Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

Sachajko o założeniach ustawy antykorupcyjnej: osoba skazana nie wystartuje w wyborach

- Głównym orężem ustawy antykorupcyjnej jest to, że osoba, która zostanie skazana za korupcję nie będzie mogła pracować nigdzie w spółkach i straci bierne prawo wyborcze. Są to działania prewencyjne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  korupcja pieniądze prawo ustawa Sejm Kukiz'15 Jarosław Sachajko Krzysztof Świątek POLSKA polityka

Paweł Mucha o prezydenckim zespole ds. sędziów pokoju: we wtorek podsumujemy dotychczasowe prace

- We wtorek po raz kolejny zbierze się prezydencki zespół ds. sędziów pokoju; podsumujemy dotychczasowe prace - poinformował prezydencki doradca Paweł Mucha. Zespół przygotowuje pakiet projektów ustaw, który, według niego, może być gotowy pod koniec lata lub wczesną jesienią.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda sądownictwo prawo POLSKA polityka

Bartłomiej Wróblewski: prace nad ustawą antykorupcyjną zbliżają się do końca

Szef sejmowej podkomisji stałej do spraw nowelizacji prawa karnego Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w najbliższy wtorek zakończy ona prace nad ustawą antykorupcyjną. Jest to projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zakłada zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Wróblewski korupcja polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

"Kierunek jest słuszny". Anna Maria Żukowska o pomyśle ustawy antysitwowej

- Klub Lewicy podejmie decyzję, kiedy projekt trafi do Sejmu. Kierunek jest słuszny, ale jeśli to propozycja, której już na samym początku "wybito zęby", to znaczy powpisywano tam tyle wyjątków, że w zasadzie każdy się może na nie załapać, bo jest to totalnie uznaniowe, to nie sądzę, żeby ona po prostu była skuteczna - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska z Lewicy, pytana o pomysł tzw. ustawy antysitwowej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio POLSKA PiS lewica Piotr Gociek Anna-Maria Żukowska Nowa Lewica Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 polityka

"Jarosławowi Kaczyńskiemu potrzebne są poselskie szable". Piasecki o porozumieniu PiS-Kukiz'15

- Nie wierzę w to, że dzięki temu porozumieniu formacja Kukiz’15 będzie mogła przeforsować swoje projekty ustaw. Natomiast Jarosławowi Kaczyńskiemu i PiS-owi były i są potrzebne poselskie szable - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". Gościem audycji był także Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

Wybór RPO. Jarosław Sachajko: przestańmy dzielić, budujmy wspólnotę

- Pierwszy artykuł konstytucji mówi o dobru wspólnym, wszystkich Polaków, a nie dobru danej partii czy rodziny, a są takie pomysły, żeby sobie poprawić byt. To nie jest polityka. Polityka to racjonalne działanie dla dobra wspólnego, i tak postępujemy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Sachajko Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk Rzecznik Praw Obywatelskich

"Dodatkowe szable w Sejmie zawsze dają większy spokój ducha". Fogiel o porozumieniu PiS-Kukiz'15

 - Łączy nas bardzo wiele, najwięcej spośród konstelacji, w których Kukiz’15 do tej pory się znajdował. Zdajemy sobie sprawę, że Paweł Kukiz ma kilka priorytetów. Mam nadzieję, że nasze porozumienie zaowocuje w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia programowego PiS-Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Kukiz'15 Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz polityka