Polskie Radio
Section05
Krzysztof Winkler

PR24 Sikorski w USA. Rozmowy o "żywotnym interesie Polski"

- Minister Sikorski nie tylko to podkreśla, ale na każdym etapie walczy o to, aby Ukraina dostała obiecaną jej broń i amunicję, szczególnie kalibru 155 mm, którą miano dostarczyć do końca zeszłego roku w liczbie miliona sztuk. Na razie to jest połowa lub trochę więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina wojna 2024 ŚWIAT Europa Krzysztof Winkler Donald Trump Radosław Sikorski Sylwia Białek Andrzej Szejna Polityka zagraniczna Polski

PR24 Apel Camerona i Sikorskiego o pomoc dla Ukrainy. Winkler: Europa nie ma takich możliwości jak USA

- Trzeba utrzymać Ukrainę w wojnie tak długo, aż będzie gotowa np. do kolejnej kontrofensywy lub warunki zmienią się na tyle, by można było usiąść do stołu rokowań z pozycji siły - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (Warsaw Enterprise Institute).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina wojna 2024 ŚWIAT Europa Krzysztof Winkler Krzysztof Grzybowski Donald Trump

PR24 Ukraina w świetle wyborów w USA. Bartosz Tesławski i Krzysztof Winkler o wsparciu dla Kijowa

Były prezydent Donald Trump otwarcie torpeduje zawarty w Senacie USA ponadpartyjny kompromis w sprawie pomocy dla Ukrainy i wzmocnienia ochrony południowej granicy i nawołuje do Republikanów, by głosowali przeciwko pakietowi, przez co szanse na jego uchwalenie przez Kongres są coraz mniejsze. O tym, czy wsparcie Ukrainy stało się elementem politycznej gry w Stanach Zjednocznych, dyskutowali w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z Fundacji Opportunity i Krzysztof Winkler z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Bartosz Tesławski Krzysztof Winkler

PR24 Amerykańska broń jądrowa w Wielkiej Brytanii. Dr Winkler: to zwiększy możliwość wywierania presji

Dobrze, że amerykańska broń jądrowa stanie w Wielkiej Brytanii, choć pod względem broni taktycznej Rosja ma przewagę dziesięć do jednego - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler z Warsaw Enterprise Institute. Jak dodał, amerykańska broń mogłaby znaleźć się także w Polsce i "przy odpowiednim lobbingu i rozmowach jesteśmy w stanie taki status uzyskać".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Winkler ŚWIAT Wielka Brytania Europa Zachodnia NATO

Niemcy wypłacą odszkodowania wojenne rodzinom włoskich ofiar? "Skala zbrodni na polskim narodzie jest nieporównywalna"

Niemcy mają wypłacić dwóm włoskim rodzinom odszkodowania za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej. Czy Polska powinna iść śladem Włoch w kwestii uzyskania reparacji? - Współpraca polityczna i sądownicza w tej dziedzinie jest absolutnie na miejscu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Wojciech Kunicki z Uniwersytetu Wrocławskiego. W jaki sposób Włosi doprowadzili do uzyskania odszkodowań?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Wojciech Kunicki Włochy reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa Bez Przedawnienia Krzysztof Winkler

PR24 Wizyta doradcy Bidena w Warszawie. "Amerykanie rozumieją, że utrzymanie Rosji w ryzach nie jest możliwe bez Polski"

- Amerykanie doskonale rozumieją, że bez Polski utrzymanie Rosji w ryzach i istnienie wschodniej flanki NATO z uwagi na położenie geograficzne jest niemożliwe. Amerykanie bardzo niechętnie oddaliby ten poziom wpływu, który mają na dzień dzisiejszy innym partnerom, na których nie mogą tak bardzo polegać, jak na Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Winkler (WEI).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka USA Antoni Opaliński Krzysztof Winkler

PR24 Polacy coraz bardziej podatni na propagandę Kremla, niepokojące wyniki badań. "Problem jest poważny"

- Problem jest poważny i polega na tym, że Rosjanie wykorzystują bardzo szerokie spektrum prowadzenia działań wojennych, w tym również świetnie prowadzoną propagandę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Winkler (WEI).
Zobacz więcej na temat:  Rosja propaganda dezinformacja ŚWIAT Europa Władimir Putin wojna na Ukrainie służby i bezpieczeństwo wojna 2023 Krzysztof Winkler Polskie Radio 24

Dr Winkler: Rosjanie liczą, że uda się osłabić morale Ukraińców podczas mroźnej zimy

Blisko 50 proc. ukraińskiej infrastruktury energetycznej zostało właściwie zniszczone. - Widać tutaj konsekwentny plan rosyjskiego dowództwa polegający na niszczeniu infrastruktury i próbie osłabienia w ten sposób morale - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata ŚWIAT Michał Strzałkowski Ukraina Rosja Krzysztof Winkler

Pożegnanie królowej Elżbiety II. "Była symbolem i człowiekiem obowiązku"

Wielka Brytania żegna królową Elżbietę II, która zasiadała na tronie Zjednoczonego Królestwa ponad 70 lat. Przez te siedem dekad świat zmienił się nie do poznania, a ona cały czas trwała. - Zniknął jeden z symboli łączących poprzednią epokę z tą współczesną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Bartłomiej Toszek z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta II Królowa Elżbieta II Wielka Brytania Karol III Michał Strzałkowski Norman Davies Krzysztof Winkler Jan Repa Bartłomiej Toszek Przemysław Biskup

Ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II. Audycja specjalna w Jedynce [SŁUCHAJ TERAZ]

Z udziałem rodziny królewskiej i reprezentantów 145 państw w Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyło się nabożeństwo pogrzebowe królowej Elżbiety II. Brytyjska monarchini zmarła w wieku 96 lat, po ponad 70 latach panowania. W Programie 1 Polskiego Radia trwa audycja specjalna, podczas której rozmawiamy z ekspertami o uroczystościach pogrzebowych Elżbiety II. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Elżbieta II Wielka Brytania Krzysztof Winkler Wawrzyniec Konarski Wojciech Lewandowski

Cały świat żegna królową Elżbietę II. Winkler: Londyn znów stał się centrum świata

- W tym momencie Londyn znów stał się centrum świata, jak za starych dobrych imperialnych czasów. (...) Jeżeli Karol III będzie potrafił, w taki sposób jak tej chwili, wspierać brytyjski rząd, to Brytyjczycy mogą odzyskać swoją pozycję - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Królowa Elżbieta II Karol III polityka Katarzyna Gójska Sygnały Dnia Krzysztof Winkler Andrzej Duda