Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Zerowy VAT na żywność. Premier Morawiecki: za podejście większości sejmowej do naszego projektu zapłacą Polacy

- Projekt ustawy o zerowym VAT na żywność w pierwszym półroczu 2024 roku jest gotowy, ale nowa większość sejmowa ma problem z jego przyjęciem, bo jest autorstwa naszego rządu. Za jej podejście, niestety, zapłacą Polacy - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Sejm Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska PSL Polska 2050 żywność vat rząd Mateusza Morawieckiego

Co z wakacjami kredytowymi? Premier: z powodu rządowego projektu na wakacje poszła komisja finansów

Premier Mateusz Morawiecki skrytykował polityków nowej większości parlamentarnej za opieszałość w sprawie wsparcia Polaków spłacających kredyty hipoteczne. "Z powodu rządowego projektu PiS o wakacjach kredytowych sejmowa komisja finansów udała się na wakacje" - napisał szef rządu w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA kredyt hipoteczny Mateusz Morawiecki premier

"Stracą polskie rodziny, banki odetchną z ulgą". Premier Morawiecki punktuje opozycję ws. wakacji kredytowych

"Polityka musi służyć ludziom, a nie interesom wielkich banków i korporacji" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki we wpisie zamieszczonym we wtorek w mediach społecznościowych. "Głosujmy nad projektem PiS, bo on chroni polskie rodziny" - zaapelował, nawiązując do projektu dotyczącego wakacji kredytowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki polityka

Premier Morawiecki: domagamy się komisji śledczej w sprawie "lex Kloska"

- To jest jeden z największych bubli prawnych wyprodukowanych przez ostatnich 30 lat, dlatego domagamy się komisji śledczej, która sprawdzi, kto wpisał te przepisy do "lex Kloska" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektowanych zmian w tzw. ustawie wiatrakowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki afera wiatrakowa OZE odnawialne źródła energii energetyka

"Nasze wsparcie dla Ukrainy nie ustanie". Szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Paweł Kowal złożył wizytę w Kijowie

- Polskie wsparcie dla Ukrainy nie ustanie. Byłem w Kijowie, by zapewnić, że polityka wschodnia nowej większości parlamentarnej nie tylko się nie zmienia, ale będzie intensywna i zaangażowana, również w rozwiązywanie trudnych problemów – powiedział przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP Paweł Kowal.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Ukraina powstanie listopadowe IPN język polski Ministerstwo Rozwoju Polonia archiwum

Premier Morawiecki o ustawie wiatrakowej: przygotowali bubel prawny. Ktoś ich naciska?

Premier Mateusz Morawiecki skrytykował zapisy tzw. ustawy wiatrakowej. Chodzi o punkty dotyczące minimalnej odległości od terenów zabudowy mieszkaniowej. Szef rządu ocenił, że projekt nowelizacji ustawy przedstawiony przez polityków Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej jest "bublem prawnym".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki energetyka polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Polska 2050 Donald Tusk Szymon Hołownia prąd OZE odnawialne źródła energii GOSPODARKA