Polskie Radio
Section05
Numer Raz

Wyciek danych. Co to jest? Jak się przed tym chronić?

Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Centralnym Ośrodku Informatyki dba o bezpieczeństwo danych wszystkich obywateli. Oni jednak nie zrobią za nas wszystkiego. Jako użytkownicy Internetu musimy dbać o cyberhigienę, zabezpieczać się przed wyciekiem naszych danych. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Michał Witak cyberbezpieczeństwo cyberprzestępczość hakerzy wyciek danych Paweł Bernacik bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo danych

Czwórka na 27. Pikniku Naukowym. Gdzie warto zerknąć?

Matematyczne wzory do wiązania krawatów, ślady życia, w miejscach, w których powinno go nie być czy stenty wydrukowane na drukarce 3D - to wszystko i wiele innych ciekawostek czeka na wszystkich tych, którzy wybiorą się na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który trwa na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. W "Naukowym plenerze w Czwórce" podpowiedzieliśmy, co na Pikniku koniecznie trzeba zobaczyć!
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar Kasia Dydo Piknik Naukowy Piknik Naukowy 2024

Trials X - legenda polskiego hip-hopu i reedycja kultowej płyty "Prawda, cel, przesłanie"

Niedawno minęło 30 lat od premiery kultowego wydawnictwa "Prawda, cel, przesłanie" prekursorów polskiego hip-hopu w Polsce Trails X. - Wiele lat obiecywaliśmy fanom, że pojawi się reedycja. Też pojawiały się zapytania o ślady utworów i możliwość remiksowania naszych kawałków - mówią w Czwórce Tiger i Platoon. - Więc bodźców było wiele, i tak pojawiła się płyta winylowa.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka hip-hop rap MUZYKA