X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reprywatyzacja

Dzika reprywatyzacja. Jest zażalenie ws. odmowy aresztu

Po południu wrocławska Prokuratura Regionalna skierowała zażalenia na decyzje tamtejszych sądów: rejonowego i apelacyjnego. Chodzi o odmowy zastosowania aresztu wobec trzech z pięciu osób, które w ubiegłą środę zatrzymało CBA. Wszystkie mają postawione zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i urzędniczym, które naraziły Warszawę na straty wynoszące ponad 13,5 miliona złotych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja prokuratura areszt

Afera reprywatyzacyjna. Pięcioro zatrzymanych z zarzutami

Pięć osób, w tym m.in. byłych pracowników stołecznego ratusza, których w środę zatrzymało CBA w związku z "dziką reprywatyzacją" w Warszawie, usłyszało prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz urzędniczym. Obejmują one okres od 2011 do 2014 roku. Wartość szkody objętej zarzutami, a poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 miliona złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja CBA Warszawa

Warszawska reprywatyzacja. Jakie są dotychczasowe ustalenia?

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział kolejne zatrzymania i wnioski o areszt w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Jakie ustalenia zapadły do tej pory? Do jakich wniosków doszli członkowie komisji weryfikacyjnej i przedstawiciele miejskich stowarzyszeń? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Jan Popławski z ruchu Miasto Jest Nasze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reprywatyzacja Warszawa Miasto Jest Nasze Jan Popławski Komisja Weryfikacyjna społeczeństwo

"Dzika reprywatyzacja". Kolejne czynności prokuratury

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu od rana kontynuuje czynności z udziałem zatrzymanych wczoraj pięciu osób podejrzanych o udział w "dzikiej reprywatyzacji" w Warszawie. Sprawa dotyczy między innymi korupcji przy wydawaniu decyzji dekretowych oraz odszkodowawczych. Jak informuje prokuratura, wartość szkody poniesionej przez m.st. Warszawę wynosi ponad 13,5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa

Afera reprywatyzacyjna. Wnioski po zeznaniach R. Nowaczyka

"Zeznania Roberta Nowaczyka nie są wiarygodne". W ten sposób Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji ds. zwrotów warszawskich nieruchomości, skomentował przesłuchanie jednego z najważniejszych uczestników afery reprywatyzacyjnej w stolicy. – W mętnej wodzie reprywatyzacji czuł się jak ryba – podsumował poczynania Roberta Nowaczyka Piotr Gozdowski ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Warszawa afera reprywatyzacyjna polityka

Czy przesłuchanie Roberta Nowaczyka było zasadne?

Warszawski adwokat Robert Nowaczyk od 20 lat zajmuje się reprywatyzacją i twierdzi, że specjalizuje się w tym. Zdaniem Patryka Jakiego jest on kluczowym świadkiem, ponieważ był pełnomocnikiem lub beneficjentem w sprawach dotyczących m.in. reprywatyzacji przy ul. Poznańskiej 14, Marszałkowskiej 43, Mokotowskiej 63 i Chmielnej 70.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa Patryk Jaki

Przesłuchanie Roberta Nowaczyka. Komentarze

Komisja Weryfikacyjna przesłuchuje mec. Roberta Nowaczyka. Adwokat jest, zdaniem członków komisji weryfikacyjnej, najważniejszym z dotychczas przesłuchiwanych świadków. - Wreszcie udało się przesłuchać tego pana. Powszechnie uważa się go za kluczowego świadka - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Siemieniako, prawnik. Gościem Polskiego Radi 24 był również Jan Popławski ze stowarzyszenia MIasto Jest Nasze. 
Zobacz więcej na temat:  reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa