Polskie Radio
Section05
afera podsłuchowa

Afera podsłuchowa i subsydiarny akt oskarżenia. Nisztor: Giertych jest wykonawcą politycznej vendetty Tuska

- Można powiedzieć, że słowo "zemsta" jest synonimem programu PO, który reprezentuje Donald Tusk jako lider tej formacji. Jednym z jego elementów jest gnębienie niewygodnych dziennikarzy. Roman Giertych jako zaufany prawnik Tuska jest wykonawcą politycznej vendetty - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Roman Giertych Piotr Nisztor Donald Tusk Platforma Oburzonych

Falenta w rozmowie z portalem tvp.info o spotkaniu z Rosjanami, Tusku i łapówce za ustawę

Z zeznań Marcina W., ujawnionych kilka tygodni temu, wynika, że były wspólnik Marka Falenty wręczył Michałowi Tuskowi, synowi ówczesnego premiera Donalda Tuska, 600 tys. euro w reklamówce - przypomina tvp.info. Falenta w rozmowie z portalem komentuje te informacje oraz przybliża okoliczności spotkania z Rosjanami w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Falenta Donald Tusk polityka Rosja afera podsłuchowa afera taśmowa

Powstanie komisja weryfikacyjna? Gontarz: warto przyjrzeć się ew. powiązaniom polityków z rosyjskimi służbami

 - Jak można było podpisać kontrakt gazowy z Rosją do 2037 roku? Rząd PO-PSL pracował nad koncepcją łuku energetycznego z Kaliningradem, gdzie miała powstać elektrownia atomowa. Polskich dyplomatów odprawiał szef rosyjskiej dezinformacji Sergiej Ławrow - wyliczał w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Donald Tusk korupcja Michał Tusk afera podsłuchowa komisja śledcza

"Donald Tusk nabrał wody w usta". Potocki o aferze podsłuchowej

- Od początku nie trzymało się to kupy, ponieważ jak przypomnimy sobie daty, kiedy to miało się wydarzyć, czyli w 2013-2014 roku [...] - to wychodzi na to, iż odbiorcą tego węgla - za tę łapówkę - miał być Ciech, a w tamtym czasie w Polsce rządziło PO z PSL. W związku z tym dawanie [...] łapówki PiS, czy przedstawicielom PiS, mijałoby się z celem i byłoby to wyrzucanie tej torby z Biedronki w błoto - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (Sieci). 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 afera taśmowa POLSKA Donald Tusk afera podsłuchowa Platforma Obywatelska

"Trzeba być etycznym bandytą". Kukiz o sugestiach Tuska ws. afery podsłuchowej

Trzeba być etycznym bandytą, żeby zarzucać Kaczyńskiemu, który stracił brata w Smoleńsku, że Rosjanie pomogli mu w przejęciu władzy w Polsce - powiedział Paweł Kukiz, komentując sugestie Donalda Tuska o powiązaniach Prawa i Sprawiedliwości z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Donald Tusk afera taśmowa afera podsłuchowa Paweł Kukiz

Prof. Jabłoński: afera taśmowa mocniej uderzy i odbije się na PO

- Ekwilibrystyka intelektualna próbująca robić teraz z Prawa i Sprawiedliwości współpracownika Rosji sowieckiej oraz pokazać pewne działania przeciwko PO - po katastrofie smoleńskiej - w ogóle nie trzyma się kupy. Myślę, że nie ma co brnąć w tę narrację - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Kania Polskie Radio 24 POLSKA polityka afera podsłuchowa

PR24 Sejmowa komisja śledcza ws. afery taśmowej? Przemysław Szymańczyk komentuje

W ostatnich dniach znów zrobiło się głośno o tzw. aferze taśmowej - historii z 2014 roku, kiedy ujawniono nagrania wielu wpływowych polityków z prywatnych spotkań, na których omawiali istotne sprawy państwowe. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego Przemysław Szymańczyk, redaktor naczelny "Głosu Szczecińskiego", "Głosu Koszalińskiego" oraz słupskiego "Głosu Pomorza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera taśmowa Magdalena Złotnicka Sejm afera podsłuchowa polityka

Nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Lidia Burzyńska: komisja śledcza przerwie wszelkie spekulacje

- Wspólnymi siłami zadbajmy, aby w końcu ostatecznie wyjaśnić tę aferę, która bez wątpienia jest przedstawieniem takiego résumé rządu PO i PSL - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Burzyńska (PiS), odnosząc się do powołania komisji śledczej do sprawy zbadania domniemanej sprzedaży nagrań z podsłuchów w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Gościem audycji był także Jan Filip Libicki (PSL-Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska afera podsłuchowa afera taśmowa komisja śledcza korupcja Polskie Radio 24

PR24 Prof. Andrzej Podraza o aferze taśmowej: wracanie do tego nie ma większego sensu

W ostatnich dniach znów głośno zrobiło się o tzw. aferze taśmowej - aferze, która wybuchła w 2014 roku w związku z wypłynięciem nagrań wielu wpływowych polityków podczas prywatnych spotkań, na których omawiane były istotne sprawy państwowe. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego prof. Andrzej Podraza, politolog z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron polityka POLSKA Donald Tusk afera taśmowa afera podsłuchowa

Afera podsłuchowa. Joanna Lichocka: ktoś w PO chce zrzucić Donalda Tuska z siodła

- Ktoś podrzucił liderowi PO informacje dot. zeznań Marcina W. W PO toczy się teraz bardzo ostra walka - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. Odniosła się tym samym do zeznań świadka nt. wręczenia łapówki synowi Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk afera podsłuchowa korupcja komisja śledcza Joanna Lichocka Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska POLSKA polityka

KO chce komisji, która zbada aferę podsłuchową. Publicyści o szansach na jej powstanie

O wniosku złożonym przez KO ws. powołania komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej rozmawiali: Adam Borowski (szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej"), Paweł Krulikowski (politolog i publicysta), Adam Jakuć (redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Donald Tusk Mirosław Skowron Platforma Obywatelska Marek Falenta afera podsłuchowa

Będzie komisja śledcza ws. afery podsłuchowej? Jarosław Sellin wyjaśnia

- Jest formalny wniosek złożony przez PO, żeby powołać komisję ds. afery podsłuchowej. Musimy się do tego ustosunkować. Gdybyśmy powiedzieli "nie" komisji śledczej, to oczywiście byłby to asumpt dla naszych przeciwników, że coś ukrywamy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Donald Tusk Mirosław Skowron Jarosław Sellin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego afera podsłuchowa