Polskie Radio
Section05
Andrzej Grzyb

PR24 PSL i Polska 2050 razem do sejmików i PE. Andrzej Grzyb: chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi

- Nie da się zbudować jednej listy, w której pomieszczą się wszystkie poglądy i emocje naszych wyborców. Jako PSL i Polska 2050 chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych, w szczególności - w wyborach do sejmików - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. Przyznał też, że jest przekonany, że " będzie wspólny komitet wyborczy" w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Andrzej Grzyb PSL polityka POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego wybory samorządowe 2024

PR24 Duże wydatki na armię. Poseł PSL: pokazują, że koalicja rządząca chce poprawiać obronność Polski

- Wszystkie programy modernizacyjne zostały zabezpieczone. To ponad 118 mld zł, a jeśli do tego dodamy pozabudżetowe finansowanie w ramach Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych, to mamy kwotę ponad 150 mld zł. To najlepiej oddaje intencje, jakie ma obecna koalicja rządząca w stosunku do spraw związanych z utrzymaniem i poprawą obronności Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Grzyb Wojsko Polskie siły zbrojne służby i bezpieczeństwo

PR24 Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Poseł PSL: komplikacje prawne to efekt działalności poprzedniego rządu

- Wydaje mi się, iż w tej chwili stan prawny jest taki, że po decyzji Sądu Najwyższego marszałek nie będzie miał innego wyjścia, jak dopuścić ich do udziału w obradach Sejmu. Natomiast komplikacje prawne w tej sprawie są efektem reformatorskiej działalności poprzedniego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Kamiński Maciej Wąsik Andrzej Grzyb

"Media publiczne są potrzebne". Wiceszef PSL odrzuca pomysły likwidacji Polskiego Radia i TVP

- Duża część polskich obywateli ma dostęp tylko do mediów publicznych i to one są dla nich głównym źródłem informacji. Zmiana wewnątrz jest możliwa, ale nie likwidacja mediów publicznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL i wiceprezes tej partii Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  PSL Trzecia Droga Andrzej Grzyb POLSKA media publiczne Polskie Radio TVP media

Poseł PSL o słowach Webera: więcej szkody niż pożytku, odradzałbym mu takie stwierdzenia

W poniedziałek Manfred Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej, powiedział, że jego partia jest siłą, która może zastąpić PiS. - Głęboko bym mu takie stwierdzenia odradzał. Narobisz sobie tym stwierdzeniem więcej szkody niż pożytku – powiedział Andrzej Grzyb w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Polskie Stronnictwo Ludowe Andrzej Grzyb wybory w Polsce

Andrzej Grzyb o wspólnej liście opozycji: kontynuujemy rozmowy z ruchem Szymona Hołowni

- Z naszej strony nie wydarzyło się nic, co zmieniłoby nasz punkt widzenia mówiący o tym, że na opozycji powinny być dwie listy. Podtrzymujemy to, że chcemy stworzenia drugiej koalicji z ruchem Polska 2050 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Grzyb (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka PSL Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Polska 2050 Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Andrzej Grzyb

Poseł PSL: jeśli ustawa o Sądzie Najwyższym spełni warunki Komisji Europejskiej, poprzemy ją

- My mamy dobrą wolę, którą już wielokrotnie demonstrowaliśmy. (...) Jesteśmy gotowi wesprzeć projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, ponieważ pieniądze z KPO są potrzebne Polsce - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Andrzej Grzyb Katarzyna Gójska POLSKA polityka sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska fundusze unijne

Wybuch w Przewodowie, Giertych mówi o "prowokacji PiS". Smoliński: czas na rewizję "autorytetów"

- Ludzie będący dla niektórych formacji politycznych autorytetami zachowali się w sposób skandaliczny. Mam apel, żeby jednak odciąć się od tych wypowiedzi - mówił Kazimierz Smoliński (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 granica wybuch w Przewodowie Rosja wojna 2022 Adrian Klarenbach Andrzej Grzyb Kazimierz Smoliński PiS PSL

Będzie komisja śledcza ds. Pegasusa? Poseł PSL: my jesteśmy za, mamy już dość spekulacji

- Dzisiaj zauważyłem, że Paweł Kukiz wzywa PiS do poparcia tej inicjatywy. (...) Nie wiem, jak to się zakończy, ale wygląda na to, że jest szansa na powołanie tej komisji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb, pytany o sprawę sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa i wykorzystywania technik operacyjnych przez polskie służby. My jesteśmy za tym, że skoro sprawa jest publicznie dyskutowana, to zajmijmy się tym, a nie spekulujmy na ten temat - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL polityka Andrzej Grzyb Stanisław Janecki

"To rewolucja, która się Polakom należy". Piotr Kaleta o Programie Inwestycji Strategicznych

- Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, PSL i PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. Tyle mówiono, że PiS występuje przeciw samorządom. Nic bardziej mylnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek Programu Inwestycji Strategicznych. Gościem audycji był także poseł PSL Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Andrzej Grzyb POLSKA polityka Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład premier Mateusz Morawiecki

"Współpracujemy z Frontexem od miesięcy". Milczanowska o wizycie szefa agencji w Polsce

- Od miesięcy mówimy, że współpracujemy z Frontexem. Ta współpraca ma miejsce każdego dnia i nie musi wyglądać tak, jak wczoraj. Szef agencji musiał przyjechać, żebyśmy udowodnili jej istnienie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska (PiS). Gościem audycji był również Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 granica Andrzej Grzyb polityka migracja relacje polsko-białoruskie Białoruś służby i bezpieczeństwo straż graniczna Frontex

Polityk PSL o współpracy z Porozumieniem Gowina: nie zapominamy o przeszłości

- Tworzymy Koalicję Polską, której byliśmy inicjatorami. Jeżeli będą chętni przedstawiciele innych ugrupowań, stowarzyszeń, które zechcą dołączyć do wyborczej koalicji, to jesteśmy otwarci na rozmowę - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb z PSL. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA PSL-Koalicja Polska opozycja Porozumienie Jarosława Gowina Andrzej Grzyb Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24