Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

„Sieci”: z zeznań mecenasa Roberta N. wyłania się obraz mafijnej grupy

Tygodnik „Sieci” dotarł do zeznań mecenasa Roberta N., jednej z osób podejrzanych o udział w proceder dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. - Trzeba było mieć od 10 do 20 proc. ewentualnego odszkodowania lub wartości nieruchomości, by dostać pozytywną decyzję ws. reprywatyzacji. To kwoty od 300 tys. zł w górę. Do tego trzeba było mieć budżet na łapówki dla urzędników niższych rangą urzędników – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Wojciech Biedroń korupcja Warszawa

Reprywatyzacja kamienicy przy ul. Mokotowskiej 63. Komentarz aktywisty

Zeznania przed komisją weryfikacyjną składał m.in. Marcin Bajko, dawny szef stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami. To on reprezentował miejską spółkę na posiedzeniach zespołu koordynującego, omawiającego najważniejsze decyzje administracyjne w warszawskim ratuszu. Dodała, że przełożeni wydali jej polecenie, żeby przygotować taką decyzję i podpisać się pod nią. O zeznaniach przed komisją weryfikacyjną mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Miasto Jest Nasze Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz Patryk Jaki

Reprywatyzacja Mokotowskiej 63 pod lupą komisji weryfikacyjnej

- Nie przywiązywałem szczególnej uwagi do sprawy Mokotowskiej 63, mój stopień zaangażowania był takim sam, jak w innych sprawach, w których zostałem poproszony o uczestniczenie w posiedzeniu zespołu koordynującego - zeznał w środę przed komisją weryfikacyjną b. dyrektor BGN Marcin Bajko. Transmisja przesłuchania w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa dzika reprywatyzacja

Reprywatyzacja po krakowsku. Prokuratura rozpoczyna śledztwa

Po zawiadomieniach Stowarzyszenia Miasto Wspólne Prokuratura Okręgowa wszczęła sześć śledztw dotyczących nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienic w Krakowie. Śledztwa dotyczą kamienic przy ulicach: Dietla 50, Dietla 85, Wielopole 28, Szlak 67, Szlak 71, Krupniczej 3 i Brackiej 7. Na temat reprywatyzacyjnych niejasności w Krakowie mówił Tomasz Leśniak ze Stowarzyszenia Miasto Wspólne.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kraków reprywatyzacja Miasto Jest Nasze dzika reprywatyzacja

Reprywatyzacja Lutosławskiego 9. "Rzucono na mnie klątwę"

Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji, po niemal 11 godzinach zakończyła badanie zwrotu w prywatne ręce kamienicy przy Lutosławskiego 9. Gremium przesłuchało sześcioro świadków oraz obecną właścicielkę nieruchomości Izabelę Wierzbicką. W przypadku tego adresu istotna była nie sama decyzja zwrotowa, ale okoliczności jej wydania oraz wpływ na życie mieszkańców kamienicy. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa POLSKA

Komisja weryfikacyjna. Wstrząsające zeznania lokatorów

Po przejęciu kamienicy nowi właściciele próbowali podnieść czynsz z 320 zł do 1 tys. zł; stosowali przemoc wobec lokatorów, dochodziło do pobić, włamań i wyrzucania z mieszkań - mówiła przed komisją weryfikacyjną była lokatorka kamienicy Alina Kołodziejczyk. Komisja Weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji bada dziś zwrot kamienicy przy Lutosławskiego 9. Transmisja w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja