Polskie Radio
Section05
Grzegorz Kuczyński

Gen. Roman Polko: Prigożyna pozbyto się w sposób spektakularny

– Najpierw oszukano Prigożyna, człowieka, który powinien doskonale znać kremlowskie układy. Dano mu nadzieję, że wszystko będzie po staremu. Przejęto pewno jego najlepszych ludzi i aktywa, rozeznano, jak sobie podporządkować to, co on stworzył, a później konsekwentnie Putin zemścił się za to, co wydarzyło się dwa tygodnie temu – mówił gen. Roman Polko w rozmowie z Rafałem Tomańskim. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Tomański Trójka Rosja Ukraina wojna na Ukrainie F-16 Indie Roman Polko Grzegorz Kuczyński

PR24 "Chciałbym poznać motywy polityków". Ekspert o komisji ds. badania rosyjskich wpływów

- Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć tego, jakimi motywami kierowali się polscy politycy, decydenci czy też przedstawiciele dużych firm państwowych, realizując jednak politykę resetu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Kuczyński. Ekspert ds. wschodnich skomentował w ten sposób kwestię komisji ds. badania rosyjskich wpływów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Grzegorz Kuczyński

PR24 Co pchnęło Rosję do wojny z Ukrainą? Kuczyński: Putin uznał, że panuje nad sytuacją w kraju

- Putin mógł uznać, że panuje już w stu procentach nad sytuacją w kraju i warto wrócić do rozszerzania granic Federacji Rosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich, pytany o możliwe przyczyny wybuchu wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Grzegorz Kuczyński ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja Ukraina Władimir Putin Europa

Ukraińskie ataki na Krym. Kuczyński: mamy do czynienia z nową fazą wojny

- Można powiedzieć o tym, że wojna wkracza w nową fazę, ponieważ po raz pierwszy na taką skalę (...) celem ukraińskich ataków stały się rosyjskie instalacje wojskowe na Półwyspie Krymskim - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich. Gościem Polskiego Radia 24 był również dr Michał Patryk Sadłowski, także ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie Grzegorz Kuczyński ŚWIAT

"Rosja zaczyna być postrzegana jak Związek Radziecki". Kuczyński o szczycie NATO

- Jeśli Rosja jest głównym zagrożeniem dla NATO, to - patrząc na mapę Europy i coraz dłuższą linię graniczną między NATO a Rosją - Polska zajmuje zdecydowanie najważniejszą pozycję ze względów geograficznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. Europy Wschodniej. - To, że Polska stała się centralnym punktem wschodniej flanki NATO, co powiedział też otwarcie Joe Biden, jest zupełnie naturalne, niezależnie od sympatii politycznych, czy działań danego rządu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Antoni Opaliński Grzegorz Kuczyński NATO szczyt NATO 2022 Europa Europa Wschodnia Związek Radziecki wojna na Ukrainie Rosja