Polskie Radio
Section05
NFZ

Napieralski: szpital to nie fabryka, to nie jest miejsce, gdzie się zarabia pieniądze, tylko leczy się ludzi

- Szpital to nie jest fabryka, to nie jest miejsce, gdzie się zarabia pieniądze, tylko leczy się ludzi. System ochrony zdrowia musi być racjonalnie prowadzony i pieniądze muszą być wydawane dobrze - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł KO.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Napieralski koalicja obywatelska opozycja zdrowie służba zdrowia NFZ Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Eksperci: zbyt krótko żyjemy w zdrowiu żeby znacznie dłużej pracować, ale 13-ki i 14-ki to już inna sprawa

Po danych GUS dotyczących życia w zdrowiu Polaków, które niestety niewiele przekracza 60 lat widzimy, że nie ma wielkich szans na wydłużanie okresu ich zatrudnienia, choć niewątpliwie trzeba nie tylko odpowiednio rozwinąć służbę zdrowia ale także stworzyć takie warunki pracy dla osób starszych, żeby nie tylko czuli, że dłuższa praca się im opłaci ale także, żeby było to dla nich możliwe i przyjemne - mówili goście audycji „Rządy Pieniądza”: dr Maciej Bukowski z Wise Europa i dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha. Zaznaczyli, że ze względów politycznych nie spodziewają się wydłużenia wieku emerytalnego, ale zmian z 13 i 14 emeryturą już tak.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NFZ emerytura ZUS pit

Centra zdrowia dla seniorów. Waldemar Kraska: program uzupełni system opieki geriatrycznej

- Nasze społeczeństwo się starzeje, mamy coraz więcej seniorów, żyjemy coraz dłużej. Ale chcemy żyć dłużej w pewnym komforcie i zdrowiu - mówił w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, nawiązując do zapowiedzianych przez rząd centrów zdrowia dla seniorów 75+. Ośrodki te powstaną na mocy ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej, która zostanie dziś podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia senior emerytura zdrowie NFZ Henryk Szrubarz społeczeństwo rehabilitacja ustawa

Wkrótce nowa lista leków refundowanych. Zobacz, co może się zmienić od września

Leczenie pacjentek z nawrotowym lub zaawansowanym rakiem endometrium i leczenie pacjentów z chorobą przeciwko gospodarzowi, czyli po odrzuceniu przeszczepu szpiku - to nowe programy lekowe, które znalazły się w projekcie listy refundacyjnej na wrzesień. Wpisano na nią także substancje pomagające walczyć z przewlekłą astmą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NFZ leki społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia lista leków refundowanych GOSPODARKA

Minister zdrowia odpiera zarzuty. "To była odpowiedź na nieprawdę lekarza"

Przekazanie do powszechnej wiadomości informacji o wystawieniu recepty przez lekarza miało na celu przeciwdziałanie bezprawnemu upublicznianiu nieprawdziwych danych - oświadczył w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, "nikt nie miał wglądu w dane zapisane na koncie wskazanego lekarza".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski NFZ narodowy fundusz zdrowia służba zdrowia lekarz