Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

"Mamy dowody, jak »z buta« traktowano obywateli". Sachajko gromi doktrynę obronną rządu PO-PSL

- Donald Tusk i Tomasz Siemoniak zdawali sobie sprawę z tragicznej sytuacji Wojska Polskiego, że jesteśmy rozbrojeni. Nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków, tylko dalej oszczędzali - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko, krytykując politykę obronną rządu PO-PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 Paweł Zieliński Wojsko Polskie opozycja POLSKA polityka

"Nie dajcie sobie wmówić, że jesteśmy złym narodem". Apel Jakubiaka w związku z filmem Holland

Polacy zaczęli budować sobie dobrą markę, ale trzeba teraz obrzucić ich łajnem, zrównać do jakichś prymitywów; trzeba pokazać, że jesteśmy złym narodem i paskudnym - mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak, kandydat do Sejmu z partii Kukiz’15. Odniósł się on w ten sposób do stworzonego przez Agnieszkę Holland obrazu polskich funkcjonariuszy w filmie "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Marek Jakubiak polityka Agnieszka Holland FILM

Paweł Kukiz o umowie ze Zjednoczoną Prawicą. "Nie liczba posłów, ale liczba postulatów jest ważniejsza"

- Nie liczba posłów, ale liczba postulatów wpisanych do umowy ze Zjednoczoną Prawicą jest ważniejsza - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przyznał, że dotychczasowe rozmowy o starcie z list PiS są "więcej niż satysfakcjonujące", ale potrzebne są formalności.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 POLSKA PiS

"Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki przestrzegał przed synem". Kukiz punktuje lidera Agrounii

- Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki kogokolwiek przestrzegał przed swoim synem Mateuszem - napisał w środę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Takie sugestie lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka polityk ocenił jako "nadinterpretację z pogranicza świństwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak Kornel Morawiecki Paweł Kukiz Kukiz'15 Mateusz Morawiecki wybory parlamentarne

"Ma obsesję na punkcie »unieważniania referendów«". Kukiz przypomina akcję Tuska sprzed lat

Donald Tusk po posiedzeniu środowej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej "uroczyście unieważnił referendum". - Ono jest nieważne w najgłębszym i najszerszym tego słowa znaczeniu - dodał. Jak przypomniał Paweł Kukiz, nie pierwszy raz mamy do czynienia z takim działaniem przewodniczącego PO. Lider Kukiz’15 przypomniał o wydarzeniach z 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Donald Tusk Platforma Obywatelska referendum społeczeństwo

Referendum ogólnokrajowe. Kukiz: pytania referendalne można zamknąć w jednym - o podmiotowość Polski w UE

Paweł Kukiz z koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia powiedział w programie "iPolitycznie" portalu "i.pl", że wszystkie cztery pytania referendalne są kluczowe dla wyrażenia opinii narodu w sprawie długofalowej polityki Polski. W trwającym posiedzeniu sejmu w czwartek trwają prace nad przyjęciem rządowego wniosku o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz UE referendum polityka Kukiz'15 koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

Poseł Kukiz'15: wszystkie pytania referendalne nie pasują opozycji

 - Nie ulegajmy fałszywej propagandzie KO, która nie ma nic wspólnego z obywatelskością. Oni potrafią tylko przejadać pieniądze, nie potrafią ich pomnażać. Chcą sprzedawać i potem jakoś ma być. Chcą zbojkotować referendum, bo mają niecne plany wobec naszego wieku emerytalnego i majątku publicznego. Wypracowany system zostanie rozprzedany i zniszczony - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kukiz'15 referendum wybory w Polsce polityka

"Rząd PO-PSL patrzył na sprawy obronności z perspektywy czekoladowego orła". Kukiz punktuje opozycję

W niedzielę w programie telewizyjnym Paweł Kukiz podzielił się z widzami swoimi opiniami na temat różnic pomiędzy rządami PO-PSL a PiS w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności. - Poprzednia władza podchodziła do obronności z perspektywy orła z czekolady, natomiast obecna władza z perspektywy prawdziwego, konserwatywnego patriotyzmu - powiedział lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz Kukiz'15 Paweł Bejda Polskie Stronnictwo Ludowe Wojska Obrony Terytorialnej Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo opozycja

Sachajko o relokacji migrantów: bezpośrednio nie ma przymusu, ale to jest tak, że jak nie kijem go, to pałką

"Bezpośrednio nie ma przymusu, tylko to jest tak, że jak nie kijem go, to pałką. Czyli jak nie weźmiecie tych migrantów, to będziecie musieli płacić kary" - tak o relokacji migrantów mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Unia Europejska POLSKA migracja polityka imigranci w Europie Katarzyna Gójska PiS Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

Rozmowy koalicyjne w obozie rządzącym. Media: PiS wystartuje razem z Suwerenną Polską i Kukizem

"Super Express" podaje, że Zjednoczona Prawica pozostanie zjednoczona; zapadły polityczne decyzje ws. wspólnego startu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski i Kukiz'15. Najbliższe tygodnie to czas intensywnych rozmów o kształcie list i o nazwiskach poszczególnych kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 wybory w Polsce POLSKA polityka