Polskie Radio
Section05
Sejm

"Ich elektorat też choruje". Pietrzak krytykuje opozycję za blokowanie działań rządu ws. COVID-19

- Oni z zasady protestują. Akurat przy okazji epidemii jest to szczególnie niemądre, dlatego, że blokując wszystko, co rząd czyni w walce z epidemią nie pamiętają, że ich elektorat też choruje, a nawet ich elektorat również umiera - powiedział w Polskim Radiu 24 o działaniu opozycji Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Sejm Platforma Obywatelska

Ustawa covidowa w Sejmie. PiS chce trzeciego czytania, opozycja zapowiada poprawki

W Sejmie trwa drugie czytanie projektu ustawy dotyczącej walki z epidemią, zakładający m.in. podwyższenie wynagrodzeń pracowników medycznych kierowanych przez wojewodów do walki z epidemią. Bolesław Piecha (PiS) złożył wniosek o niezwłoczne przystąpienie do trzeciego czytania projektu, opozycja zapowiedziała złożenie dalszych poprawek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Koronawirus w Polsce COVID-19

"Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo". Puda o protestach Agrounii

– Żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt, potwierdzają to również sondaże, ponad 55% rolników poparło "piątkę dla zwierząt" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odnosząc się do reakcji rolników na nowelę ustawy o ochronie zwierząt w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt Grzegorz Puda Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejm rolnictwo ubój rytualny POLSKA

"Najważniejsza jest dyscyplina społeczna". Tomasz Sakiewicz o pandemii

- Poziom dyscypliny społecznej - aby chronić siebie i innych - spadł drastycznie. Odsłoniliśmy się. A to właśnie dyscyplina społeczna jest obecnie najważniejsza - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"). 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Sejm polityka Koronawirus w Polsce POLSKA Polskie Radio 24 choroby zakaźne

Opozycja opóźnia przyjęcie ustawy o COVID-19. Publicysta: to nie jest dobra strategia

- Podważanie w tej sytuacji zaufania do władz, do państwa, tworzenie całej sieci dezinformacji, co obecnie stara się stosować opozycja, to nie jest dobra strategia - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci" dodając, że "takie rzeczy, jakie zdarzyły się w Sejmie wczoraj, nie powinny się w tych sytuacjach dziać".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Sejm opozycja pandemia