X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
NSA

Czy decyzja NSA wpłynie na funkcjonowanie Sądu Najwyższego?

– W tej chwili nie ma to znaczenia i w dalszej perspektywie najprawdopodobniej również nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie Sądu Najwyższego – powiedział Marek Domagalski z działu prawnego „Rzeczpospolitej”. Odniósł się w ten sposób do decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskami o powołanie sędziów SN do Izby Karnej. Do tematu odniósł sie również Tomasz Pietryga, także z dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy NSA Krajowa Rada Sądownictwa

Jan Śpiewak: padł ostatni pretekst Gronkiewicz-Waltz

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił cztery wnioski prezydent Warszawy w sprawie rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego pomiędzy nią a Komisją Weryfikacyjną. - Prezydent Warszawy próbowała sztuczką prawną zablokować pracę komisji weryfikacyjnej. Padł ostatni pretekst Hanny Gronkiewicz-Waltz, by nie stawać przed komisją, nawet jej własna partia chce, by stanęła przed komisją – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak z Wolnego Miasta Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna NSA dzika reprywatyzacja

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją"

W tym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że nie może ocenić kompetencji ani komisji reprywatyzacyjnej ani warszawskiego ratusza. Hanna Gronkiewicz-Waltz została uznana za organ i nie będzie stawiała się na kolejnych posiedzeniach komisji. Sprawę skomentowali goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Grzegorz Długi Katarzyna Lubnauer Jarosław Kalinowski Jacek Sasin Krzysztof Szczerski Andrzej Halicki Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Warszawa NSA Trójka

"Fiskus musi udowodnić przedsiębiorcy nadużycie w VAT"

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że organy podatkowe mogą odmówić podatnikowi prawa do odliczenia VAT-u w przypadku nadużycia, ale najpierw fiskus musi to nadużycie udowodnić. O tym, czy jest to wyrok przełomowy, który znacząco zmieni praktykę administracji skarbowej w odniesieniu do kwestii odliczania VAT-u, rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza ekonomista prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski), radca prawny Paweł Pelc i ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  vat NSA fiskus podatki finanse