Polskie Radio
Section05
Dariusz Wieczorkowski

Kradzież tożsamości i próby wyłudzenia danych. Jak nie dać się cyberatakom?

Kradzież tożsamości, fałszywe linki i próby wyłudzenia danych – to tylko niektóre z niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni w cyfrowych czasach. Wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze groźniej, bo coraz więcej urządzeń domowych jest podłączonych do internetu. Nowe technologie otwierają przed nami wiele możliwości i udogodnień, ale powodują też zupełnie nowe, nieznane wcześniej zagrożenia.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Wieczorkowski cyberbezpieczeństwo Klub Trójki

"Każda oferta kraju sojuszniczego jest atrakcyjna". Senator KO o patriotach z Niemiec

- Nasze władze są władzami Polski, w związku z tym mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo Polaków. Jeśli więc oferta jest skierowana do Polski, to należy ją przyjąć bez wahania - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator KO i były szef MON Bogdan Klich komentując propozycję przerzucenia przez Niemcy do Polski baterii rakiet Patriot.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogdan Klich Dariusz Wieczorkowski Patriot Wojsko Polskie Niemcy wojna na Ukrainie wojna 2022 służby i bezpieczeństwo

Marcin Horała o walce z inflacją: obraliśmy drogę odwrotną do szkoły Balcerowicza z lat 90.

– Łatwiej znieść to, że ceny w sklepie są nawet o te trzy procent wyższe, ale ma się pracę, emeryturę i środki, żeby te zakupy robić. Lepsze jest to niż ich niższa cena, ale obywatel patrzyłby na nie zza szyby w roli bezrobotnego – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  inflacja pieniądze Marcin Horała Leszek Balcerowicz gospodarka polska Dariusz Wieczorkowski POLSKA polityka Trójka

Wybory w USA. Anna Zalewska: odpowiedzialność przemawia za wsparciem dla Ukrainy

– Bez względu na to, kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych, kto będzie w Kongresie – dla nas jest to strategiczny partner i będziemy z nim współpracować. Ostatnie gospodarcze i militarne decyzje są tego dowodem – powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Zalewska Dariusz Wieczorkowski USA Donald Trump Kongres USA Trójka

Jedna lista opozycji? Piotr Zgorzelski sceptycznie o szansach na jej realizację

– Dysponujemy bardzo pogłębionymi badaniami politologiczno-socjologicznymi, z których wynika, że tylko dwie listy (opozycji w wyborach - red.) dają komfort zwycięstwa ocierający się o większość konstytucyjną – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Trójka POLSKA polityka opozycja Dariusz Wieczorkowski

Rada ds. Bezpieczeństwa Strategicznego. Horała: w ważnych sprawach powinna być zachowana ciągłość państwa

– Jeżeli wspomnimy, dlaczego Baltic Pipe, który znacząco podnosi naszą niezależność od Rosji, mamy dopiero teraz, a nie 15 lat temu, to dlatego, że po zmianie rządów analogiczny projekt został skasowany – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość bezpieczeństwo energia Orlen inwestycje prawo ustawa POLSKA polityka Trójka Dariusz Wieczorkowski Marcin Horała

Stan oświaty po COVID-19. Piontkowski: jesteśmy świadomi trudności, z jakimi mierzą się uczniowie

– Nawet najnowocześniejsze urządzenia i najlepsze programy nie zastąpią na dłuższą metę bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem, dlatego zdecydowaliśmy się obniżyć w kolejnych latach wymagania na egzaminie ósmoklasisty czy egzaminie maturalnym – powiedział w Trójce wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, odnosząc się do następstw nauczania zdalnego, wprowadzonego w związku z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Dariusz Piontkowski Dariusz Wieczorkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Nota dyplomatyczna ws. reparacji. Wiceszef MSZ: efekt edukacyjny już osiągnęliśmy

- Będziemy czekać na odpowiedź i w zależności od jej treści podejmiemy kolejne kroki - zapowiedział w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister spraw zagranicznych odniósł się w ten sposób do sprawy przekazania władzom niemieckim noty dyplomatycznej, która została sporządzona na podstawie raportu o stratach poniesionych przez Polskę w latach 1939-1945.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bez Przedawnienia Niemcy II wojna światowa Szymon Szynkowski dyplomacja Dariusz Wieczorkowski Trójka reparacje wojenne

Insynuacje gen. Pytla w rozmowie z "GW". Żaryn: ten wywiad jest niebezpieczny

- Polska jest krajem kluczowym do tego, by Zachód wspomagał Ukrainę. Rozsiewanie tego typu absurdalnych insynuacji może ten proces wydatnie zdestabilizować - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa informacyjnego Stanisław Żaryn, komentując zarzuty gen. Piotra Pytla o prorosyjskości władz Polski. - Część krajów może uznać, że skoro Polska jest spenetrowana przez Rosjan, to nie należy pomagać Ukrainie, a to by oznaczało, że Ukraina zostanie pozostawiona sama sobie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Stanisław Żaryn Dariusz Wieczorkowski zjednoczona prawica Rosja