Polskie Radio
Section05
Chick Corea

Muzyczne pożegnania 2021 roku na świecie

Przez ostatni rok muzyczny świat pożegnał wiele wybitnych osobowości: od geniusza jazzu Chicka Corei, przez ekscentrycznego twórcę "ściany dźwięku" Phila Spectora, po Charliego Wattsa, perkusistę, który "od zawsze" grał w zespole The Rolling Stones. Przypominamy kilka najważniejszych nazwisk zagranicznych muzyków, którzy zmarli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Chick Corea Phil Spector The Rolling Stones W POLSKIM RADIU

Nikola Kołodziejczyk: Chick Corea - moja pierwsza i największa pianistyczna inspiracja

- Eksperymentalny okres w jego twórczości był dla mnie czymś rewelacyjnym. Natomiast miałem również składankę jego największych hitów, którą dostałem od rodziców i muszę powiedzieć, że rzeczywiście ta płyta spowodowała duże poprzestawianie się w głowie pewnych priorytetów - mówił Nikola Kołodziejczyk, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent wspominając zmarłego 9 lutego Chicka Coreę.
Zobacz więcej na temat:  Chick Corea muzyka współczesna Jazz Andrzej Zieliński Dwójka Nikola Kołodziejczyk

Nie żyje Chick Corea. "Kończy się pewna epoka jazzu". Dwójka wspomina muzyka

- Pamiętam dobrze, kiedy pierwszy raz spotkałem się z jego muzyką w 1994 roku. Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie, czegoś takiego wcześniej nie słyszałem. Zdecydowanie, był jedną z moich głównych inspiracji - tak pianista Dominik Wania mówił o zmarłym Chicku Corei. Pianistę wspominamy dziś w radiowej Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Jazz odeszli 2021 Chick Corea Roch Siciński KULTURA