Polskie Radio
Section05
narciarstwo biegowe

Dominacja Rosjan w sztafecie. Zacięta walka o srebro

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyła złoty medal w sztafecie 4x10 km. Od początku wysokie tempo narzucił Aleksiej Czerwotkin, które ekipa "Sbornej" utrzymała do samego końca biegu. Po srebro sięgnęli Norwegowie, a ostatni stopień podium zajęli Francuzi. Sensacyjnie z walki o medale odpadli reprezentanci Finlandii. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają do 20 lutego.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo biegowe

Klaebo znowu najlepszy w sprincie. Ćwierćfinał Staręgi

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo został w Pekinie mistrzem olimpijskim w narciarskim sprincie stylem dowolnym. Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 19. miejscu.. Wcześniej z rywalizacją na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie pożegnał się Kamil Bury, który zajął dopiero 58. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Biegi narciarskie narciarstwo klasyczne narciarstwo biegowe

Medal dla Polaka, rekordy na torze [3. DZIEŃ IO]

Niedzielna rywalizacja na igrzyskach olimpijskich w Pekinie dla polskich kibiców wiązała się przede wszystkim z konkursem finałowym w skokach narciarskich na normalnym obiekcie. Łącznie rozdanych zostało dziewięć kompletów medali.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie Skoki narciarskie saneczkarstwo narciarstwo biegowe narciarstwo klasyczne Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Biegi narciarskie narciarstwo alpejskie

Pekin 2022. ONI POWALCZĄ O MEDALE. SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI i TERMINARZ IGRZYSK

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, podczas których rozdanych zostanie łącznie 109 kompletów medali, potrwają do 20 lutego. Sportowcy będą rywalizować w 15 dyscyplinach.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe narciarstwo alpejskie narciarstwo biegowe narciarstwo dowolne łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo szybkie bobsleje skeleton snowboard hokej Skoki narciarskie short track curling biathlon saneczkarstwo kombinacja norweska

Pekin 2022: ile medali dla Polski? Niepokojące prognozy

Amerykańska agencja Associated Press w opublikowanych we wtorek prognozach medalowych nadchodzących zimowych igrzysk w Pekinie przewiduje, że Biało-Czerwoni w stolicy Chin nie wywalczą nawet jednego krążka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 PKOl biathlon Biegi narciarskie narciarstwo biegowe narciarstwo alpejskie curling łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo szybkie bobsleje saneczkarstwo skeleton hokej snowboard kombinacja norweska short track narciarstwo dowolne

Narciarstwo biegowe w mieście. "Nie musimy wyjeżdżać na narty w góry"

Reporter Programu 1 postanowił nauczyć się narciarstwa biegowego w… Warszawie. - Ludzie są nieświadomi, że tutaj na Choszczówce panuje mikroklimat. Jeśli nawet w centrum czy na Mokotowie nie ma śniegu, a ulice są czarne, to w Lasach Legionowskich i na obrzeżach Warszawy śniegu będzie więcej - mówi Konrad Młodziński, instruktor narciarski. Czy biegówki to sport dla każdego?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek zima Ferie zimowe Warszawa Maciej Walecki narciarstwo biegowe