X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
NFZ

Jak przywrócić opiekę dentystyczną w szkołach?

Co drugi 3-latek ma próchnicę. Dzieci w wieku szkolnym często mają już kilka chorych zębów. – Zmieniły się czynniki ryzyka, nawyki żywieniowe i czas, w którym rodzice są w stanie dostrzec co dziecko je, pije i czy myje zęby – mówił w audycji "Sami o sobie” dr Andrzej Cisło, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej. W studiu gościli również: Paweł Korneta, menadżer firmy zarządzającej dentobusami i Mirosław Stańczyk infoDent24.pl.
Zobacz więcej na temat:  dentysta NFZ lekarz dzieci szkoła

Łukasz Szumowski: w miarę możliwości reaguję na postulaty

- Staram się wysłuchać wszystkich próśb i w miarę możliwości reagować na postulaty wszystkich grup zawodowych - powiedział na briefingu prasowym minister zdrowia Łukasz Szumowski. Minister spotkał się w Centrum "Dialog" m.in. z organizacjami związkowców i pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służba zdrowia związki zawodowe Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski pielęgniarka narodowy fundusz zdrowia NFZ

Protest w Sejmie: „Ten protest się wciąż nie zakończył"

- To, co mnie najbardziej niepokoi, to fakt porozumienia z częścią organizacji pozarządowych, a nie z wszystkimi. Dziś rząd kolejnym ruchem podzielił środowisko osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi – powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 Magdalena Kochan z Platformy Obywatelskiej. O proteście rodziców osób niepełnosprawnych mówił także Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Rabiej NFZ niepełnosprawni niepełnosprawność Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny POLSKA

Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

Rząd i część organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością podpisali w Centrum „Dialog” porozumienie dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych. Mówił o tym w audycji Gorący Temat Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także posłanka PiS, socjolog prof. Józefina Hrynkiewicz, Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych oraz wiceminister rodziny, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 niepełnosprawność niepełnosprawni społeczeństwo Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska Mateusz Morawiecki Sejm NFZ