X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Biernacki

"Opozycja podzieliła się w kompromitujący sposób"

– To niezrozumiałe, dlaczego Platforma Obywatelska wprowadziła w kontekście tak skrajnych rozwiązań dyscyplinę partyjną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog. W ten sposób ekspert odniósł się do głosowania ws. projektu liberalizującego prawo aborcyjne. Inicjatywa przepadła, m.in. dlatego że część posłów opozycji, pomimo obecności na sali posiedzeń, nie wzięła udziału w głosowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska aborcja PiS Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna Sejm Marek Biernacki

"10 kwietnia punktem zwrotnym w działaniach służb"

– Można przyjąć za pewnik, że czas po 10 kwietnia 2010 roku był punktem zwrotnym w działaniach Służby Kontrwywiadu Wojskowego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Bączek, szef SKW. Do prokuratury skierowane zostały zawiadomienia, dotyczące organizacji wizyty w Smoleńsku przez służby specjalne, a także kontaktów SKW i Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. W środę w drugiej ze spraw, w charakterze świadka zeznawać będzie były premier, Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  FSB SKW Smoleńsk Ministerstwo Obrony Narodowej Marek Biernacki POLSKA

"Żałuję, że nie wyjaśniono spraw finansów polskich gangów"

W sierpniu 2000 roku policja i prokuratura przeprowadziły wielką obławę na kierownictwo mafii pruszkowskiej. Gangsterów obciążył wówczas zeznaniami Jarosław S., pseudonim „Masa”. – Byłem zdeterminowany, żeby zdecydowanie uderzyć i wystąpić w walce z przestępczością zorganizowaną – mówił w audycji Kulisy Spraw Marek Biernacki, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości, były koordynator ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Mafia Pruszków Wołomin przestępczość CBŚ policja Marek Biernacki Kulisy Spraw

Koordynator służb specjalnych: coś w systemie trzeba zmienić

Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki zamierza przekazać swemu następcy na tym stanowisku rekomendacje będące wynikiem analiz po zamachach w Paryżu. - Chodzi o to, by nie było nawet godziny przerwy w funkcjonowaniu systemu bezpieczeństwa państwa - powiedział Biernacki.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Francja Marek Biernacki Paryż rząd Beaty Szydło służby specjalne terroryzm zamachy terrorystyczne we Francji