Polskie Radio
Section05
Liz Truss

Dr Przemysław Biskup: Rishi Sunak to produkt brytyjskiej elity

- Liz Truss, co zaskakujące jak na kogoś, kto spędził 12 lat w różnych rządach i 10 lat na stanowiskach ministrów konstytucyjnych, wykazała się całkowitym brakiem umiejętności zarządzania komunikacją publiczną, planowania czy nawet zarządzania zespołem ludzkim. Okazuje się, że nawet bycie przez lata ministrem to nie to samo, co bycie premierem - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Przemysław Biskup (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Wielka Brytania Liz Truss Rishi Sunak

Po dymisji Liz Truss. Ryszard Czarnecki: to porażka premier, ale i konserwatystów

- To porażka dość zaskakująca, wydawało się, że premier Liz Truss ma dużo kart w ręce, okazało się, że jednak nawet prawe skrzydło partii, które je popierało, współdecydowało o jej zwycięstwie w prawyborach, odwróciło się od premier, gdy uznała, że podatki należy nie obniżyć, a podwyższyć - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Wielka Brytania Liz Truss Ryszard Czarnecki

Brytyjski kryzys rządowy. Premier Truss: jestem wojowniczką, nie poddam się

Jestem wojowniczką, nie poddam się - tak brytyjska szefowa rządu Liz Truss broniła się w parlamencie przed wezwaniami do dymisji. Podczas burzliwej sesji parlamentarnych Prime Minister's Questions - pytań do premier, domagała się tego opozycja. W Partii Konserwatywnej trwa bunt przeciwko nowej premier - informuje z Londynu korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn Liz Truss