Polskie Radio
Section05
narciarstwo biegowe

Spełnione marzenie. Jak powstawał Bieg Piastów?

– Będąc trenerem grupy narciarskiej juniorów, gdzieś ją trzeba było trenować. W Sobieszowie nie było śniegu, w Jagniątkowie nie było śniegu, w Szklarskiej Porębie nie było śniegu, w związku z tym szliśmy tam, gdzie jest śnieg (...) – wspomina Julian Gozdowski, twórca Biegu Piastów i popularności Jakuszyc. "To on stworzył to miejsce" - podkreślają bohaterowie reportażu. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Bieg Piastów Jakuszyce Szklarska Poręba narciarstwo biegowe

Kowalczyk oburzona atakiem na trenera: proszę zaczepić mnie

"Gdyby pan i panu podobni pracowali tak dla dobra Polski, jak przez prawie 40 lat pracował Aleksander Wierietielny, żylibyśmy teraz na poziomie Szwajcarów" - tak Justyna Kowalczyk, asystentka szkoleniowca polskiej kadry biegaczek narciarskich, opisała problemy z przygotowaniem tras w Zakopanem, co nie spotkało się z ogólnym zrozumieniem.   
Zobacz więcej na temat:  narciarstwo biegowe sporty zimowe Justyna Kowalczyk SPORT

Johaug nie wierzy w emeryturę Kowalczyk. I nie jest jedyna

Przed laty początek zimy oznaczał powrót wielkiej rywalizacji jaką toczyły ze sobą narciarki - Therese Johaug, Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen. Sezon 2018/2019 jest jednak pierwszym, w którym nie będziemy oglądać zmagań Bjoergen i Kowalczyk. Po przerwie związanej z dyskwalifikacją na narciarskie trasy powróciła z kolei Therese Johaug, która w ferworze przygotowań do zimy zgubiła fakt, że Justyna Kowalczyk w zawodach Pucharu Świata startować już nie zamierza.  
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe Justyna Kowalczyk narciarstwo biegowe SPORT