Polskie Radio
Section05

Roch Kowalski

Polskie Radio 24 Polacy ruszyli z pomocą. "Powódź pokazała, jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie"

- Tak jak w momencie epidemii COVID, jak w sytuacji wojny w Ukrainie i napływie uciekających przed wojną uchodźców, tak teraz społeczeństwo obywatelskie i organizacje pozarządowe pokazały, że są dobrze przygotowani, że są zdeterminowani i od pierwszej chwili działają na południu Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Krawczyk, wiceminister ds. społeczeństwa obywatelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka powódź Sytuacja powodziowa

Polskie Radio 24 Odbudowa po powodzi. "To musi być flagowy projekt rządu"

- Wydaje się, że będzie też ostro pokazywane i piętnowane to, czego PiS za swoich rządów nie zrobił, jeżeli chodzi o przygotowanie państwa do walki z żywiołem. To będzie samograj, który doda rządowi nowej treści, czego brakowało w ostatnich miesiącach - mówił Rafał Kalukin ("Polityka"), który z Janem Rojewskim ("Angora") dyskutował w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  powódź klęska żywiołowa Donald Tusk Polskie Radio 24 POLSKA

Polskie Radio 24 Trela: czekamy na stanowisko biegłych ws. pana Ziobry

- Trudno określić termin zakończenia prac komisji ds. Pegasusa, to kilka lub kilkanaście miesięcy. Czekamy na stanowisko biegłych ws. pana Ziobry, którego aktywność w mediach społecznościowych jest bardzo wysoka. Skoro jest tak aktywny, to znaczy, że jest już w pełni sił, by stawiać się przed komisją i zeznawać w wątku zakupowym - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Nowa Lewica), zastępca przewodniczącego komisji śledczej ds. Pegasusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Trela komisja śledcza ds. Pegasusa pegasus

STREFA WPŁYWÓW "Straciliśmy wszystko". Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej z dramatycznym apelem

- Potrzebne będą środki czystości, myjki ciśnieniowe, trzeba będzie przeprowadzić dezynfekcję. Niektórzy mieszkańcy będą musieli zbić tynki i podłogi w swoich domach, bo wszystko może być skażone. Potrzebne będą także materiały budowlane, a nawet meble - mówiła w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów" burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Renata Grochal Jacek Czarnecki W POLSKIM RADIU powódź Bystrzyca Kłodzka Sytuacja powodziowa społeczeństwo

Polskie Radio 24 Zapraszamy na specjalne wydanie "Strefy Wpływów"

- Takiego ogromu zniszczeń jeszcze nie widziałem. Nie oddadzą tego żadne filmy ani zdjęcia - mówi Roch Kowalski. W piątek wieczorem w specjalnym wydaniu podcastu "Strefa Wpływów" dziennikarz Polskiego Radia będzie relacjonował sytuację z terenów powodziowych. Połączą się z nim Renata Grochal z radiowej Trójki i Jacek Czarnecki z Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 powódź klęska żywiołowa społeczeństwo

STREFA WPŁYWÓW Paprocka o premierze: cofanie kontrasygnaty jest wstydliwe

- Pan premier, jeśli w ogóle żałował tej decyzji, to powiedział wprost na konferencji: "żałuję, ale nic się z tym nie da zrobić". Dzisiaj dziesiątki tysięcy obywateli może się zastanawiać, czy nie odwoła kontrasygnaty także w ich sprawie - mówiła w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów" szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Paprocka. Z prezydencką minister rozmawiali Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Roch Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Paprocka Renata Grochal Jacek Czarnecki Andrzej Duda Donald Tusk W POLSKIM RADIU Sąd Najwyższy

STREFA WPŁYWÓW Przyszłość Małgorzaty Paprockiej. Ujawniła, jakie stanowisko chciałaby objąć

- Jest stanowisko, które chciałabym kiedyś w przyszłości pełnić i uważam, że to jest ten zakres obowiązków, który byłby mi bliski. (...) Takim stanowiskiem byłaby funkcja ministra sprawiedliwości - mówiła w podcaście Polskiego Radia "Strefa wpływów" prezydencka minister, szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Małgorzata Paprocka. Podkreśliła, że są to tylko rozważania, a minister Adam Bodnar nie musi obawiać się konkurencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Paprocka Renata Grochal Jacek Czarnecki Ministerstwo Sprawiedliwości W POLSKIM RADIU

STREFA WPŁYWÓW Reforma sądów. "Przewrócili wszystko do góry nogami"

- Nie można przyjść i kazać sędziemu wydać taki, a nie inny wyrok. Nie można nakazać mu wierzyć, że prawo ma tak wyglądać, a nie inaczej - powiedział w "Strefie Wpływów" Piotr Prusinowski. Sędzia SN odniósł się do reformy sądownictwa, którą przeprowadził PiS, i oporu, jaki stawiało jej wówczas środowisko polskich sędziów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd krs Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Renata Grochal Jacek Czarnecki PiS Małgorzata Manowska Polskie Radio

STREFA WPŁYWÓW Sędzia Sądu Najwyższego o Małgorzacie Manowskiej. "Upatruje we mnie powodów swych nieszczęść"

- Chyba I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska stosuje wykładnię prawa w zależności od zmiany premierów - powiedział Piotr Prusinowski w podcaście Polskiego Radia "Strefa Wpływów". Z byłym prezesem Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego rozmawiali Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Roch Kowalski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Manowska sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Renata Grochal Jacek Czarnecki W POLSKIM RADIU

Rusza druga seria "Strefy wpływów"

Polskie Radio przygotowało nie lada gratkę dla fanów polityki, zarówno tej jawnej, jak i zakulisowej. Po wakacjach wraca doceniany przez słuchaczy podcast "Strefa wpływów", i to z nowym prowadzącym. Do Jacka Czarneckiego i Renaty Grochal dołącza Roch Kowalski. Zapraszamy na premierę pierwszego odcinka drugiej serii audycji.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Renata Grochal Jacek Czarnecki Trójka Polskie Radio 24 polityka POLSKA

POLSKIE RADIO 24 Lubnauer: nie chcemy wyprowadzać religii ze szkół

- Nie chcemy wyprowadzić religii ze szkół. Konkordat jasno wskazuje, że lekcje powinny być organizowane na ich terenie. Nie jest tylko zapisane, w jakim zakresie. Myślę, że godzina tygodniowo to dobry kompromis - powiedziała w Polskim Radiu 24 wiceministra edukacji narodowej Katarzyna Lubnauer.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA Katarzyna Lubnauer edukacja religia Ministerstwo Edukacji Narodowej Kościół katolicki