Polskie Radio
Section05
strzelanina

"W Polsce broń posiadają ludzie odpowiedzialni"

Były żołnierz, 26-letni Devin Patrick Kelley, zaatakował na południu Teksasu w małym miasteczku Sutherland Springs podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele baptystów. Zginęło co najmniej 26 osób, a ponad 20 zostało rannych. Dlaczego otworzył ogień do wiernych? Jak się zachować w sytuacji zagrożenia? Na ten temat rozmawialiśmy z ekspertem ds. bezpieczeństwa Łukaszem Kisterem oraz weteranem wojny w Afganistanie i ekspertem fundacji Stratpoints Przemysławem Wójtowiczem. 
Zobacz więcej na temat:  zamach Texas USA strzelanina Łukasz Kister TYLKO U NAS

Strzelanina w kościele w USA. Zginęło 26 osób

To najtragiczniejsza strzelanina w historii Teksasu. W miejscowości Sutherland Springs niedaleko San Antonio uzbrojony napastnik wtargnął do protestanckiego kościoła zabijając 26 osób zabitych i raniąc ponad 20. Motywy sprawcy nie są znane ale nic nie wskazuje na akt terrorystyczny.W Polskim Radiu 24 relacje naszych amerykańskich korespondentów: Marka Wałkuskiego i Jana Pachlowskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA strzelanina Teksas

Donald Trump zapowiada zaostrzenie polityki migracyjnej

W dzień po zamachu terrorystycznym w Nowym Jorku prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że chce zmienić procedury wizowe. „Musimy być ostrzejsi i mądrzejsi” - napisał Donald Trump. O zapowiedziach amerykańskiego prezydenta, a także o tym, czy może on zlikwidować loterię wizową, mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone Donald Trump USA wizy do USA loteria strzelanina Nowy Jork

USA: policja schwytała zabójcę spod marketu. Zginęły 3 osoby

Policja po 14 godzinach ujęła mężczyznę, który strzelał do przypadkowych osób w supermarekcie Walmart w Thornton niedaleko Denver w stanie Kolorado. Zabił dwie osoby, trzecią ranił, zmarła ona następnie w szpitalu. Sprawca zdołał odjechać z miejsca zbrodni. Policja przed jego schwytaniem opublikowała zdjęcia z monitoringu: widać było na nich mężczyznę w średnim wieku w dżinsach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy przestępczość strzelanina