Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

"Wszystko w rękach sądu". Jarosław Sachajko o założeniu partii Kukiz'15

- Jakieś pół roku temu było spotkanie działaczy (Kukiz'15) z całej Polski, na którym ok. 90 proc. z nich zadecydowało o tym, aby założyć partię. Paweł przygotował statut, złożył dokumenty, a teraz wszystko w rękach sądu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz PSL Kukiz'15

PSL pomoże zbierać podpisy dla Trzaskowskiego. Sachajko: chcemy zachować demokrację

- Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jeżeli na zbieranie podpisów zostaną 24 godziny, pomimo tego, że bardzo jest odległy od ideałów Trzaskowskiego, to dla demokracji jest gotów pomóc je zbierać - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Gościem była również poseł PiS Lidia Burzyńska. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski PSL-Koalicja Polska PSL Kukiz'15

Agnieszka Ścigaj: Polacy są zmęczeni polityką. To może wpłynąć na frekwencję w wyborach

- Obywatele, którzy są nakierowani na własne podstawowe potrzeby, na dbanie o własne dochody i obawy o utratę pracy, przyglądali się kilkudniowym dyskusjom w parlamencie, poświęconym wyborom - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, poseł Kukiz'15. - Zgadzam się, że ludzie mają dość polityków i obawiam się, w jaki sposób podejdą do wyborów, które będą zaplanowane - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Ścigaj polityka wybory prezydenckie 2020 Kukiz'15

Poseł PSL głosowała przeciw tarczy antykryzysowej. Teraz przekonuje, że "popiera dobre projekty"

- Jesteśmy w Koalicji Polskiej i mówimy od początku, że dobre projekty popieramy, a złe krytykujemy - stwierdziła na antenie TVP Info poseł PSL i Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, odnosząc się do ustawy o tarczy antykryzysowej. Gdy jednak Sejm decydował o rządowym wsparciu dla pracodawców i pracowników, poseł zagłosowała przeciw.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Agnieszka Ścigaj Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Kukiz'15 polityka opozycja POLSKA

Kukiz: wydłużenie kadencji prezydenta do sześciu lat - warte przedyskutowania

Jarosław Gowin zaproponował przedłużenie kadencji prezydenta do siedmiu lat. Zdaniem Pawła Kukiza "to stanowczo za długo", natomiast "wartym przedyskutowania" terminem byłoby sześć lat. - Wydaje mi się, że prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i cała Koalicja Polska za taką opcją by się opowiedziała - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Paweł Kukiz PSL wybory prezydenckie 2020

Jarosław Sachajko: Polski nie stać na to, by na kryzysie znacząco ucierpiała gospodarka

- Polski nie stać na to, aby na kryzysie znacząco ucierpiała gospodarka - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukz'15. - Chciałbym nawet, żebyśmy wykorzystali to, że koronawirus dotknął kraje zachodnie wcześniej i wyszli na lidera Unii Europejskiej, bo mamy taką możliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce rząd Mateusza Morawieckiego Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Kukiz'15

Porzucek: pamiętajmy, że musimy ograniczać spotkania, ale Sejm spotykać się musi

- Musimy przygotować kolejne ważne rozwiązania związane z koronawirusem. Nie tylko te medyczne i organizacyjne, ale również te łagodzące skutki kryzysu dla przedsiębiorców - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. Gościem audycji "Dwie strony" była również Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Agnieszka Ścigaj Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość polityka

Piotr Apel: doszliśmy do momentu, kiedy władza i opozycja wspólnie szukają najlepszych rozwiązań

- Apeluję do wszystkich, byśmy nie szukali tych i nie patrzyli na tych, którzy jątrzą i próbują jakichś politycznych zaczepek, a skupili się na tym, co należy zrobić. A pracy i zajęć jest bardzo dużo - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł Kukiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Apel Kukiz'15 PSL-Koalicja Polska Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce

FELIETON Kukiz na fałszywą nutę

Są tacy artyści, którzy wypromowali jeden hit. Raz udało im się zawojować listy przebojów i nigdy więcej nie byli w stanie tego sukcesu powtórzyć. W polityce takim twórcą jednego przeboju jest Paweł Kukiz. Jego politycznym hitem była kampania wyborcza w 2015 r., kiedy, jako kandydatowi na prezydenta Polski zaufało mu prawie 3,1 mln (20 proc.) wyborców. A potem było już tylko gorzej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 felieton

"Hipokryzja i upadek zasad". Politycy o atakach na szefową sztabu Andrzeja Dudy

- Oczekiwałbym od wszystkich stron sceny politycznej potępienia reakcji mediów, w tym wypadku reakcji "GW" i potępienia samego zdarzenia. Jeżeli tak się nie stanie, to znak, że mamy do czynienia z hipokryzją i upadkiem zasad w polityce - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceszef MON. W programie "7x24" udział wzięli także Marcin Porzucek (PiS), Katarzyna Piekarska (KO), Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katarzyna piekarska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Solidarna Polska Kukiz'15 Porozumienie Jarosława Gowina Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Andrzej Duda kampania prezydencka Polskie Radio 24 Katarzyna Gójska