Polskie Radio
Section05
Maciej Świrski

Świrski blokuje pieniądze. Ministra: nie są jego prywatnymi

Środki z abonamentu nie są prywatnymi pieniędzmi KRRiT ani przewodniczącego Macieja Świrskiego - powiedziała w środę szefowa Ministerstwa Kultury Hanna Wróblewska. Jak dodała, jeżeli ktoś stoi na czele publicznej instytucji, "to nie ma być ona odzwierciedleniem jego ego i politycznych zobowiązań, tylko ma służyć publiczności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka KRRiT Sejm media publiczne Trybunał Konstytucyjny prawo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Świrski blokuje pieniądze z abonamentu. "Działania nielegalne"

- Środki z abonamentu znajdują się w depozycie, ale powinny być na kontach spółek, gdzie są potrzebne. Nie mogą leżeć na koncie, tylko dlatego, że jeden z członków KRRiT ma taki pomysł - mówiła na antenie Programu 1 Polskiego Radia Bożena Żelazowska, wiceminister kultury i posłanka Trzeciej Drogi. Media publiczne, decyzją szefa KRRiT Macieja Świrskiego, nie otrzymują pieniędzy z abonamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Polskie Radio Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KRRiT Karol Surówka Bożena Żelazowska

Paweł Majcher o działaniach KRRiT: cios w misję Polskiego Radia

Polskie Radio dołączyło do akcji 17 rozgłośni regionalnych, której celem jest informowanie słuchaczy, że KRRiT wraz z jej przewodniczącym Maciejem Świrskim blokuje należne pieniądze z abonamentu. - Mamy zapewnione finansowanie jeszcze na miesiąc - dwa - alarmuje redaktor naczelny, likwidator Polskiego Radia Paweł Majcher.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio media publiczne media Paweł Majcher KRRiT dziennikarstwo abonament Polskie Radio 24 POLSKA

KRRiT blokuje środki dla mediów. "To są pieniądze słuchaczy"

Decyzja szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzekazaniu środków abonamentowych rozgłośniom regionalnym Polskiego Radia to niszczenie mediów publicznych. Tak uważa redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia, która przypomniała, że od stycznia jej rozgłośnia powinna otrzymać około 5,5 miliona złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KRRiT abonament rtv

Polskie Radio 24 Szef KRRiT blokuje środki z abonamentu. "Łamie konstytucję"

- Nie pozwolimy na to, aby media publiczne w Polsce zostały zagłodzone tylko przez to, że szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji robi, co chce, czyli blokuje pieniądze. Takie działanie ma wszelkie znamiona łamania prawa, łamania konstytucji - powiedziała w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Bożena Żelazowska. Gościem była też poseł PiS Maria Koc. 
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media publiczne POLSKA abonament

Słuchacze muszą to wiedzieć. Kampania rozgłośni regionalnych Polskiego Radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym Polskiego Radia należnego im abonamentu. Kwota, którą blokuje szef KRRiT Maciej Świrski, to już ponad 80 mln zł. 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia rusza ze specjalną kampanią, informującą słuchaczy o bezprawnych działaniach Świrskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne Polskie Radio KRRiT