Polskie Radio
Section05
abonament

Polskie Radio 24 Trybunał Stanu dla Świrskiego. "Krzywdzi pracowników mediów"

- Nie może być tak, że konstytucyjny organ, bo ma takie widzi mi się, nie przekazuje pieniędzy z abonamentu mediom publicznym. Nie realizuje też obowiązku statystyki publicznej, choć ma na to środki. Co dzieje się z tymi pieniędzmi? - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Maciej Wróbel. Gościem był też Grzegorz Płaczek z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media publiczne Maciej Świrski POLSKA abonament

POLSKIE RADIO 24 KRRiT blokuje pieniądze. "Świrski nie rozumie swojej roli"

- KRRiT od lat ściga ludzi, którzy nie płacą abonamentu. Z drugiej strony nie chce tych pieniędzy wypłacić spółkom medialnym, na które te środki są zbierane. To jest świat absurdu - mówił w Polskim Radiu 24 były członek KRRiT Krzysztof Luft. Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski nie przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu środków należnych z abonamentu radiowo-telewizyjnego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media media publiczne abonament rtv abonament POLSKA społeczeństwo

Zdrojewski: szef KRRiT pogłębia destabilizację mediów publicznych

- Problemy wynikają nie tylko z decyzji przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego, ale także z decyzji prezydenta, który pierwszy raz w historii zawetował ustawę okołobudżetową. Były w niej wpisane środki na pomoc dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, załatanie dziury, ale także na podniesienie kapitału i amortyzację. Nie liczę na to, że prezydent podpisze jakąkolwiek racjonalną ustawę o mediach publicznych. Ten stan może trwać, a przewodniczący KRRiT pogłębia finansową destabilizację - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Bogdan Zdrojewski.
Zobacz więcej na temat:  media publiczne Polskie Radio telewizja publiczna KRRiT abonament abonament rtv Maciej Świrski Krzysztof Grzesiowski Bogdan Zdrojewski

Auto w abonamencie? Zniechęcają zbyt duże dopłaty i ograniczenia

Do korzystania z auta w abonamencie zniechęcają ewentualne dopłaty za przekroczenie umownego limitu kilometrów czy nieutrzymywanie auta w odpowiednim stanie - wynika z badania "Czas wynajmu aut". Według badania, 16 proc. kierowców, którym zdarzyło się wypożyczać samochód, korzysta z takiego rozwiązania na co dzień w zastępstwie posiadania własnego pojazdu lub przemieszczania się komunikacją miejską.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja samochody abonament wynajem samochodu

"Rz": Luksusowe ceny aut

W 2023 r. posiadacze samochodów będą je naprawiać i remontować, zamiast wymieniać na nowe - pisze "Rzeczpospolita" i dodaje, że auta osobowe będą dalej drożeć.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bmw subskrypcja subskrypcje abonament Niemcy leasing leasing samochodu

ANALIZA Politycy PO wzywali do niepłacenia abonamentu, teraz atakują media publiczne za rekompensatę

- To są elementy rekompensaty związanej z abonamentem - mówi poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Tak polityk argumentował wprowadzoną do projektu ustawy budżetowej poprawkę zwiększającą z 2 do 2,7 mld zł dotacji na media publiczne. Abonamentu nie płaciło i nie płaci wciąż wielu Polaków także dlatego, że nawoływali do tego politycy opozycji, w tym Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. 
Zobacz więcej na temat:  abonament rtv abonament POLSKA Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość media publiczne

Premier Morawiecki: w 2023 będzie rekompensata abonamentowa dla mediów publicznych

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że także w przyszłym roku media publiczne otrzymają rekompensatę z tytułu niezapłaconego abonamentu. Od 2020 roku było to około 2 miliardów złotych dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. To rozwiązanie zawierały kolejne ustawy budżetowe. Jednak nie znalazło się ono w projekcie budżetu na rok 2023.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki abonament TVP Jacek Kurski społeczeństwo

Mikropłatności przyszłością motoryzacji?

Klimatyzacja, czujniki parkowania lub usługi multimedialne w ramach abonamentu? Motoryzacja zmienia się na naszych oczach, a potwierdza to ostatnia decyzja jednego z niemieckich koncernów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bmw subskrypcja subskrypcje abonament Niemcy leasing leasing samochodu

Już od poniedziałku nowe zasady umów abonenckich na telefony i internet. Zobacz, co się zmieni

Możliwość rozwiązania drogą elektroniczną umowy o świadczenie usług oraz zapoznania się z najkorzystniejszymi pakietami taryfowymi - takie m.in. uprawnienia zyskają abonenci operatorów telekomunikacyjnych, dzięki zmianom, które wchodzą w życie 21 grudnia 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  telekomunikacja telefony komórkowe abonament GOSPODARKA internet Ministerstwo Cyfryzacji Unia Europejska konsument

"Do Rzeczy": ludzie Donalda Tuska przekazali Poczcie Polskiej numery PESEL

MSW kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza, zaufanego człowieka Donalda Tuska, latem 2014 r. przekazało Poczcie Polskiej pakiet danych z bazy PESEL olbrzymiej grupy Polaków - donosi "Do Rzeczy". Transfer poufnych danych miał ponoć pomóc urzędnikom w ustaleniu adresów abonentów i ściganiu dłużników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bartłomiej Sienkiewicz Poczta Polska ochrona danych osobowych pesel abonament głosowanie korespondencyjne

Jakub Pacan: łączenie ustawy medialnej z onkologią jest niegodne

- Sprawa ustawy medialnej zdominuje debatę publiczną. Łączenie jej z onkologią uważam za niegodne. Wszyscy wiemy, że nie tak to  wygląda. Opozycja stosuje chwyt "przeznaczcie pieniądze na onkologię", choć czasami przedstawia się to, że pieniądze zostały odebrane onkologii - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik "Solidarność"). Gościem był również dr Bartosz Machalica z Centrum Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  media publiczne abonament rtv abonament Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020

"Równoważą pluralizm w debacie". Jolanta Hajdasz o roli mediów publicznych

- Większość mediów prywatnych ma kierunek liberalno-lewicowy. Media publiczne próbują równoważyć pluralizm światopoglądowy. Ponadto przywracają pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych, a także kultywują szacunek dla wartości chrześcijańskich - powiedziała Jolanta Hajdasz ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media publiczne media polityka Andrzej Duda ustawa abonament rtv abonament Jolanta Hajdasz Rada Mediów Narodowych

Decyzja prezydenta ws. ustawy abonamentowej. Prof. Flis: być może zechce przeczekać sytuację

Do 6 marca prezydent Andrzej Duda ma czas na podjęcie decyzji ws. nowelizacji ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. - Skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego pozwoli odłożyć decyzję na okres powyborczy, tak by nie rozjuszyć wyborców ani z jednej, ani z drugiej strony - powiedział prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda media publiczne ustawa prezydent Ryszard Gromadzki abonament abonament rtv