Polskie Radio
Section05
Zbigniew Stonoga

Dymisje po przecieku. Trzech ministrów odchodzi z rządu

Premier Ewa Kopacz powiedziała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że na jej ręce złożyli dymisje: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat i szef doradców premiera, Jacek Rostowski. Ze stanowiska zrezygnował marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Andrzej Biernat Andrzej Seremet Bartosz Arłukowicz dymisje w rządzie Ewy Kopacz Ewa Kopacz Radosław Sikorski Włodzimierz Karpiński Zbigniew Stonoga

Andrzej Seremet broni w Sejmie działań prokuratury

- Prokuratura działała w ramach prawa - oświadczył w Sejmie prokurator generalny Andrzej Seremet. Jak mówił, to nie śledczy są odpowiedzialni za to, że w Internecie znalazły się kopie akt dotyczące śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Zdaniem PO, wyciek akt podważa zaufanie obywateli do prokuratury. Z kolei PiS przekonuje, że to rząd odpowiada za to, że "państwo jest w totalnym rozkładzie".
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Andrzej Seremet prokuratura Zbigniew Stonoga

Wyciekły akta z afery podsłuchowej. Jest śledztwo

Wszczęto śledztwo w sprawie upublicznienia akt prokuratorskich ze sprawy tzw. afery podsłuchowej. Minister, koordynator służb specjalnych Jacek Cichocki mówi o największym w historii Polski wycieku ze śledztwa. W poniedziałek wieczorem bloger Zbigniew Stonoga upublicznił w Internecie dokumenty prokuratury ze śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa prokuratura Zbigniew Stonoga