Polskie Radio
Section05
Paweł Rabiej

Sekretarz generalny PO: Rabieja zastąpi osoba wskazana przez Trzaskowskiego

- Pawła Rabieja w stołecznym ratuszu zastąpi osoba wskazana przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego - podkreślił sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. Dodał, że umowa koalicyjna między PO i Nowoczesną w Warszawie przewidywała funkcję wiceprezydenta dla Rabieja i może zostać zmieniona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Warszawa regiony mazowieckie Paweł Rabiej Marcin Kierwiński

"Trzaskowski nie zapanował nad działaniami Rabieja". Radny PiS o dymisji wiceprezydenta Warszawy

- Rafał Trzaskowski ani nie zatwierdził wniosku urlopowego, ani wiedział o tym, że Paweł Rabiej opuszcza stanowisko pracy. To ostatnie jest bardziej niepokojące z punktu widzenia troski o zarządzanie miastem, bo panowie się ze sobą nie komunikowali - mówił na antenie Polskiego Radia 24 warszawski radny PiS Filip Frąckowiak. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Rabiej Rafał Trzaskowski Warszawa

"Element szerszej gry między PO a Nowoczesną". Warszawski radny PiS o dymisji Rabieja

Rafał Trzaskowski poinformował, że zwalnia wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja za wyjazd na zagraniczne wakacje w czasie epidemii. - Od początku obydwu panów łączyła raczej szorstka przyjaźń i po prostu za sobą nie przepadali. Eliminacja Rabieja może być także elementem szerszej gry między PO a Nowoczesną w Warszawie - mówił portalowi tvp.info wiceminister Błażej Poboży (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Rabiej Warszawa Rafał Trzaskowski mazowieckie regiony polityka

TYLKO U NAS "Urlop nie jest prawdziwym powodem". Politycy komentują odwołanie Rabieja

Zdaniem polityków PiS i Lewicy prawdziwe powody dymisji Pawła Rabieja z funkcji wiceprezydenta Warszawy są inne od tych, jakie podaje Rafał Trzaskowski. - To próba przejęcia innej frakcji wewnątrz Nowoczesnej - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba. - Dla PO Nowoczesna jest bytem, który nie istnieje, więc po co im wiceprezydent z tej partii - dodaje Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Rabiej Warszawa Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość polityka Nowoczesna koalicja obywatelska POLSKA

"Decyzja godna pochwały". Politycy zgodni ws. odwołania Pawła Rabieja

- Rzeczywiście w sytuacji pandemii, w jakiej jesteśmy, nikt nie ma prawa bez wyraźnej jakiejś przyczyny wyjeżdżać na urlop - powiedział w TVP Info Kazimierz Smoliński, poseł PiS, dodając, że decyzja o dymisji Pawła Rabieja jest godna pochwały. Decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o zdymisjonowaniu swego dotychczasowego zastępcy dobrze ocenili także politycy KO, Lewicy, Konfederacji i PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Kazimierz Smoliński Władysław Teofil Bartoszewski Koronawirus w Polsce COVID-19

Rabiej w szczycie pandemii wyjechał na urlop, choć nie miał zgody. Odpowiada za służbę zdrowia w Warszawie

- Nie miałem świadomości, że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został zatwierdzony - przyznał wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej. Portal TVN Warszawa poinformował, że wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę w czasie, gdy miasto walczy z pandemią koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Paweł Rabiej COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

"Od lat nie były aktualizowane". Rabiej o podwyżkach opłat parkingowych w Warszawie

– Może nie jest to najbardziej szczęśliwy moment, ale biorąc pod uwagę, ile miasto straciło na covidzie, a są to olbrzymie kwoty, które musimy inwestować między innymi w działalność szpitali czy publiczną ochronę zdrowia (...), pewna korekta jest jednak potrzebna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa parkowanie samochód Paweł Rabiej Beata Michniewicz Trójka społeczeństwo

"Rafał Trzaskowski zaprzecza własnemu programowi". Janusz Kowalski o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

- Agresywna ideologia LGBT i program, który firmuje Rafał Trzaskowski jest forpocztą zmiany myślenia o rodzinie i życiu społecznym. Karta LGBT podpisana przez Rafała Trzaskowskiego wprost zakładała ingerencję w konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi poglądami - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Marian Kowalski Tadeusz Płużański Paweł Rabiej LGBT

"Mógłby prowadzić naród w nicość, ku zniszczeniu rodziny". Macierewicz o ewentualnym zwycięstwie Trzaskowskiego

- W wyborach prezydenckich zdecyduje się przyszłość Polski oraz to, czy ludzie fałszywi, tacy jak panowie Trzaskowski i Rabiej będą przy pomocy kłamstwa i powolnej ewolucji prowadzili nas w nicość, do zniszczenia rodziny, narodu i państwa polskiego - powiedział Antoni Macierewicz z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Rafał Trzaskowski Paweł Rabiej Warszawa LGBT wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka rodzina

Opiekunki w żłobkach pogodziły się z obcięciem pensji? Tak twierdził Rabiej. Prawda okazuje się inna

Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej stwierdził, że "opiekunki w żłobkach ze zrozumieniem podeszły do obcięcia im pensji". Do sprawy odniosła się jedna z kobiet. - To nieprawda - podkreśliła w rozmowie z tvp.info jedna z opiekunek. Władze Warszawy informowały również, że "wynagrodzenia opiekunek wynoszą ponad 3700 zł". - Duża część z nas otrzymała wynagrodzenie za miesiąc maj netto 2 tys. zł - dodała kobieta.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Rabiej Warszawa społeczeństwo regiony finanse mazowieckie wynagrodzenia opieka nad dzieckiem POLSKA