Polskie Radio
Section05
Amber Gold

Sąd w Elblągu utrzymał umorzenie ws. byłej prowadzącej sprawę Amber Gold. "Solidarność zawodowa działa"

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w czwartek umorzenie ws. prokurator, która początkowo prowadziła śledztwo dotyczące Amber Gold. Orzeczenie jest prawomocne, od niego kasacje mogą złożyć Prokurator Generalny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich - podał Sąd Okręgowy w Elblągu. - Sędziowie kryją prokuratorów, a prokuratorzy kryją sędziów - powiedział Tomasz Rzymkowski, wiceminister w MEiN, a niegdyś wiceprzewodniczący sejmowej komisji ds. Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Amber Gold prokuratura Elbląg

Wyrok ws. Amber Gold. Lodowski: skazano pionki, najważniejszego nadal nie wiemy

- Ukarano pionki, więc nie ekscytuję się ich wyrokami. Natomiast w dalszym ciągu nie mamy odpowiedzi, co się stało z pieniędzmi należącymi do obywateli RP. To jest również przejaw pewnej nieudolności Rzeczpospolitej, że w takich sprawach nie jest w stanie uchronić swoich obywateli - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski (publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin wojna 2022 POLSKA społeczeństwo Amber Gold sąd Polskie Radio 24

Współtwórczyni Amber Gold nie wróci do aresztu. Jest decyzja sądu

Pozbawienie oskarżonej wolności miałoby wyjątkowo ciężkie skutki dla niej lub jej najbliższych, a areszt nie jest niezbędny dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania - uznał we wtorek Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymując w mocy decyzję o zwolnieniu z aresztu Katarzyny P., współtwórczyni Amber Gold. Decyzja zapadła na niejawnym posiedzeniu sądu. Postanowienie jest prawomocne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold sądownictwo pieniądze prokuratura

Suski o Tusku: nasłany przez Merkel na Polskę wykonawca niemieckich interesów

- Nasłany przez Angelę Merkel na Polskę wykonawca niemieckich interesów straszy i grozi demokratycznie wybranej władzy. Tymczasem wielkie przekręty związane z politykami PO i PSL były za rządów Platformy w koalicji z ludowcami - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold polityka Donald Tusk Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

Sawicki: czekam na filmy Latkowskiego o innych aferach. Nie tylko o Amber Gold

- Widziałem film Latkowskiego o aferze Amber Gold. Czekam kiedy ten reżyser zrobi filmy o innych znacznie większych aferach: aferze SKOK Wołomin, GetBacku i w końcu o tym dlaczego prokurator Ziobro od 5 lat w tych trzech sprawach nie uczynił praktycznie nic - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold POLSKA Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe polityka

"Polityczna odpowiedzialność Donalda Tuska nie ulega wątpliwości". Stankowski o aferze Amber Gold

- Liczymy na to, że kwestia Amber Gold nie jest kwestią zamkniętą i nie skończy się na tym, że skazano małżeństwo P. i nikt inny z tego powodu konsekwencji nie poniesie - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki. Gośćmi audycji byli również publicyści Sławomir Jastrzębowski i Adrian Stankowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska

Afera Amber Gold. Zbigniew Janas: powinna nauczyć nas nie szukania okazji do szybkiego zarobku

- Nie należy szukać takich okazji, gdzie ktoś obiecuje że zarobi się miliony. Na starość nie zarobi się milionów. To jest nauczka, że trzeba uciekać od takich rzeczy, gdzie gra się PR-em a w środku są zwykli oszuści - powiedział o skutkach afery Amber Gold Zbigniew Janas, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także inni opozycjoniści - Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Michałowski.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Gdańsk Trójmiasto Paweł Adamowicz pieniądze oszustwa ABW POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24