X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Państwowa Komisja Wyborcza

Wybory do PE. Po brexicie Polska może zyskać jeden mandat

Za sto dni, 26 maja, w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Komitety wyborcze mogą rejestrować się do 6 kwietnia, a do 16 kwietnia pełnomocnicy mają czas na zgłaszanie konkretnych kandydatów. Każdy z nich musi mieć 10 tysięcy podpisów z poparciem. W dniu wyborów, 26 maja lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Brexit Wojciech Hermeliński

TYLKO U NAS Partia Biedronia może stracić subwencję

Działalność sklepu Roberta Biedronia, którego asortyment promuje jego politykę, jest podstawą dla Państwowej Komisji Wyborczej do odrzucenia sprawozdania finansowego partii. Tym samym utraty przez nią subwencji z budżetu państwa, jeśli wejdzie do Sejmu - ustalił portal PolskieRadio24.pl. Tak samo było w przypadku partii KORWiN w 2016 r., gdy PKW taką decyzję podjęła.
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń POLSKA polityka KORWiN Państwowa Komisja Wyborcza partia Wiosna

Wybory samorządowe. "Sytuacja zmienia się dynamicznie"

- Sytuacja zmienia się dynamicznie. Dopóki PKW nie potwierdzi ostatecznego przydziału mandatów w sejmikach samorządowych, to karty są w grze. Niedzielny wieczór należał do opozycji, ale dziś swój animusz odzyskali zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdzonych jest sześć sejmików, w których ta partia ma większość pozwalającą samodzielnie rządzić - mówił w Debacie Dnia w Polskim Radiu 24 Adam Buła, dziennikarz z Polska The Times. Gościem Polskiego Radia 24 był także Antoni Trzmiel, dziennikarz TVP.
Zobacz więcej na temat:  Państwowa Komisja Wyborcza wybory samorządowe polityka wybory samorządowe 2018

Wróżenie z faktów: co z tą ciszą wyborczą

W dotychczasowym głosowaniu w wyborach samorządowych zanotowano prawie 600 incydentów związanych z cisza wyborczą. PKW nie przesądza, że wszystkie były jej naruszeniami. O zasadności stosowania ciszy wyborczej i konsekwencjach, jakie grożą za jej naruszenie w audycji Wróżenie z Faktów mówili: Mariusz Gierej z portalu mPolska24 i Bartłomiej Radziejewski z “Nowej Konfederacji”.
Zobacz więcej na temat:  Państwowa Komisja Wyborcza wybory samorządowe

W Warszawie trzeba swoje odstać, by zagłosować

Kolejki w lokalach wyborczych w Warszawie - o tym, że trzeba swoje odstać, by oddać głos, donoszą zarówno użytkownicy portali społecznościowych, jak i media. Czas oczekiwania w kolejce po odbiór kart do głosowania może sięgać nawet kilkudziesięciu minut. Wg pracownika Delegatury Krajowego Biura Wyborczego sytuacja nie jest nadzwyczajna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2018 Warszawa kolejka Państwowa Komisja Wyborcza