Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

TYLKO U NAS Nowy świadek ws. śmierci Jolanty Brzeskiej. Prokuratura podjęła działania

- W toku ostatnio wykonywanych czynności ponownie zwrócono się z apelem do osób, które przebywały w okolicy miejsca zdarzenia i mogą mieć jakiekolwiek informacje, o kontakt z funkcjonariuszami Policji. Skutkowało to zgłoszeniem się kolejnych osób, które zostały przesłuchane w sprawie. W związku z zeznaniami jednego ze świadków przeprowadzono kolejne eksperymenty procesowe - poinformowała portal PolskieRadio24.pl prokurator Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja dzika reprywatyzacja prokuratura Jolanta Brzeska

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja weryfikacyjna wydała decyzje dot. trzech nieruchomości

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy w sprawie nieruchomości przy ul. Francuskiej 30 i ul. Bema 4 (obecnie Al. Bohaterów Września 4), a także częściową nieważność decyzji prezydenta w sprawie nieruchomości przy dawnej ul. Marszałkowskiej 141.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA nieruchomości Komisja Weryfikacyjna Warszawa regiony mazowieckie reprywatyzacja

Komunikat komisji weryfikacyjnej ws. warszawskich nieruchomości. Sprawdź szczegóły

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dotyczącej nieruchomości przy ul. Kolskiej 2/4 w Warszawie, na mocy której stwierdziła nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 27 sierpnia 2015 r., zmienionej decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z 20 listopada 2015 r., w całości. Komisja dostrzegła, że decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa, ponieważ skierowana została do osoby, która nie żyła w dacie jej wydania.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa prezydent POLSKA nieruchomości budownictwo reprywatyzacja

PR24 12 lat od śmierci Jolanty Brzeskiej. Jan Śpiewak: tę sprawę celowo tuszowano

- Tydzień zajęło policjantom z komendy mokotowskiej ustalenie faktu, że spalona w Lesie Kabackim kobieta to Jolanta Brzeska, mimo że w tej samej komendzie zgłoszono jej zaginięcie. Dwa tygodnie minęły, zanim doszło do przeszukania mieszkania, cztery miesiące, zanim odrzucono wersję o samobójstwie - mówił w Polskim Radiu 24 aktywista miejski Jan Śpiewak. Podkreślił, że to nie były błędy. - To było tuszowanie sprawy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Jolanta Brzeska reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony POLSKA społeczeństwo

Odmówiła wszczęcia śledztwa ws. reprywatyzacji. Jest decyzja sądu ws. warszawskiej prokurator

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa umorzył w piątek postępowanie wobec warszawskiej prokurator, która w 2015 r. odmówiła wszczęcia śledztwa ws. afery reprywatyzacyjnej. Prokuratura Krajowa oskarżyła śledczą o niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego. Prokuratura zapowiedziała, że zaskarży decyzję sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja sądownictwo Warszawa

Komisja weryfikacyjna unieważniła kolejne decyzje reprywatyzacyjne. Zarządzono odszkodowania

Sejmowa Komisja weryfikacyjna, zajmująca się tzw. dziką reprywatyzacją w Warszawie, unieważniła trzy decyzje prezydenta Warszawy i zarządziła odszkodowania dla lokatorów jednej nieruchomości. Chodzi o decyzje z lat 2009 i 2015. W tym okresie prezydentem Warszawy była Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz

Wyrok NSA w sprawie reprywatyzacji. Wargocka: zwyciężyła sprawiedliwość

- To jest sukces sprawiedliwości w Polsce. Uważam, że należą się ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków Komisji Weryfikacyjnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była także Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA Warszawa reprywatyzacja prawo sąd sądownictwo społeczeństwo mieszkanie

Wyrok NSA ws. reprywatyzacji w Warszawie. Jan Śpiewak: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać wyprowadzona w kajdankach

- Nie rozumiem, czemu Hanna Gronkiewicz-Waltz nie miała dzisiaj rano wjazdu ABW, nie rozumiem, dlaczego nie została wyprowadzona w kajdankach albo chociaż nie postawiono jej zarzutów. To jest kpina z prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Warszawa prawo sąd pieniądze mieszkanie POLSKA Polskie Radio 24 sądownictwo