Polskie Radio
Section05
muzyka filmowa

"Tár" - muzyka z filmu o muzykach

"Tár" jest filmem, obok którego żaden muzyk, meloman i słuchacz Dwójki nie może przejść obojętnie. Dzieło Todda Fielda prowokuje dyskusję na temat przywilejów wielkich artystów i kultury cancellingu. Przeprowadza filozoficzne rozważania na temat samej muzyki i niezwykle wiarygodnie ukazuje wiele elementów i mechanizmów środowiska muzycznego. Zapraszamy do słuchania "Muzyki w kadrze".
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa Dwójka Krzysztof Dziuba

Kompozytor i nauczyciel. Jan A.P. Kaczmarek laureatem tegorocznego Orła

Poznaliśmy nazwisko pierwszego laureata tegorocznych Polskich Nagród Filmowych. Orła 2023 za osiągnięcia życia otrzymał kompozytor Jan A.P. Kaczmarek. – To bardzo dobry człowiek. Niepokorny, buntownik, człowiek niezależny od samego początku – podkreśla Dariusz Jabłoński, prezydent Polskiej Akademii Filmowej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Jan A. P. Kaczmarek Ryszard Jaźwiński muzyka filmowa Dariusz Jabłoński

Muzyka z filmu "Minionki"

W "Muzycznych Podróżach" przenieśliśmy się do kina na projekcję aż pięciu filmów z bohaterami audycji. Niedługo po premierze pierwszej części, która miała miejsce w 2010 roku szybko stało się jasne, że wszyscy pokochali Minionki. Ta pierwsza odsłona ich losów była taka naprawdę historią Gru, którego głównym życiowym celem było zostanie największym złoczyńcą na świecie. Lubił robić różne psikusy i nie zawsze dobre żarty. Armia jego podwładnych to Minionki, ale jak się szybko okazało, to właśnie Minionki podbiły serca publiczności.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże animacja Iza Żukowska muzyka filmowa