Polskie Radio
Section05
Mateusz Drozda

"Był autentyczny, jego sztuka była samą prawdą". Krzysztof Krawczyk we wspomnieniach artystów

- Jeżeli można o kimkolwiek mówić, że jest spełnionym artystą, to jest wielka nieuprzejmość. Artysta nigdy nie jest spełniony. Krzysiek był przede wszystkim prawdziwym artystą. Jego sztuka polegała na jego trzewiach. To nie było udawane, nie było żadnego makijażu. To była sama prawda - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Poznakowski, muzyk, kompozytor, były członek zespołu Trubadurzy. Postać Krzysztofa Krawczyka wspominał również Wojciech Gąssowski. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo MUZYKA Krzysztof Krawczyk polska piosenka POLSKA Mateusz Drozda Trubadurzy

Wielki Piątek w tradycji ludowej. Jakie zwyczaje wiążą się z tym dniem?

Wielki Piątek jest dla chrześcijan bardzo ważny. Jego postrzeganie odcisnęło swoje piętno także na tradycji ludowej. Dzień ten uważany był za żałobny. Wstrzymywano się od przeglądania w lustrze, kłótni oraz głośnych rozmów. Jakie jeszcze tradycje wiążą się z Wielkim Piątkiem? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Triduum Paschalne Wielkanoc Monika Suszek tradycja Mateusz Drozda

"Trzeba podjąć bardziej radykalne kroki". Ekspert o zaleceniach dot. maseczek

- Pojawienie się szczepów o większej zakażalności, wymaga, zanim wszyscy się zaszczepimy, stosowania dotychczasowych metod, jak dystans społeczny, dezynfekcja czy maseczki, które nie mogą być byle jakie, czy byle jak noszone - mówiła w Polskim Radiu 24 Prof. Joanna Zajkowska, epidemiolog, zastępca kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia Mateusz Drozda

Trzecia fala pandemii. Dr Sutkowski: liczba dziennych zakażeń powinna się zatrzymać na 10-15 tys.

- Myślę, że zachowania, które są niebezpieczne, jeśli chodzi o pandemię, teraz nałożyły się w tych miejscach, przy stosunkowo jeszcze niewielkiej liczbie zaszczepionych, niewielkiej liczbie chorujących, czyli podatności na koronawirusa. Wydaje się, że to wszystko właśnie nakłada się na rozbieg trzeciej fali - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Mateusz Drozda Michał Sutowski