Polskie Radio
Section05
Tomasz Siemoniak

Tomasz Siemoniak: jestem i zawsze będę za ochroną granicy

- Jestem przeciwnikiem, żeby wszystkiemu towarzyszyły szumne konferencje prasowe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, były szef MON. Wyjaśnił, że popiera zabezpieczenie granicy, a sprawa ta nie wymaga konferencji prasowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Tomasz Siemoniak Grzegorz Jankowski Rosja Białoruś wojna 2022 granica MON Mariusz Błaszczak

Wspólna lista opozycji? Siemoniak: chodzi nam tylko o to, żeby wygrać z PiS-em

- Rozmowy o wspólnej liście opozycji w wyborach do Sejmu nie są łatwe, nikt tego nie ukrywa, dość publicznie się ta dyskusja i debata toczy. Natomiast my, chcąc tej jednej listy, mówiąc o tym publicznie, koncentrujemy się na tym, żeby wygrać z PiS-em - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia POLSKA polityka opozycja wybory Sejm Grzegorz Jankowski Tomasz Siemoniak

Pół roku wojny na Ukrainie. Siemoniak: Rosja pokazała swoją brutalną, imperialną twarz

- Armia rosyjska od samego początku jest dość bezwzględnie zdecydowana na to, żeby osiągać swoje cele. Kosztem ofiar, kosztem majątku Ukrainy. Dziś z tej półrocznej perspektywy można powiedzieć, że Rosja pokazała swą brutalną, imperialną twarz - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Ukraina konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie Rosja

Wojna na Ukrainie. Siemoniak: wszyscy wiedzą, że Putin nie dotrzyma słowa

- Niemcy i Francja będą bardzo ostrożne w odgrywaniu roli mediatorów. Pamiętamy porozumienia mińskie, jak to się fatalnie skończyło. Nie może być porozumienia bez Ukrainy, muszą także być w tym Stany Zjednoczone, jako gwarant bezpieczeństwa w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Ukraina Tomasz Siemoniak Eliza Olczyk

Tusk i Siemoniak chcą "wyprowadzić" Glapińskiego. NBP złożył zawiadomienie do prokuratury

Narodowy Bank Polski złożył zawiadomienia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Ma to związek z wypowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej z 2 lipca, w których - zdaniem NBP - podważali legalność wyboru prezesa tej instytucji i zapowiadali siłowe usunięcie Adama Glapińskiego z zajmowanego stanowiska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo NBP Donald Tusk Tomasz Siemoniak

Paweł Jabłoński: działania PO oparte są na sugestiach doradcy szkolonego przez KGB

Główna partia opozycji bagatelizuje wpływ Rosji i wywołanej przez nią wojny na globalny wzrost cen, winą obarcza instytucje polskiego państwa, twierdzi że nie mają legitymacji prawnej do działania; swoje działania opiera na sugestiach doradcy szkolonego przez KGB - wskazał wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Jabłoński Donald Tusk NBP KGB Platforma Obywatelska Tomasz Siemoniak ZSRR Rosja