Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

WIdeo Paweł Kukiz: liczę, że współpraca z PiS będzie się rozwijała skutecznie

– Jeśli ustawy o sędziach pokoju oraz o referendum lokalnym nie zostaną uchwalone do jesieni, to przestanę wywiązywać się z mojej części zobowiązań względem PiS. Ale liczę na to, że mimo różnych perturbacji nasza współpraca będzie się rozwijała skutecznie – skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia szef Kukiz'15 Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Trójka Bartłomiej Graczak

Co z sądami pokoju? PiS odpowiada na ultimatum Pawła Kukiza

Prezydencki projekt ustawy w sprawie sądów pokoju utknął w sejmowej podkomisji. PiS zapowiada, że po parlamentarnych wakacjach posłowie przystąpią do rozpatrzenia tej regulacji. Sądy pokoju to sztandarowy postulat programowy Pawła Kukiza, który zagroził, że jeśli nie zostanie zrealizowany do jesieni, to zerwie współpracę ze Zjednoczoną Prawicą. 
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 sąd PiS Sejm Jarosław Sachajko TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Będą zmiany w prawie farmaceutycznym. Wspólny projekt PiS i Kukiz'15 trafił do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego autorstwa Kukiz'15, pod którym podpisali się również posłowie PiS. Przewiduje on usprawnienie dystrybucji leków ziołowych. - Sklepy zielarskie będą mogły wysyłać je bezpośrednio do pacjenta - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 PiS TYLKO U NAS Sejm farmacja polityka POLSKA

Dr Tomasz Żukowski: wojna i inflacja mają wpływ na preferencje wyborcze Polaków

- Wojna powoduje skupianie się Polaków wokół tych, którzy przed tą wojną przestrzegali, i tych, którzy podejmują teraz bardzo energiczne działania, aby Ukraina tej wojny nie przegrała, a mogła ją wręcz wygrać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog UW.
Zobacz więcej na temat:  sondaż POLSKA polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne Kukiz'15 wybory zjednoczona prawica społeczeństwo koalicja obywatelska Polska 2050 Tomasz Żukowski Polskie Radio 24

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największym poparciem, Kukiz'15 poza Sejmem. Sprawdź najnowszy sondaż

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 38 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską chciałoby zagłosować 26,9 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka wybory wybory parlamentarne zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 społeczeństwo

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, Konfederacja poza Sejmem. Jest nowy sondaż wyborczy

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL. Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Sejm sondaże

Ponad 40 proc. poparcie dla PiS i Kukiz'15 w najnowszym sondażu. Prof. Domański: bez zaskoczenia

- Wynik Zjednoczonej Prawicy i Kukiz’15 wynika przede wszystkim ze stosunku do Zjednoczonej Prawicy. Kukiz wniósł tam niewiele. Jest to wysokie poparcie, ale poczekałbym na kolejny sondaż - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  sondaże Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Kukiz'15 partie polityczne POLSKA polityka Polskie Radio 24

SONDAŻ Koalicja wyborcza PiS-Kukiz'15? Nowy sondaż daje jej ponad 40-proc. poparcie

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, Prawo i Sprawiedliwość razem z Kukiz'15 mogłyby liczyć na 41,2 proc. poparcia. Z kolei na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 27,5 proc. badanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Sejm

Paweł Kukiz na listach Zjednoczonej Prawicy? Adam Bielan: to prawdopodobne

– Nie wiem, czy Paweł Kukiz dołączy formalnie do Zjednoczonej Prawicy, czy wejdzie do klubu, ale sądzę, że jest prawdopodobne, iż wystartuje z naszych list w najbliższych wyborach parlamentarnych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Bielan Trójka Bartłomiej Graczak zjednoczona prawica Kukiz'15 Sejm wybory parlamentarne wybory w Polsce

Sejm za ustawą o Sądzie Najwyższym. Sachajko: nasze porozumienie programowe jest realizowane

Sejm przyjął prezydencki projekt ustawy reformującej Sąd Najwyższy, w tym m.in. likwidującej Izbę Dyscyplinarną. W Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko wyjaśnił, że jego partia poparła ustawę, bo z PiS-em nadal wiąże ją porozumienie programowe. - Ono jest realizowane. Co prawda bardzo wolno, bo liczyliśmy, że będzie szybciej, aczkolwiek jest - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jarosław Sachajko Kukiz'15 POLSKA polityka konstytucja Sąd Najwyższy reforma sądownictwa prezydent ustawa

Jarosław Sachajko: Putin wywołuje gigantyczny kryzys żywnościowy

- Putin rozpętał wojnę na wielu poziomach, po pierwsze militarnie oraz na naszej granicy białoruskiej, próbując w Polsce zrobić kryzys humanitarny, przerzucając migrantów ekonomicznych, ale również robi gigantyczny, światowy kryzys żywnościowy - mówi w "Sygnałach dnia" poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Kukiz'15 Jarosław Sachajko wojna na Ukrainie Ukraina Rosja rolnictwo Katarzyna Gójska Henryk Kowalczyk

Projekt ustawy o broni i amunicji. Jakie zmiany oznacza?

Pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy o broni i amunicji autorstwa grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz'15. Daje to szansę na łatwiejszy dostęp do broni i klarowniejsze przepisy. – Polska nie może zamykać europejskiego i światowego rankingu liczby sztuk broni na stu mieszkańców! Nie może być żadnych przeciwwskazań czy utrudnień, aby człowiek zdrowy na umyśle, pełnoletni i niekarany nie posiadał broni – powiedział prowadzący czwartkowy "Klub Trójki" Wojciech Reszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński broń ustawa Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15