Polskie Radio
Section05
Andrzej Domański

Szef resortu finansów o słowach prezydenta Andrzeja Dudy. "Zdecydowanie dementuję"

Prezydent poinformował, że w Ministerstwie Finansów pojawił się pomysł obcięcia wydatków na obronność. - Takich pomysłów nie ma. Nasza gospodarka rośnie i tych miliardów na obronę, na czołgi, rakiety, na wynagrodzenia, będzie więcej - zapewnił w podcaście Polskiego Radia "Strefa wpływów" Andrzej Domański, minister finansów, który był gościem Renaty Grochal, Jacka Czarneckiego i Jarosława Kuźniara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wojsko Wojsko Polskie NATO polityka

TYLKO U NAS Rekordowe wydatki na obronność. Domański: będą jeszcze większe

- Wydajemy dużo na obronność, ale będziemy wydawali jeszcze więcej. Bo wiemy, co się dzieje za naszą wschodnią granicą - powiedział w nowym podcaście Polskiego Radia "Strefa wpływów" minister finansów Andrzej Domański. Zdementował również doniesienia o rzekomym cięciu środków przeznaczanych na ten cel. Z szefem resortu rozmawiali dziennikarze Polskiego Radia: Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów finanse polityka Polskie Radio W POLSKIM RADIU Renata Grochal Jacek Czarnecki POLSKA

"Benzyny po 5,19 raczej nie będzie". Minister przyznaje

- Na pstryknięcie palcami tego oczywiście nie będzie - powiedział minister finansów Andrzej Domański, odnosząc się do obniżki cen benzyny do kwoty 5,19 zł. Był to jeden z postulatów wyborczych Platformy Obywatelskiej. Według ministra jest to obecnie niemożliwe do realizacji ze względu na ruchy cen na rynkach światowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów ceny paliw ropa naftowa transport logistyka ceny żywności

Protesty rolników. Minister finansów otrzyma raport KAS

Minister finansów Andrzej Domański przekazał, że zlecił Krajowej Administracji Skarbowej przygotowanie dokładnego raportu z sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy. Dzisiaj spotka się w tej sprawie z przedstawicielami KAS. W Programie 1 Polskiego Radia minister Domański zapewnił, że pozostaje w kontakcie także z kierownictwem resortu rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy rolnictwo protest demonstracje Agnieszka Drążkiewicz