X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Amber Gold

Tomasz Rzymkowski: Pan Arabski poszedł w konkury z kolegami, którzy zasłaniali się niepamięcią

– W 2012 roku Platformie Obywatelskiej palił się grunt pod nogami, więc pan Arabski, jako jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska, nie ma prawa nie pamiętać rzeczy związanych ze sprawą Amber Gold – powiedział na temat przesłuchania Tomasza Arabskiego członek komisji śledczej ds. Amber Gold Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Arabski Amber Gold komisja śledcza

Poseł Kukiz'15: linie OLT mogły służyć do transportu złota

- Jest cały szereg "cieni", ale nie dowodów, że coś z Polski zostało przerzucone do innych państw Strefy Schengen - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Tomasz Rzymkowski, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. Poseł Kukiz'15 na naszej antenie odniósł się m.in. do działalności linii OLT Express, linii lotniczej powiązanej z Amber Gold. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski Amber Gold złoto Kukiz'15

Politolog o przesłuchaniu Tuska: w polityce czas jest bronią

23 października nie będzie przesłuchania Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold; ten termin nie wchodzi w rachubę - powiedziała we wtorek  przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann. Termin ten zaproponował komisji mec. Roman Giertych, pełnomocnik b. premiera. - Pamiętajmy, że czas i przestrzeń są w polityce bronią. - komentował na antenie Polskiego Radia 24 dr hab. Rafał Chwedoruk, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Amber Gold Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość polityka

Publicysta: Pan Arabski jest lojalny wobec premiera Tuska

Komisja śledcza do spraw Amber Gold przesłuchała szefa kancelarii premiera za rządów Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego. - O kontaktach premiera ze służbami szef kancelarii premiera nic nie wiedział, nie był świadkiem żadnych rozmów ani spotkań. Możemy być rozczarowani tą wypowiedzią – mówił Wojciech Reszczyński, publicysta Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold POLSKA Wojciech Reszczyński komisja śledcza

Poseł PiS: Tomasz Arabski nie zaskoczył mnie niczym szczególnym

Zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, podczas którego przesłuchany został Tomasz Arabski, który w latach 2007 - 2013 pełnił funkcję szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska. Były szef KPRM odpowiadał na pytania komisji dotyczące m.in. działania rządu i służb w sprawie afery Amber Gold. Gościem audycji Rozmowa PR24 była Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości, członkini komisji ds. Amber Gold. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Tomasz Arabski Amber Gold

Publicyści: w sprawie Amber Gold zapanowała zmowa milczenia

Komisja śledcza ds. Amber Gold przez ponad trzy godziny przesłuchiwała szefa kancelarii premiera za rządów Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego. - To, że ktoś czegoś nie wie i nie pamięta nie oznacza, że jest bez winy w danej sprawie – mówił w "Debacie dnia” w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). W dyskusji uczestniczył również publicysta "Rzeczpospolitej” Marcin Piasecki.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza polityka

Odpowiedzialność Donalda Tuska za aferę Amber Gold

Przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold odbędzie się 2 października. Czy to przesłuchanie przyniesie odpowiedź na pytanie o odpowiedzialność polityczną, a może również karną byłego premiera rządu PO-PSL? Dyskutowali o tym w "Debacie dnia” w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski (Wirtualna Polska) i Roman Mańka z Fundacji FIBRE.
Zobacz więcej na temat:  debata Paweł Adamowicz Donald Tusk Amber Gold komisja śledcza

Wassermann: komisja, nie Tusk, wybierze termin przesłuchania

Małgorzata Wassermann we wtorek odpowiedziała  pełnomocnikowi b. premiera Romanowi Giertychowi, który zaproponował, aby przesłuchanie Tuska odbyło się 23 października. - Termin ten nie wchodzi w rachubę. To nie świadek decyduje o terminie przesłuchania, ale organ wzywający - powiedziała szefowa komisji śledczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Wassermann Donald Tusk Amber Gold wybory samorządowe 2018