Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

Komisja weryfikacyjna czeka. "Wciśniemy pedał gazu"

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji przyjmie harmonogram prac po powołaniu ostatniego jej członka - zaproponował szef komisji Patryk Jaki. Poprosił też o sto dni spokojnej pracy i wzniesienie się ponad podziały; apel zaakceptowano - podał Oliwer Kubicki, ekspert komisji. Patryk Jaki w TVP Info mówił, że komisja powstała po to, by przełamać "imposybilizm".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Patryk Jaki reprywatyzacja

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. "Grillowanie" opozycji?

W poniedziałek po południu zaczęło się robocze spotkanie członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. - Komisja jest niekonstytucyjna, chodzi o grillowanie opozycji - ocenił w Trójce Jan Grabiec z PO. - Skoro jest niekonstytucyjna, to dlaczego PO głosowało za jej powołaniem i ma w składzie swojego reprezentanta? - pytał Dominik Tarczyński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Karusta Trójka POLSKA Jan Grabiec Komisja Weryfikacyjna Warszawa

"Będzie chciała zrobić się męczennicą tej sprawy"

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie jest niekonstytucyjna; chodzi w niej tylko o "igrzyska", a nie o dociekanie prawdy - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy zapowiedziała także, że nie stawi się na przesłuchanie. O aferze reprywatyzacyjnej rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie), Jan Śpiewak (Wprost) i Stanisław Janecki (wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa reprywatyzacja Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna

Kolejne zatrzymania CBA. "To rekiny reprywatyzacji"

W sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano osiem osób - m.in. adwokatów i rzeczoznawców. Z ustaleń śledztwa wynika, że wyrządzili oni Skarbowi Państwa i spadkobiercom szkodę na ponad 46 mln zł. O aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie mówili w audycji Debata Poranka Jan Śpiewak (aktywista miejski i publicysta „Wprost” i Krytyki Politycznej), Tomasz Sakiewicz (dziennikarz TV Republika i tygodnika „Gazeta Polska”) i Stanisław Janecki (publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa CBA Jan Śpiewak Tomasz Sakiewicz Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jolanta Brzeska

Patryk Jaki szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, napięcia między przewodniczącym Bundestagu a  niemieckim federalnym Trybunałem Konstytucyjnym, nowa ustawa o zgromadzeniach i Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To tematy, które komentowaliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w audycji Podsumowanie Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Patryk Jaki Warszawa Niemcy katastrofa smoleńska Europejski Kongres Gospodarczy Katowice Wojciech Surmacz

Patryk Jaki szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

- Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji to ciało polityczne, które jednocześnie jest ciałem wykonawczym - ma zastępować organ administracji publicznej - ale też daleko wkracza w kompetencje sądów powszechnych. To bardzo dziwny twór – powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Maciej Górski z Instytutu Badań nad Prawem Nieruchomości. Odniósł się w ten sposób do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie, na której czele stanął wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa Patryk Jaki Komisja Weryfikacyjna

Reprywatyzacja w Warszawie. "To była gigantyczna patologia"

W piątek wchodzą w życie przepisy, umożliwiające powstanie komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Komisja jeszcze raz przyjrzy się sprawie "wątpliwych" zwrotów nieruchomości w Warszawie. – To była gigantyczna patologia, w której wymiar sprawiedliwości nie zachował się tak, jak powinien. Powinniśmy dać jej szansę – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mencwel ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Miasto Jest Nasze