X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Amber Gold

Publicyści o aferze Amber Gold. "Było za dużo przymykania oczu"

- W tej chwili można mówić rzeczy jawnie niedorzeczne, można "rżnąć głupa" i nic się nie dzieje - mówił w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Piotr Skwieciński, publicysta tygodnika "Sieci", oceniając przesłuchanie byłego ministra finansów za rządów PO-PSL, Jana Vincenta-Rostowskiego, przed komisją śledczą do spraw Amber Gold. - To było momentami "zabijanie z miłością" - dodawał Robert Feluś, redaktor naczelny "Faktu", odnosząc się do postawy Rostowskiego podczas przesłuchania. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold komisja śledcza Polskie Radio 24

Komisja śledcza ds. Amber Gold. Przesłuchanie byłego ministra finansów

Do upadku Amber Gold nie interesowałem się sprawą; nie uważam jednak, że nawet prawidłowe działanie aparatu skarbowego zahamowałoby rozwój tej piramidy, zdolne do jej powstrzymania były prokuratura, policja i ABW - powiedział były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent-Rostowski. W Polskim Radiu 24 transmitowaliśmy przesłuchanie byłego szefa resortu finansów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Finansów Amber Gold

Debata Dnia: Publicyści o aferze Amber Gold

- Mamy do czynienia z trwałą chorobą polskiej administracji. Nie działa się w niej po to, by realizować zadania, ale po to, by nic się nie stało urzędnikowi podczas realizacji tych działań - powiedział w Debacie Dnia Piotr Pałka, publicysta. Przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznania złożył we wtorek były wiceminister finansów, Andrzej Parafianowicz. W Polskim Radiu 24 również komentarz Katarzyny Kozłowskiej z Kurhaus Publishing i "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Polskie Radio 24 komisja śledcza

Politycy o Amber Gold. "Ponury obraz braku nadzoru"

Komisja śledcza do spraw Amber Gold kontynuuje przesłuchania w wątku służb skarbowych. We wtorek zeznania składał były wiceminister finansów i Generalny Inspektor Informacji Finansowej Andrzej Parafianowicz. Jaki obraz afery wyłania się z tego przesłuchania? O tym dyskutowali w Rozmowie PR24 posłowie: Bartosz Kownacki (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  polityka Amber Gold Bartosz Kownacki Krzysztof Paszyk komisja śledcza Polskie Radio 24

"Zakończenie kontroli w Amber Gold to była moja decyzja"

Była naczelnik I US w Gdańsku Violetta Gorecka mówiła przed sejmową komisją śledczą, że podjęła decyzję o zakończeniu kontroli w Amber Gold. - To była moja osobista decyzja, podjęłam ją po konsultacji z dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku. Kontrola została przekazana do Pomorskiego Urzędu Skarbowego - dodała. Przyznała też, że ws. Amber Gold zostały popełnione błędy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold Małgorzata Wassermann komisja śledcza służby i bezpieczeństwo

"W Gdańsku pan Marcin P. miał swój raj podatkowy"

– Firma Amber Gold była ewenementem. Nie płaciła podatków, nie składała deklaracji podatkowych i ani razu nie przedstawiła prawidłowego sprawozdania finansowego – powiedział poseł PiS Jarosław Krajewski. W audycji "Przekładaniec Jachowicza” wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold mówił o zaniedbaniach ze strony administracji skarbowej w stosunku do działalności firmy, z powodu której wielu Polaków utraciło oszczędności swojego życia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza Jarosław Krajewski