Polskie Radio
Section05
Marek Biernacki

Bogusław Sonik odchodzi z PO. Biernacki: powodem - wartości, których już w tej partii nie ma

- To smutne, że osoba tak zasłużona przed 1989 r., jak Bogusław Sonik, odchodzi z PO z powodu wartości, które wyznaje i których już w PO nie ma - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Biernacki (Koalicja Polska), były minister spraw wewnętrznych i administracji i były minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Marek Biernacki Platforma Obywatelska Bogusław Sonik

"Opozycja podzieliła się w kompromitujący sposób"

– To niezrozumiałe, dlaczego Platforma Obywatelska wprowadziła w kontekście tak skrajnych rozwiązań dyscyplinę partyjną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog. W ten sposób ekspert odniósł się do głosowania ws. projektu liberalizującego prawo aborcyjne. Inicjatywa przepadła, m.in. dlatego że część posłów opozycji, pomimo obecności na sali posiedzeń, nie wzięła udziału w głosowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska aborcja PiS Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna Sejm Marek Biernacki

"10 kwietnia punktem zwrotnym w działaniach służb"

– Można przyjąć za pewnik, że czas po 10 kwietnia 2010 roku był punktem zwrotnym w działaniach Służby Kontrwywiadu Wojskowego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Bączek, szef SKW. Do prokuratury skierowane zostały zawiadomienia, dotyczące organizacji wizyty w Smoleńsku przez służby specjalne, a także kontaktów SKW i Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. W środę w drugiej ze spraw, w charakterze świadka zeznawać będzie były premier, Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  FSB SKW Smoleńsk Ministerstwo Obrony Narodowej Marek Biernacki POLSKA

"Żałuję, że nie wyjaśniono spraw finansów polskich gangów"

W sierpniu 2000 roku policja i prokuratura przeprowadziły wielką obławę na kierownictwo mafii pruszkowskiej. Gangsterów obciążył wówczas zeznaniami Jarosław S., pseudonim „Masa”. – Byłem zdeterminowany, żeby zdecydowanie uderzyć i wystąpić w walce z przestępczością zorganizowaną – mówił w audycji Kulisy Spraw Marek Biernacki, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości, były koordynator ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Mafia Pruszków Wołomin przestępczość CBŚ policja Marek Biernacki Kulisy Spraw

Koordynator służb specjalnych: coś w systemie trzeba zmienić

Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki zamierza przekazać swemu następcy na tym stanowisku rekomendacje będące wynikiem analiz po zamachach w Paryżu. - Chodzi o to, by nie było nawet godziny przerwy w funkcjonowaniu systemu bezpieczeństwa państwa - powiedział Biernacki.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo Francja Marek Biernacki Paryż rząd Beaty Szydło służby specjalne terroryzm zamachy terrorystyczne we Francji