Polskie Radio
Section05
Jarosław Krajewski

Jarosław Krajewski: nadchodzące wybory będą najważniejsze po 1989 roku

- Nie obawiamy się różnych taktycznych zwrotów, których dokonuje Platforma Obywatelska, ponieważ mamy program oparty na fundamencie bezpieczeństwa, a także ludzi wiarygodnych, do których Polacy mają zaufanie - mówił w audycji "W samo południe" poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz lider warszawskich struktur partii Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Krajewski Paweł Zieliński polityka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO Donald Tusk

Krajewski: mówimy o linii zdrady Tuska, czyli o tym, jaka była koncepcja obrony Polski w czasach rządów PO

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski powiedział, że Polacy rozumieją, iż nadchodzące wybory będą najważniejsze po 1989 roku, bo zdecydują o zagwarantowaniu nam bezpieczeństwa, mimo toczącej się wojny na Ukrainie. Jak podkreślił, tylko rząd PiS jest w stanie to bezpieczeństwo zapewnić.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Krajewski POLSKA PiS polityka wybory

PR24 "Pieniędzmi warszawiaków finansuje paszkwil na żołnierzy". Krajewski krytykuje Trzaskowskiego za wsparcie Holland

- Rafał Trzaskowski jest politykiem, który wybiera paradygmat partii politycznej Platformy Obywatelskiej ponad interesem publicznym, ponad wspólnotą lokalną - mówił w Polskim radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski krytykując decyzję warszawskiego ratusza o wsparciu finansowym "Zielonej granicy" Agnieszki Holland.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony mazowieckie Agnieszka Holland Rafał Trzaskowski Jarosław Krajewski Jerzy Jachowicz

TYLKO U NAS Krajewski o filmie Holland: ma osłabić morale służb

- Chodzi o osłabienie morale i poczucia służby żołnierzy Wojska Polskiego, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej - powiedział w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do filmu "Zielona Granica". Jak mówił, ma to w efekcie pogorszyć ochronę granic. - Z tym nie może zgodzić się żaden odpowiedzialny polityk, każde państwo musi bronić bezpieczeństwa obywateli - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Jarosław Krajewski Agnieszka Holland Katarzyna Gójska

Radni PO przerywają sesję ws. referendum w stolicy. Szef warszawskiego PiS: boją się głosu mieszkańców

- My jako warszawskie Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy konsekwentni i chcemy, żeby o najważniejszych sprawach w mieście zdecydowali jego mieszkańcy - powiedział szef warszawskiego PiS Jarosław Krajewski, komentując przerwaną głosami radnych KO sesję nadzwyczajną ws. referendum gminnego dot. m.in. Strefy Tempo 30. - Radni Platformy Obywatelskiej boją się głosu mieszkańców Warszawy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa referendum Jarosław Krajewski

Wsparcie Warszawy z państwowych środków. Jarosław Krajewski: wymaga wkładu własnego miasta

-  Rządowy program wsparcia jest finansowany ze środków budżetu państwa i wymaga wkładu własnego - oświadczył szef warszawskiego PiS Jarosław Krajewski. - Mówimy o inwestycjach samorządu warszawskiego z dofinansowaniem ze strony rządu - wskazał i dodał, że wkład ze strony władz stolicy musi wynieść minimum 20 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie Jarosław Krajewski samorząd

PR24 "Ujawnimy je w ciągu kilkudziesięciu godzin". Krajewski o pełnych listach wyborczych PiS

- My również planujemy w Warszawie wydarzenie, na którym będziemy mogli przedstawić naszych kandydatów i nasze kandydatki z Warszawy. Na liście warszawskiej będzie 40 kandydatów - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS-u i szef warszawskich struktur tej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jarosław Krajewski POLSKA wybory 2023 polityka PiS kampania wyborcza

TYLKO U NAS Warszawskie referendum. Poseł PiS: mieszkańcy powinni współdecydować o sprawach dot. stolicy

- Jest bardzo istotne, żeby sami mieszkańcy mogli współdecydować o najważniejszych kwestiach dotyczących Warszawy. Jesteśmy jedyną realną opozycją w Radzie Warszawy, żadni inni radni nie zgłosiliby takiego projektu uchwały w sprawie referendum lokalnego – powiedział Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski społeczeństwo obywatelskie samorząd

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

"PO liczy na niepamięć Polaków, są całkowicie niekonsekwentni". Krajewski o dyskusji wokół 800+

- Z jednej strony mamy PiS, które jest ugrupowaniem wiarygodnym, dotrzymującym danego słowa, realizującym obietnice, z drugiej strony jest Donald Tusk i PO, którzy są niewiarygodni, starają się nabić Polaków w butelkę i wszystkich oszukać. Pamiętajmy, jak zachowała się PO, kiedy był głosowany program Rodzina 500+. PO nie poparła go - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka Adrian Klarenbach płaca minimalna Jarosław Krajewski 500+ 800+

"Nowe elementy naszego programu ewidentnie zaskoczyły opozycję". Jarosław Krajewski o konwencji PiS

- Na "Programowym Ulu", czyli konwencji PiS, rozmawialiśmy o fundamentalnych sprawach dla naszego kraju również w perspektywie kolejnych czterech lat. Te trzy konkretne propozycje to jest kwestia potwierdzenia wiarygodności Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Krajewski PiS Samuel Pereira