Polskie Radio
Section05
afera taśmowa

Sąd w Warszawie nie umorzy sprawy Sławomira Nowaka. Były minister w rządzie Tuska oskarżony o korupcję

Warszawski Sąd Okręgowy nie zgodził się w piątek zarówno na umorzenie jak i zawieszenie głośnej sprawy korupcyjnej tzw. grupy Sławomira Nowaka. Domagali się tego obrońcy oskarżonych razem z Nowakiem Ukraińców. Proces nadal formalnie nie ruszył. Będą kolejne posiedzenia organizacyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak oświadczenie majątkowe korupcja Ukraina afera taśmowa podatki

Śledztwo prokuratury ws. działań Tuska. Zaskakujący komentarz Nitrasa. "Ja nawet bym chciał, żeby doszło do rozprawy"

- Tuska próbują ścigać za to, że walczył z nielegalnym handlem rosyjskim węglem w Polsce, że próbował za wszelką cenę ograniczać ludzi, Falentę, który posługiwał się prowokacją, podsłuchami - mówił poseł KO Sławomir Nitras, pytany o wszczęcie śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Donald Tusk prokuratura afera taśmowa polityka sąd

Michał Moskal: metoda PO to próba zastraszenia polityków i mediów i ogłupienia społeczeństwa

- Nie tylko wątek Federacji Rosyjskiej jest kompromitujący dla Tuska i jego rządów. Widzimy, że Platformie Obywatelskiej zależy na tym, żeby z tych dwóch kadencji, kiedy rządzili, obywatele nie pamiętali o niczym. Trzeba się pozbywać tych kompromitujących scen - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość

"Nasz człowiek w Warszawie". Pereira: pierwszy dokument podsumowujący prorosyjską politykę Tuska

- Donald Tusk w swoim pozwie, poprzez prawników, przyznaje się do tego, że obrał pewien kurs prorosyjski. Tłumaczy to absurdalnie tym, że w Stanach Zjednoczonych władza zmieniła się również na bardziej dogadującą się z Rosją. Tylko że Barack Obama został prezydentem w styczniu 2009 r., a Donald Tusk obrał kierunek prorosyjski w swoim exposé czternaście miesięcy wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (portal TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Rafał Dudkiewicz Samuel Pereira

Tusk pozywa TVP. Dr hab. Sebastian Gajewski: kolejny front PO w walce z telewizją publiczną

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi tu o dochodzenie dóbr osobistych przed sądem, choć taką formę prawną ten spór Tuska z TVP przybiera, tylko o zbudowanie pewnej narracji w kontekście wyborczym - powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego), który dyskutował z Jakubem Pacanem ("Tygodnik Solidarność") i dr. Krzysztofem Karnkowskim ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Mirosław Skowron

Tusk pozywa TVP. Michał Karnowski: brutalny zamach na prawo Polaków do bycia poinformowanym

- Donald Tusk i jego doradcy, mając przed sobą badania, wiedząc że Polacy pamiętają, jak on rządził, zidentyfikowali konieczność "wygumkowania" przeszłości jako jeden z warunków ewentualnego zwycięstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Michał Karnowski Mirosław Skowron

Czarne chmury nad Tuskiem? Falenta składa pozew i zawiadomienie ws. przestępstwa

Jak poinformował portal tvp.info Marek Falenta złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew, zawiadomienie w sprawie przestępstwa i prywatny akt oskarżenia przeciwko Donaldowi Tuskowi. Według tych informacji przedsiębiorca ma żądać od przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przeprosin i zadośćuczynienia finansowego na rzecz Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska Marek Falenta

Poseł PiS o komisji ds. uzależnienia Polski od Rosji: powinna przypomnieć, co mówili czołowi politycy PO

- Afera taśmowa pokazała skalę rozkładu państwa i ekipy PO. Zarzuty to inna sprawa. Mam nadzieję, że komisja weryfikacyjna przybliży nas do prawdy. Przychodzi na myśl powiedzenie, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Donald Tusk ożywił dyskusję na ten temat. Wygląda, że na tym nie zyska - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk komisja śledcza Rosja POLSKA polityka

Falenta w rozmowie z portalem tvp.info o spotkaniu z Rosjanami, Tusku i łapówce za ustawę

Z zeznań Marcina W., ujawnionych kilka tygodni temu, wynika, że były wspólnik Marka Falenty wręczył Michałowi Tuskowi, synowi ówczesnego premiera Donalda Tuska, 600 tys. euro w reklamówce - przypomina tvp.info. Falenta w rozmowie z portalem komentuje te informacje oraz przybliża okoliczności spotkania z Rosjanami w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Falenta Donald Tusk polityka Rosja afera podsłuchowa afera taśmowa

"Donald Tusk nabrał wody w usta". Potocki o aferze podsłuchowej

- Od początku nie trzymało się to kupy, ponieważ jak przypomnimy sobie daty, kiedy to miało się wydarzyć, czyli w 2013-2014 roku [...] - to wychodzi na to, iż odbiorcą tego węgla - za tę łapówkę - miał być Ciech, a w tamtym czasie w Polsce rządziło PO z PSL. W związku z tym dawanie [...] łapówki PiS, czy przedstawicielom PiS, mijałoby się z celem i byłoby to wyrzucanie tej torby z Biedronki w błoto - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (Sieci). 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 afera taśmowa POLSKA Donald Tusk afera podsłuchowa Platforma Obywatelska

"Trzeba być etycznym bandytą". Kukiz o sugestiach Tuska ws. afery podsłuchowej

Trzeba być etycznym bandytą, żeby zarzucać Kaczyńskiemu, który stracił brata w Smoleńsku, że Rosjanie pomogli mu w przejęciu władzy w Polsce - powiedział Paweł Kukiz, komentując sugestie Donalda Tuska o powiązaniach Prawa i Sprawiedliwości z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Donald Tusk afera taśmowa afera podsłuchowa Paweł Kukiz