Polskie Radio
Section05
biedronka

PZPN ma problem. Kolejni sponsorzy wydają oświadczenia

Oświadczenie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który spychał odpowiedzialność za obecność skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka na meczu Mołdawia - Polska na partnerów polskiej reprezentacji, wywołało protesty wśród sponsorów związku. Zaproszeniu skompromitowanego działacza już zaprzeczyły InPost, PKN Orlen, Leroy Merlin, Biedronka, STS, Tymbark oraz Staropolanka. Firma Tarczyński chce natomiast zerwać umowę z PZPN.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN korupcja w futbolu reprezentacja Polski inpost Orlen leroy merlin biedronka

Bunt pracowników Biedronki. "Sieć planuje wykorzystać niejasne przepisy"

Sieć sklepów Biedronka jeszcze oficjalnie nie otworzyła sklepów w niedziele, a pracownicy już się buntują. Portal Money.pl dotarł do listu protestacyjnego jednej z załóg sklepu tej sieci. "Stanowczo sprzeciwiamy się pracy w niedziele niehandlowe" - piszą i podkreślają, że protestują przeciwko "próbie omijania prawa".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sprzedaż detaliczna biedronka protest handel w niedzielę przepisy

UOKiK ukarał Biedronkę. 115 mln zł za nieprawdziwe informacje o cenach

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na właściciela sieci Biedronka - spółkę Jeronimo Martins Polska – karę w wysokości 115 mln zł - poinformował w poniedziałek Urząd. Biedronka naruszała prawa konsumentów, nieprawidłowo informując o cenach w sklepach - dodał. Handlowa spółka zapowiedziała, że podejmie starania, aby uzyskać odwołanie od tej decyzji. 
Zobacz więcej na temat:  UOKiK konsument biedronka sklep POLSKA GOSPODARKA

Щодесята партія овочів і фруктів у Польщі має невірну інформацію про країну-походження

Нещодавно у Польщі відкрили провадження щодо мережі Biedronka за невірну інформацію про країну-походження овочів, зокрема, польськими видавали тепличні огірки з України
Zobacz więcej na temat:  Польща biedronka овочі фрукти