Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek: państwo ma obowiązek chronić dziecko przed demoralizacją

- Wszystkie organizacje, które chcą wchodzić do szkół z zajęciami dodatkowymi dla dzieci, mogą wchodzić do szkół. Warunek jeden - przedstawmy na dwa miesiące  przed wejściem do szkół materiały i treść - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek szkoła edukacja ngo zajęcia pozalekcyjne Krzysztof Świątek

Wzmocnienie roli kuratorów. Nowelizacja jest już w Sejmie

Nowelizacja, którą obecnie zajął się Sejm dotyczy m.in. zwiększenia roli kuratorów. W myśl nowych przepisów prawa oświatowego, dyrektor szkoły będzie musiał mieć zgodę kuratora na organizację dodatkowych zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia czy organizacje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła młodzież szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna społeczeństwo Przemysław Czarnek

Szef MEiN zdziwiony reakcjami na projekt noweli ustawy oświatowej. "Trafiliśmy w samą dziesiątkę problemu"

- Tak dużej burzy związanej z projektem noweli ustawy oświatowej nie spodziewałem się. Prosty przepis, który nakazuje każdej organizacji pozarządowej przedstawienie treści zajęć, jakie będą przekazywane uczniom, spowodował tak ogromne emocje - powiedział w rozmowie z wPolityce.pl szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo edukacja szkoła Przemysław Czarnek

Program "Poznaj Polskę" także dla dzieci spoza granic kraju. Szef MEiN zdradził więcej szczegółów

Programem "Poznaj Polskę" objęte będą dzieci na całym świecie, uczęszczające do szkół polskich prowadzonych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, a także wszystkie polskie dzieci mieszkające na Litwie, Białorusi i Ukrainie - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki dzieci Polonia

Wzmocnienie roli kuratora oświaty. Szef MEiN tłumaczy kompetencje organu nadzoru i odpiera zarzuty

- W szkole organem nadzoru pedagogicznego jest kurator. Co to jest nadzór pedagogiczny? To jest nadzór nad tym, jakie treści przekazuje się dzieciom - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odpowiadając na zarzuty opozycji wobec nowelizacji Prawa oświatowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel wynagrodzenia Polski Ład

"Laboratoria przyszłości". Szef MEiN: w ramach programu do szkół trafiło blisko miliard złotych

- W ramach programu "Laboratoria przyszłości" do szkół w całej Polsce trafiło w sumie blisko miliard złotych - powiedział w poniedziałek w Nowej Sarzynie na Podkarpaciu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dzięki wsparciu z ministerstwa zakupione zostały m.in. drukarki 3D, nowoczesny sprzęt do nagłaśniania, studio nagrań, mikroporty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki dotacje Przemysław Czarnek dzieci społeczeństwo GOSPODARKA

"Szybko dokończyć reformę oświaty". Przemysław Czarnek o planach MEiN na ten rok

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wymieniając priorytety kierowanego przez niego resortu na rok 2022, wskazał na konieczność szybkiego dokończenia reformy oświaty, zreformowanie matury 2023 r., a także dokończenie ewaluacji uczelni wyższych i położenie nacisku na status zawodowy nauczyciela.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja polityka Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel reforma edukacji reforma szkolnictwa