Polskie Radio
Section05
Numer Raz

Ostróda Reggae Festiwal 2023. "Polskie reggae ma się świetnie"

Zion Train, Nattali Rize, Vavamuffin, Dub Pistols, Immanuel czy Tabu - to tylko niektóre z gwiazd, jakie usłyszymy podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival. - Staramy się nie zamykać w jednym "podgatunku" reggae, chodzi o pozytywne wibracje, pulsujące brzmienia i dobrą zabawę - mówił dziennikarz muzyczny Mirosław "Maken" Dzięciołowski. Święto muzyki wystartuje już po raz 22. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maken Numer Raz reggae Ostróda Reggae Festival

"Niechciani nielubiani". Historia polskiego rapu na kartach książki

- Chciałem, by moja książka była zrozumiała także dla ludzi spoza naszego środowiska, zwyczajnych odbiorców, bo wydaje mi się, że do dzisiaj w bardzo wielu kręgach nie wybrzmiała kulturotwórcza rola, jaką hip-hop odegrał, i do dziś odgrywa, w Polsce - mówił w Czwórce Filip Kalinowski, autor książki "Niechciani nielubiani" o historii polskiego rapu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka literatura rap Numer Raz

Igorilla i Peepz o płycie "Anomalie": szliśmy z flow

Jarecki, Miodu, Wyga, Mokebe, Prykson Fisk i Mati Szert oraz producenci Barto Katt, BodzierOn, Bred Bua, Adz/ddayzy - to artyści, którzy brali udział w tworzeniu "Anomalii". Za krążek odpowiada duet Igorilla i Peepz. - Szliśmy z flow wyrzucając z siebie różne kawałki o różnej tematyce i w różnych konwencjach. W ten sposób docieraliśmy się między sobą na drodze do wspólnego obszaru – wspominają muzycy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA hip-hop rap Numer Raz