Polskie Radio
Section05
Małgorzata Wassermann

Sejmowa większość chce komisji śledczych. Wassermann: mają służyć za igrzyska

- Jeśli większość rządowa chce komisji śledczej, oczywiście ma do tego prawo, jednak ja mam prawo ocenić, że robienie z tego głównego programu dla nowego rządu nie świadczy dobrze - powiedziała Małgorzata Wassermann (PiS). -  Komisje śledcze w nowym parlamencie mają służyć za igrzyska, bo chleba nie widać po tym nowym rządzie, który się kształtuje - skomentowała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Sejm PiS

KO chce trzech komisji śledczych w Sejmie, Wassermann apeluje o powagę. "Trzeba być zaopatrzonym w wiedzę"

- Zadanie, które podejmują posłowie - obojętnie, czy to jest komisja stała, czy śledcza - to jest bardzo poważne zadanie i należy do niego podchodzić z dużą powagą, trzeba być zaopatrzonym w wiedzę, a na to jest potrzebny czas - powiedziała Małgorzata Wassermann, była przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, oceniając pomysł powołania trzech komisji śledczych przez KO. Jak dodała, praca w komisji śledczej to były dla niej "trzy lata, w pełnym tego słowa znaczeniu, wyłączone z normalnego życia i funkcjonowania".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS komisja śledcza KO Sejm infografika

Wybory samorządowe. Jacek Majchrowski nie będzie już kandydował na prezydenta Krakowa

Jacek Majchrowski nie będzie kandydować na kolejną kadencję w wyborach na prezydenta Krakowa - ogłosił na konferencji w Magistracie. Majchrowski był włodarzem miasta przez pięć kadencji. W drugiej turze wyborów w 2018 roku zwyciężył z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatą Wassermann, zdobywając niemal 62 procent głosów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe Kraków Jacek Majchrowski Władysław Kosiniak-Kamysz Łukasz Gibała

PR24 Małgorzata Wassermann: najcięższa żałoba po katastrofie smoleńskiej trwała dwa lata

Małgorzata Wassermann, córka poległego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, wspominając okres żałoby, przypomniała, że bardzo wcześnie zaczęły się pojawiać sugestie, że sprawa jest wyjaśniona, że należy o niej zapomnieć, "dać spokój", zaś bliscy ofiar "jątrzą i doszukują się nie wiadomo czego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Zbigniew Wassermann propaganda dezinformacja Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Wassermann: moją pierwszą myślą na wiadomość o śmierci taty było, że to nieodwracalne

- Przez wiele lat, od czasu pierwszej operacji w 1989 roku, żyłam w takim poczuciu, że wyrwaliśmy ojca z rąk śmierci. Jego stan był wtedy bardzo poważny. Ten lęk o jego zdrowie i życie został w nas, nie umieliśmy się go pozbyć. Ta walka do tej pory była jednak zawsze wygrana. W dniu katastrofy smoleńskiej pojawiła się myśl, że już nic i nikt nie cofnie tego faktu, że on nie żyje - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Smoleńsk Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska Magdalena Merta Janusz Kochanowski Tomasz Merta Zbigniew Wassermann

"Nie mam wątpliwości, że przyczyną był zamach". Małgorzata Wassermann o katastrofie smoleńskiej

Małgorzata Wassermann - posłanka Prawa i Sprawiedliwości, córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie na lotnisku pod Smoleńskiem - stwierdziła, że po 12 latach od tego wydarzenia i obserwowaniu prac różnych gremiów nie ma wątpliwości, iż przyczyną tragedii był zamach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska historia Polski

"Budzi przerażenie". Małgorzata Wassermann o stanie wymiaru sprawiedliwości

Jestem przerażona stanem wymiaru sprawiedliwości, bo mam poczucie, że dziś zaczynają zapadać rozstrzygnięcia w zależności od tego, która strona barykady staje przed sądem. I to działa w obie strony, a wbrew pozorom, częściej na niekorzyść PiS - mówi w rozmowie z Interią poseł PiS Małgorzata Wassermann.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa PiS sąd Trybunał Konstytucyjny polityka

"Ci ludzie pozwolili bezcześcić zwłoki prezydenta"

- Mój ojciec i mój prezydent Lech Kaczyński niezależnie od tego, jaki Polak by w ten sposób zginął, na pewno zrobiliby wszystko, by tragedia została wyjaśniona, a ciała należycie wróciły na miejsce. Nie sądziłam, że małość tych ludzi może być tak olbrzymia, że oni pozwolą na bezczeszczenie ciała swojego prezydenta - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o wydarzeniach po katastrofie smoleńskiej Małgorzata Wassermann, córka zmarłego Zbigniewa Wassermanna.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk POLSKA polityka Donald Tusk

Wassermann: obraz państwa i instytucji wyłaniający się ze sprawy Amber Gold był dramatyczny

- Obraz państwa i instytucji, jaki wyłaniał się ze sprawy Amber Gold, był dramatyczny - stwierdziła Małgorzata Wassermann (PiS), która kierowała sejmową komisją śledczą badającą tę sprawę. Prokuratura i służby badają wątki wskazane w zawiadomieniach złożonych przez komisję i czekamy na efekty - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold Sylwester Latkowski przestępczość Donald Tusk

"Wassermann i Czarnek to świetne kandydatury". Fogiel o potencjalnych następcach Ziobry

- Zarówno Przemysław Czarnek, jak i Małgorzata Wassermann to świetne kandydatury na nowego ministra sprawiedliwości - uważa wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że o tym, kto zostanie szefem MS, zdecyduje kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości - po podjęciu decyzji o dalszych losach koalicji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Radosław Fogiel Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości PiS rekonstrukcja rządu

Małgorzata Wassermann: wyrok ws. Amber Gold może zaskakiwać

- Wiem, że prokuratura chciała 25 lat pozbawienia wolności. Pewnie zapoznając się z motywami pisemnego uzasadnienia wyroku będzie podejmowała decyzję, czy w tym zakresie składać apelację - powiedziała dziennikarzom w Sejmie przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), komentując orzeczenie gdańskiego sądu ws. szefów Amber Gold.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Amber Gold