchuje funkcjonariuszy ze zlikwidowanej delegatury stołecznej ABW. Posiedzenie podzielono na część jawną i zamkniętą, a wizerunek oraz dane osobowe świadków zostały utajnione. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza ABW

Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold

Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold, zeznania składa funkcjonariuszka ABW. Pierwotnie jej przesłuchanie miało odbyć się 3 tygodnie temu, jednak z powodu problemów technicznych z urządzeniem zmieniającym głos komisja musiała przerwać posiedzenie i wyznaczyć inny termin. Polskie Radio 24 transmitowało posiedzenie Komisji Śledczej ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Gdańsk Platforma Obywatelska Donald Tusk Sejm komisja śledcza

Amber Gold. "Świadkowie unikają rzetelnych odpowiedzi"

- Rzeczą niewyobrażalną jest tłumaczenie świadków ws. Amber Gold, że nie pamiętają tej sprawy. Twierdzą, że nie kojarzą, nie wiedzą, że dowiadują się o czymś dopiero na komisji. Państwo polskie powinno reagować gdy świadkowie unikają rzetelnych, zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania – powiedział w audycji Jakim Prawem poseł Kukiz’15, członek KRS i komisji śledczej ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Rzymkowski Amber Gold komisja śledcza Sejm Kukiz'15

Komisja śledcza ds. Amber Gold. Konfrontacja świadków

- Nie przypominam sobie, abym paraliżował prace pionu operacyjnego gdańskiej ABW. Uważam, że była duża swoboda w pracy wydziału operacyjnego - zapewniał b. wiceszef gdańskiej ABW Jarosław Dąbrowski podczas czwartkowej konfrontacji z kolejnym funkcjonariuszem gdańskiej ABW. Polskie Radiu 24 transmitowało posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Gdańsk Platforma Obywatelska przestępczość przestępczość gospodarcza

"Afera Amber Gold pokazuje stan państwa w latach 2009-12"

- Pojawiły się jasne sugestie o braku zaufania ze strony centrali ABW do delegatury gdańskiej. Świadkowie zeznali, że mieli zajmować się tylko małżeństwem P., a nie synem premiera Tuska. Pojawiły się też informacje o ewentualnej korupcji w kontekście braku działań instytucji państwa ws. Amber Gold. Niestety, te wątki nie zostały rozwinięte, ponieważ oficerowie usłyszeli, że mogą dostać zarzuty – mówił w audycji Jeden Na Jednego poseł PiS Jarosław Krajewski o przesłuchaniach funkcjonariuszy ABW przed komisją ślędczą.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość Amber Gold komisja śledcza