Polskie Radio
Section05
Rafał Porzeziński

Koncert i Kongres Ocaleni 2018 już dziś w Zakroczymiu

Koncert Ocaleni 2018 zainauguruje trwającą do 3 czerwca serię spotkań i wykładów poświęconych tematyce trzeźwości, wychodzenia z uzależnienia i życia wolnego od nałogów. Koncert już dziś, o godzinie 18 na rynku miejskim w Zakroczymiu. Na scenie pojawią się m.in. Krzysztof "Jary" Jaryczewski (Oddział Zamknięty), Piotr Nagiel, Janusz "Yanina" Iwański i raper Arkadio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA terapia alkoholizm uzależnienia Rafał Porzeziński

Dr Paweł Grabowski. Przewodnik na drugą stronę

Specjalista medycyny paliatywnej dr Paweł Grabowski na wiejskich terenach wschodniego Podlasia założył hospicjum domowe, by zajmować się przewlekle chorymi katolikami, prawosławnymi i protestantami. - Przyjaźnimy się też z miejscowymi Tatarami, mówią, że jak będą umierać, to natychmiast do nas w dyrdy, ale jeszcze nikomu się nie zdarzyło - opowiada.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński hospicjum Podlasie lekarz choroba medycyna pomoc śmierć

Lech Zakrzewski: świętuję mój pierwszy dzień bez alkoholu

Gościem audycji "Ocaleni" był Lech Zakrzewski, działacz społeczny, radiowiec, który własnym życiem dał świadectwo, że można wygrać z chorobą alkoholową. Lech Zakrzewski od wielu lat prowadzi w Radiu Podlasie audycję "Boże użycz nam pogody ducha", która opowiada o nadziei i o wychodzeniu z uzależnień. 
Zobacz więcej na temat:  alkohol alkoholizm uzależnienia Sokołów wiara rodzina małżeństwo terapia Rafał Porzeziński