Polskie Radio
Section05
afera taśmowa

Michał Moskal: metoda PO to próba zastraszenia polityków i mediów i ogłupienia społeczeństwa

- Nie tylko wątek Federacji Rosyjskiej jest kompromitujący dla Tuska i jego rządów. Widzimy, że Platformie Obywatelskiej zależy na tym, żeby z tych dwóch kadencji, kiedy rządzili, obywatele nie pamiętali o niczym. Trzeba się pozbywać tych kompromitujących scen - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość

"Nasz człowiek w Warszawie". Pereira: pierwszy dokument podsumowujący prorosyjską politykę Tuska

- Donald Tusk w swoim pozwie, poprzez prawników, przyznaje się do tego, że obrał pewien kurs prorosyjski. Tłumaczy to absurdalnie tym, że w Stanach Zjednoczonych władza zmieniła się również na bardziej dogadującą się z Rosją. Tylko że Barack Obama został prezydentem w styczniu 2009 r., a Donald Tusk obrał kierunek prorosyjski w swoim exposé czternaście miesięcy wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Rafał Dudkiewicz Samuel Pereira

Tusk pozywa TVP. Dr hab. Sebastian Gajewski: kolejny front PO w walce z telewizją publiczną

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi tu o dochodzenie dóbr osobistych przed sądem, choć taką formę prawną ten spór Tuska z TVP przybiera, tylko o zbudowanie pewnej narracji w kontekście wyborczym - powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego), który dyskutował z Jakubem Pacanem ("Tygodnik Solidarność") i dr. Krzysztofem Karnkowskim ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Mirosław Skowron

Tusk pozywa TVP. Michał Karnowski: brutalny zamach na prawo Polaków do bycia poinformowanym

- Donald Tusk i jego doradcy, mając przed sobą badania, wiedząc że Polacy pamiętają, jak on rządził, zidentyfikowali konieczność "wygumkowania" przeszłości jako jeden z warunków ewentualnego zwycięstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Mirosław Skowron

Czarne chmury nad Tuskiem? Falenta składa pozew i zawiadomienie ws. przestępstwa

Jak poinformował portal tvp.info Marek Falenta złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, zawiadomienie w sprawie przestępstwa i prywatny akt oskarżenia przeciwko Donaldowi Tuskowi. Według tych informacji przedsiębiorca ma żądać od przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przeprosin i zadośćuczynienia finansowego na rzecz Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska Marek Falenta

Poseł PiS o komisji ds. uzależnienia Polski od Rosji: powinna przypomnieć, co mówili czołowi politycy PO

- Afera taśmowa pokazała skalę rozkładu państwa i ekipy PO. Zarzuty to inna sprawa. Mam nadzieję, że komisja weryfikacyjna przybliży nas do prawdy. Przychodzi na myśl powiedzenie, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Donald Tusk ożywił dyskusję na ten temat. Wygląda, że na tym nie zyska - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk komisja śledcza Rosja POLSKA polityka

Afera taśmowa. Prof. Ryba: uwiarygadnianie świadków przez Tuska było samobójczym aktem

- Jeśli komisja śledcza powstanie, już widać, jaki dla Donalda Tuska może być przebieg jej prac. To tylko potwierdza, jak bardzo samobójczym aktem było przywołanie przez niego całej afery taśmowej, uwiarygadnianie świadków - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba

Falenta w rozmowie z portalem tvp.info o spotkaniu z Rosjanami, Tusku i łapówce za ustawę

Z zeznań Marcina W., ujawnionych kilka tygodni temu, wynika, że były wspólnik Marka Falenty wręczył Michałowi Tuskowi, synowi ówczesnego premiera Donalda Tuska, 600 tys. euro w reklamówce - przypomina tvp.info. Falenta w rozmowie z portalem komentuje te informacje oraz przybliża okoliczności spotkania z Rosjanami w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Falenta Donald Tusk polityka Rosja afera podsłuchowa afera taśmowa

PR24 "Marcin W. w tej jednej kwestii wyznał prawdę". Gmyz o doniesieniach nt. Napieralskiego

- Wygląda na to, że Marcin W. akurat w tej jednej kwestii wyznał prawdę i informacje o wpłatach na konto stowarzyszenia żony Grzegorza Napieralskiego znajdują odzwierciedlenie w faktach, które ustalili dziennikarze "Super Expressu" - stwierdził w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera taśmowa prokuratura Platforma Obywatelska Polskie Radio 24 Cezary Gmyz

"Donald Tusk nabrał wody w usta". Potocki o aferze podsłuchowej

- Od początku nie trzymało się to kupy, ponieważ jak przypomnimy sobie daty, kiedy to miało się wydarzyć, czyli w 2013-2014 roku [...] - to wychodzi na to, iż odbiorcą tego węgla - za tę łapówkę - miał być Ciech, a w tamtym czasie w Polsce rządziło PO z PSL. W związku z tym dawanie [...] łapówki PiS, czy przedstawicielom PiS, mijałoby się z celem i byłoby to wyrzucanie tej torby z Biedronki w błoto - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (Sieci). 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 afera taśmowa POLSKA Donald Tusk afera podsłuchowa Platforma Obywatelska

"Trzeba być etycznym bandytą". Kukiz o sugestiach Tuska ws. afery podsłuchowej

Trzeba być etycznym bandytą, żeby zarzucać Kaczyńskiemu, który stracił brata w Smoleńsku, że Rosjanie pomogli mu w przejęciu władzy w Polsce - powiedział Paweł Kukiz, komentując sugestie Donalda Tuska o powiązaniach Prawa i Sprawiedliwości z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Donald Tusk afera taśmowa afera podsłuchowa Paweł Kukiz

Afera taśmowa. Rzecznik rządu: Donald Tusk powoływał się na zeznania Marcina W., a teraz nie pasują do jego układanki

- To Donald Tusk powoływał się na zeznania tego świadka, budował wokół tych nich twierdzenie, że cała ta sytuacja miała coś wspólnego ze służbami rosyjskimi. Później, gdy pokazano kolejne zeznania świadka, to okazało się, że zarzuca on Donaldowi Tuskowi i jego rodzinie pewne zachowania - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Dorota Kania Piotr Müller

"Wiarygodność była na minus 1, a jest może zero". Sobolewski o wątku Napieralskiego w aferze taśmowej

- Będziemy oczekiwali wyjaśnień chyba w pierwszej kolejności od Donalda Tuska, który ten temat wywołał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS. Mówił o zeznaniach Marcina W., które wskazują na jego związki z Grzegorzem Napieralskim z KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa prokuratura Grzegorz Napieralski polityka Krzysztof Sobolewski

PR24 Sejmowa komisja śledcza ws. afery taśmowej? Przemysław Szymańczyk komentuje

W ostatnich dniach znów zrobiło się głośno o tzw. aferze taśmowej - historii z 2014 roku, kiedy ujawniono nagrania wielu wpływowych polityków z prywatnych spotkań, na których omawiali istotne sprawy państwowe. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego Przemysław Szymańczyk, redaktor naczelny "Głosu Szczecińskiego", "Głosu Koszalińskiego" oraz słupskiego "Głosu Pomorza".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 afera taśmowa Magdalena Złotnicka Sejm afera podsłuchowa polityka