Polskie Radio
Section05
afera podsłuchowa

Rafineria w Możejkach dla Rosjan? Komentarze

– Pamiętajmy, że to były czas, gdy Rosjanie robili podchody nie tylko pod zakup Możejek, ale tez Lotosu. Gdyby się Rosjanom udało, to Orlen byłby w trudnej sytuacji, mógłby nawet zostać przejęty. Jeśli na serio była rozważana tego typu transakcja, to byłby ogromny błąd, gdyby do tego doszło – powiedział w audycji Debata Dnia Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny). Gościem debaty był też Mikołaj Wójcik (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Orlen Radosław Sikorski Litwa afera podsłuchowa afera taśmowa

Poseł Kukiz’15 o kibicach Legii: jestem z nich dumny

- Jestem historykiem i już wiele lat temu przypominałem, że środowiska kibicowskie są wśród grup, które w szczególny sposób pielęgnują idee patriotyczne - tak w audycji Rozmowa PR24 poseł Kukiz’15 Józef Brynkus skomentował oprawę meczu Legia Warszawa – FK Astana, odnoszącą się do Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa Radosław Sikorski Kukiz'15 Powstanie Warszawskie Legia Warszawa reparacje wojenne POLSKA

Ekspert o zakupie Możejek: to była mądra decyzja

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca z lutego 2014 roku. Konwersacja odbyła się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. W trakcie rozmowy poruszona została kwestia rafinerii Orlen Możejki, znajdującej się na Litwie. Radosław Sikorski zapytał prezesa Orlenu czy w kwestii rafinerii chciałby podjąć jakieś ruchy. O rafinerii w Możejkach mówił w audycji Gorący Temat ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Jacek Krawiec afera podsłuchowa afera taśmowa

Afera taśmowa. Ujawniono rozmowę Sikorskiego z Krawcem

Portal TVP Info opublikował nagraną rozmowę byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i ówczesnego prezesa PKN Orlen, Jacka Krawca, z lutego 2014 roku. Spotkanie odbyło się w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. O tym co jest w nowych nagraniach opowiadali w PR24 reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska, Bartłomiej Sawick i Marcin Roszkowskii z portalu BiznesAlert,a także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Litwa

„PO odpowiedziała za taśmy w ostatnich wyborach”

- Platforma Obywatelska odpowiedziała już za taśmy w ostatnich wyborach. Nie sądzę więc, że w tej chwili spowoduje to kolejne duże spadki w PO. Elektorat się już bowiem z tym oswoił i poniekąd rozliczył tych polityków w tych wydarzeń – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog, specjalista od wizerunku Andrzej Pomarański.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska afera podsłuchowa afera taśmowa Radosław Sikorski Jacek Krawiec Andrzej Halicki

"Czekam na nagrania ze spotkań Morawieckiego i Gowina"

- Interesuje mnie w jaki sposób TVP Info - pozyskała taśmy, które zostały nagrane nielegalnie i - jak się domniemywa - przy użyciu pewnego czynnika rosyjskiego. Pytanie czy pozyskała to od tych, którzy popełniali przestępstwo i realizowali jakieś zamówienie czy też pozyskała je w sposób nielegalny od prokuratury – powiedział w audycji 24 Pytania poseł PO Michał Szczerba. Gość odniósł się w ten sposób do kolejnych, ujawnionych przez TVP Info, taśm nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość restauracja afera taśmowa afera podsłuchowa Michał Szczerba

Nowe taśmy PO. "Może nie będzie to trzęsienie ziemi"

Portal tvp.info ujawnił w niedzielę nowe nagrania z restauracji „Sowa i przyjaciele” z końca lutego 2014 roku. Na taśmach znalazła się rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Politycy nazywają szefa PO Grzegorza Schetynę „żulikiem bez poglądów”. O kolejnych nagraniach polityków PO mówił w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor, publicysta „gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera podsłuchowa Platforma Obywatelska Sławomir Nowak Radosław Sikorski Grzegorz Schetyna Jacek Krawiec

"Legalnie demonstrującym nie można przeszkadzać"

- Założenie podsłuchu jest przestępstwem - nie ma co do tego wątpliwości. Kelnerzy zresztą dobrowolnie poddali się karze. Pytanie jednak czy informacje, które uzyskało się w wyniku nielegalnego podsłuchu, można wykorzystać w procesie karnym. Odpowiedź brzmi - tak – stwierdził w kontekście nowych nagrań ujawnionych w tzw. aferze podsłuchowej adwokat, karnista prof. Piotr Kruszyński. Odniósł się także do kontrmanifestacji podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Smoleńsk