Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

"Gdyby się nie bali, to pozwoliliby jej działać". Premier Morawiecki o komisji ds. rosyjskich wpływów

Mateusz Morawiecki podczas debaty w Sejmie nad odwołaniem członków komisji ds. weryfikacji wpływów rosyjskich powiedział o opozycji, że "gdyby nie bali się komisji ds. wpływów rosyjskich, to po prostu pozwoliliby jej działać". - W tej debacie nie ma dyskusji nad poszczególnymi członkami komisji, tylko stek bzdur - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki POLSKA Sejm polityka Rosja

"Zawsze za tym optowałem, ale rozumiem tych, którzy mają odmienną wrażliwość". Premier o in vitro

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu w sprawie finansowania in vitro z budżetu państwa, powiedział, że "ja akurat osobiście zawsze za tym optowałem, znam wiele par, które z tej procedury korzystają". - Ale rozumiem też tych ludzi, którzy mają odmienną wrażliwość - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier polityka rodzina in vitro Sejm dziecko POLSKA

Tragedia w kopalni Sobieski. Prezydent i premier złożyli kondolencje rodzinom ofiar

"W tej trudnej chwili jestem myślami i modlitwą z rodzinami i bliskimi ofiar oraz z górniczą społecznością" - napisał prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie, w którym zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne. Kondolencje rodzinom ofiar złożył także premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno górnictwo prezydent premier Andrzej Duda Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni

"Zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show". Premier apeluje do marszałka Sejmu

Premier Mateusz Morawiecki ponowił we wtorek apel do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o rozmowę w cztery oczy. Projekty ustaw o cenach prądu, żywności i wakacjach kredytowych wciąż czekają na głosowanie; zajmijmy się najważniejszymi dla Polaków sprawami - a nie robieniem show - napisał szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Szymon Hołownia Sejm

"Czy na pewno chcecie się podpisywać pod oszustwem PO?". Morawiecki apeluje do posłów Lewicy, PSL i Polski 2050

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałkowym wywiadzie w TVP Info zapytał posłów Lewicy, PSL i Polski 2050 o to, czy "na pewno chcą się podpisywać pod oszustwem wyborczym Platformy Obywatelskiej, największym oszustwem wyborczym ostatnich 30-paru lat?".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rząd premier POLSKA polityka Andrzej Duda Sejm wybory 2023 PSL lewica Trzecia Droga Polska 2050

Premier Morawiecki zapowiada kolejne projekty ustaw. "Będziemy intensywnie pracować w najbliższych dwóch tygodniach"

- Proponujemy trzy bardzo dobre ustawy: wakacje kredytowe, zerowy VAT na żywność i zamrożenie rachunków na energię elektryczną; będzie gotowych kilka kolejnych ustaw, ponieważ rząd będzie bardzo intensywnie pracował w najbliższych dwóch tygodniach - powiedział w poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm rząd Mateusza Morawieckiego Szymon Hołownia Prawo i Sprawiedliwość PiS ustawa polityka legislacja żywność ceny prąd energia elektryczna vat kredyt

Premier Morawiecki o Dekalogu Polskich Spraw: chcemy, aby inni przyłączyli się do nas

Premier Mateusz Morawiecki w TVP Info podkreślił, że "nie proponuje trzeciej kadencji PiS, dwie kadencje są za nami". - Proponujemy, aby przez Dekalog Polskich Spraw inni przyłączyli się do nas, my przyłączymy się do innych, aby dla wspólnej sprawy Koalicja Polskich Spraw rzeczywiście była tym, co łączy, co daje nadzieję Polakom - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Sejm Mateusz Morawiecki premier Andrzej Duda wybory 2023

Publicysta: program nowego rządu Mateusza Morawieckiego to program nakreślony dla Polski

Tematem rozmowy w "Trójkowym komentarzu dnia" był, co oczywiste, nowy rząd Mateusza Morawieckiego zaprzysiężony przez prezydenta Dudę. - To jest program nakreślony dla Polski, Katalog Polskich Spraw - ocenił program tego rządu Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika Niedziela.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki rząd Mateusza Morawieckiego Donald Tusk Magdalena Drohomirecka Trójka

Prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł rząd premiera Mateusza Morawieckiego

Od tej pory premier ma 14 dni na wygłoszenie w Sejmie expose i zwrócenie się z wnioskiem o wotum zaufania. W nowym gabinecie - oprócz Mateusza Morawieckiego - znalazło się troje dotychczasowych ministrów - szef MON Mariusz Błaszczak, Marlena Maląg jako szefowa resortu rozwoju i Szymon Szynkowski vel Sęk - od dziś szef MSZ. Zdecydowana większość to debiutanci w roli członków rządu.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Mateusz Morawiecki rząd rząd Mateusza Morawieckiego