Polskie Radio
Section05
NFZ

NFZ rozpoczął finansowanie rehabilitacji ozdrowieńców po COVID-19

Rozpoczął się program rehabilitacji ozdrowieńców przygotowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na przykład do Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego w Nałęczowie trafili dziś (22.04) pierwsi pacjenci, którzy bezpłatnie będą mogli skorzystać z zabiegów.  Wprawdzie Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" od kilku miesięcy oferuje już tego typu wsparcie, ale można było z niego skorzystać prywatnie. Teraz za każdy dzień leczenia NFZ zapłaci 188 złotych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 rehabilitacja NFZ

"To jest tylko zalecenie Ministerstwa Zdrowia". Telus o decyzji NFZ ws. ograniczenia świadczeń

- Jesteśmy w szczególnym momencie - trzeciej fali pandemii koronawirusa - i musimy szukać takich rozwiązań, które zabezpieczą Polaków w bezpieczeństwie zdrowotnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Telus, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był również Bogusław Wontor, polityk Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Eliza Olczyk NFZ epidemia Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia

"Sytuacja wymusza działania radykalne". Dworczyk o decyzji resortu zdrowia i NFZ

- Nie jest to przymusowe odwoływanie zabiegów czy różnego rodzaju działań medycznych, to są zalecenia - powiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, pytany o komentarz do poniedziałkowego oświadczenia NFZ ws. ograniczenia lub czasowego zawieszenia planowych świadczeń. - Sytuacja pandemiczna wymusza działania radykalne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce NFZ zdrowie społeczeństwo Michał Dworczyk