Polskie Radio
Section05
Sejm

"Jest dużo nowych pomysłów". Fogiel tłumaczy, dlaczego PiS złoży nowy projekt ws. "Piątki dla zwierząt"

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel przekonywał w sobotę, że nowy projekt ustawy w sprawie zwierząt powstaje z przyczyn "czysto technicznych", z powodu dużej liczby nowych pomysłów w tej sprawie. Przedstawiciele KO i Lewicy uważają, że prace nad nim są efektem tarć wewnętrznych w PiS.
Zobacz więcej na temat:  ochrona zwierząt polityka Sejm Senat zwierzęta prawo POLSKA Radosław Fogiel PiS Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS Klub PiS podzielony ws. prezydenckiego projektu dot. aborcji. "Szukamy rozwiązania"

Prezydencki projekt ustawy w sprawie aborcji został skierowany do I czytania na posiedzeniu komisji zdrowia. - Jeszcze nie wiadomo, na kiedy zwołane zostanie posiedzenie komisji. Decyzja w tej sprawie jest konsultowana z przewodniczącym komisji, ale podejmuje ją marszałek Sejmu - mówi portalowi PolskieRadio24.pl przewodniczący komisji zdrowia Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem w klubie PiS zdania ws. projektu są podzielone.   
Zobacz więcej na temat:  PiS aborcja Andrzej Duda Sejm Trybunał Konstytucyjny prezydent polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

"Opozycja kwestionuje każdą naszą decyzję". Ryszard Terlecki o funkcjonowaniu Sejmu w czasie pandemii

- W środę opozycja kwestionowała przełożenie obrad Sejmu, zarzucając nam, że celowo je odłożyliśmy. Później natomiast krzyczała, że narażamy zdrowie posłów i pracowników Sejmu, a obrady powinny być przełożone. Na tym polega jej specyfika - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia polityka opozycja Sejm zdrowie choroba wirus Ryszard Terlecki Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Nowelizacja ustawy covidowej. Sejm zdecydował ws. dodatków dla pracowników służby zdrowia

Sejm uchwalił w środę wieczorem nowelizację tzw. ustawy covidowej. W zamyśle PiS ma ona naprawić błąd, który we wtorek popełnił Sejm, przyjmując jedną z poprawek Senatu. Senat rozszerzył wcześniej krąg beneficjantów specjalnych dodatków covidowych dla pracowników służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia PiS ustawa

TYLKO U NAS Polityczne konsekwencje protestów. Eksperci zdradzają możliwe scenariusze

Eksperci zgodnie przyznają, że protesty wywołane orzeczeniem TK przyniosą krótkoterminowy spadek poparcia dla PiS, ale jednocześnie podkreślają, że w perspektywie długoterminowej, ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może odrobić straty. - Do najbliższych wyborów są 3 lata. W polityce to bardzo dużo czasu, jeśli pojawi się jakieś rozwiązanie, to już za rok wiele osób nie będzie pamiętać o protestach ws. aborcji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog Artur Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Jarosław Kaczyński POLSKA Sejm

Pakiet mieszkaniowy uchwalony. Zobacz, jakie formy wsparcia przewiduje

Sejm uchwalił tzw. społeczną część pakietu mieszkaniowego, który zakłada m.in. zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, dopłaty do czynszu dla podnajemców mieszkań, wakacje czynszowe w TBS czy wyższe granty na budowę i wsparcie dla gmin.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie Sejm budownictwo GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia infrastruktura