Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

Popularyzator Nauki 2020 rozstrzygnięty. Dr Jerzy Jarosz z Uniwersytetu Śląskiego z nagrodą główną

Dr Jerzy Jarosz, dr Joanna Stojer-Polańska, Dawid Masło, Śląski Festiwal Nauki, Hevelianum, redakcja "Filozofuj!" - to zwycięzcy 16. edycji konkursu Popularyzator Nauki. - Dzięki działalności Popularyzatorów Nauki jesteśmy w stanie tłumaczyć zawiłe procesy, wyjaśniać skomplikowane badania, czy po prostu edukować - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo NAUKA Ministerstwo Edukacji i Nauki PAP konkurs Przemysław Czarnek

Kiedy powrót kolejnych roczników do nauki stacjonarnej? Szef MEiN wyjaśnia

- Kiedy sytuacja pandemiczna na to pozwoli, kolejni uczniowie będą wracali do szkół, do nauki stacjonarnej - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak wskazał, jest szansa, że maturzyści i uczniowie klas VIII wrócą do szkół już w lutym, a decyzje mogą zapaść w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja Koronawirus w Polsce szczepienia nauczyciel POLSKA COVID-19 Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki społeczeństwo infografika

"Przy zastosowaniu zaleceń sanitarnych - nie ma przeszkód". Czarnek o powrocie do szkół uczniów klas I-III

- Nie jesteśmy dzisiaj w stanie powiedzieć, że nauka zdalna będzie trwała na pewno przez następny miesiąc albo dwa. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że dołożymy wszelkich starań ażeby tak było - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji Narodowej POLSKA edukacja szkoła pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce Katarzyna Gójska

"Mamy informacje od Głównego Inspektora Sanitarnego". Szef MEiN podał dane dot. szczepień nauczycieli

- Do środy przetestowano 80 tys. nauczycieli i pracowników administracji oświaty, z czego wyniki są już znane dla 60 tys. osób. Wskazują one, że zakażenie koronawirusem wykryto u zaledwie 2 proc. nauczycieli - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja szkoła nauczyciel szczepienia szczepionka infografika POLSKA

"Pan szczepi celebrytów, ubeków. Na litość boską". Minister edukacji do rektora WUM

- Proszę o refleksję, bo to, co pan wyprawia, jest po prostu żenujące - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do oświadczenia rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Pan szczepi celebrytów, ubeków. Na litość boską, może warto podjąć męską decyzję - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szczepienia szczepionka społeczeństwo POLSKA Koronawirus w Polsce

"Reakcja nauczycieli pozytywna". Czarnek o testach przesiewowych na COVID-19

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreśla, że akcja testów przesiewowych na obecność koronawirusa wśród nauczycieli przed ich powrotem do nauczania stacjonarnego została podjęta po konsultacjach ze środowiskiem nauczycielskim. Minister zaznaczył, że było to wiele rozmów z nauczycielami i dyrektorami zarówno w Ministerstwie jak i w terenie, a reakcja środowiska była jednoznacznie pozytywna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus nauczyciel szkoła Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek: zachowanie rektora WUM nie wróży dobrze tej uczelni

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w programie "Gość Wiadomości", że liczył na rezygnację ze stanowiska rektora WUM Zbigniewa Gacionga. Do dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wezwał minister zdrowia Adam Niedzielski po kontroli NFZ w związku ze szczepieniem osób spoza grupy zero.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce