Polskie Radio
Section05
Urszula Pasławska

Poseł PiS: sytuacja związana z koronawirusem jest kontrolowana od pierwszych dni epidemii

- W porównaniu do innych krajów sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wypada bardzo dobrze. Jest ona kontrolowana od pierwszych dni epidemii. Czekamy teraz na kolejne dostawy leku na COVID-19 - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Urszula Pasławska, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie choroba społeczeństwo Urszula Pasławska Eliza Olczyk Polskie Radio 24

Współpraca Koalicji Polskiej z ruchem Trzaskowskiego? Pasławska: potrafimy współdziałać z każdą siłą polityczną

- W polityce konkurujemy na dobre pomysły, na to, by do siebie przekonać, ale w sprawach ważnych potrafimy współpracować z każdą siłą polityczną, głosujemy zawsze za interesami Polaków - powiedziała Urszula Pasławska z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Urszula Pasławska PSL PSL-Koalicja Polska Polskie Stronnictwo Ludowe Rafał Trzaskowski

Wybory do PE. Jakie obietnice składają nam poszczególne partie?

16 kwietnia poznamy wszystkie zarejestrowane komitety wyborcze, ale od ubiegłego tygodnia wiemy już o czterech. PiS na sobotniej konwencji przedstawił program nazwany Piątką Kaczyńskiego. Koalicja Europejska programu nie zdradza. Politycy Wiosny nie chcieli dołączyć do Koalicji Europejskiej, a klub Kukiz’15 dystansuje się wobec pozostałych ugrupowań. Czym na progu kampanii wyborczej chcą nas przekonać największe ugrupowania?
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Urszula Pasławska wybory do Parlamentu Europejskiego

"Sztuka Słuchania". Polityczne echa rozłamu w Nowoczesnej

Co dalej z Nowoczesną? Jakie będą dalsze losy partii po zmianach barw klubowych ośmiu posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Potapowicz (Nowoczesna), Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm parlament w Polsce Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Ryszard Czarnecki PiS Nowoczesna Urszula Pasławska PSL Polskie Stronnictwo Ludowe

Politycy: UE to walka elit z niepokornymi

- Unijne elity walczą z tymi rządami, które powiedziały "nie” przyjęciu muzułmańskich imigrantów, a wszystkie zarzuty wobec Polski i Węgier są tylko pretekstami – mówił w audycji "Sztuka słuchania” Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. W audycji dyskutowali również Urszula Pasławska (PSL) i Marek Jakubiak (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Węgry POLSKA Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość Urszula Pasławska Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Jakubiak Kukiz'15 Parlament Europejski

Posłanka PSL: sprawa TK to temat zastępczy

Sejm przyjął ustawę o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym. Dokument zmienia m.in. zasady wyłaniania kandydatów na prezesa TK. – Kwestie dotyczące funkcjonowania Trybunału pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy parlament pracuje nad innymi, kontrowersyjnymi ustawami – komentowała w Rozmowie Parlamentarnej Urszula Pasławska z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny PSL Urszula Pasławska PiS Sejm reforma szkolnictwa gimnazjum