Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

"Sprawa reprywatyzacji wymaga szerokiego zbadania"

Na początku tygodnia Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało stworzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali: Weronika Kostrzanowska ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska, Marcin Fabianowicz z Centrum Debaty Publicznej, Aleksander Dzidowski z Klubu Jagiellońskiego i Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.   
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości PiS reprywatyzacja Warszawa

Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji niekonstytucyjna?

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną, która zbada bulwersujące przypadki reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. O pomyśle dyskutowali zaproszeni do Trójki politycy.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Jarosław Kalinowski Joachim Brudziński Joanna Scheuring-Wielgus Komisja Weryfikacyjna Paweł Mucha Rafał Grupiński reprywatyzacja Stanisław Tyszka Trójka Warszawa

Grzegorz Długi o Caracalach: to nie powinien być przedmiot rozgrywki politycznej

– Jeśli obecne władze złamany zasady kontraktu ws. Caracali, to sąd będzie to rozpatrywał, bo nie sądzę, by Airbus "odpuścił". Jeżeli miały podstawy ku temu, to z czasem się dowiemy, jak to wygląda – mówił w audycji 24 Pytania Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15, adwokat i dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  airbus Caracale Grzegorz Długi Komisja Weryfikacyjna Kukiz'15 marihuana PiS reprywatyzacja

Szerokie uprawnienia Komisji Weryfikacyjnej

W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną, która zbada bulwersujące przypadki reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Według zapowiedzi, Komisja miałaby daleko idące uprawnienia, ale jej działalność ma nie obejmować odpowiedzialności karnej. O pomyśle mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Konrad Łaski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości polityka reprywatyzacja Warszawa Zbigniew Ziobro

Andrzej Anusz: Trump jest tym goniącym kandydatem

– Donald Trump wypadł najlepiej spośród trzech debat telewizyjnych. Jednak sondaże pokazują, że wygrała Hillary Clinton. Nie ma co ukrywać, że Trump jest tym goniącym kandydatem – mówił w audycji Punkt Widzenia Andrzej Anusz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Andrzej Anusz Donald Trump Hillary Clinton komisja śledcza Komisja Weryfikacyjna PiS reprywatyzacja wybory prezydenckie w USA wybory w USA anteny wybory w USA