Polskie Radio
Section05
O co tutaj biega

TYLKO U NAS Bargiel zjedzie z K2? "Tacy w himalaizmie mają przyszłość"

Zdobycie K2 (8611 m) to wyczyn sam w sobie, zjechanie z ośmiotysięcznika na nartach to dodatek ekstra, na który zdecydował się Andrzej Bargiel. Skialpinista zamierza powtórzyć drogę wytyczoną przez Jerzego Kukuczkę i Tadeusza Piotrowskiego w lipcu 1986. - Myślę, że Andrzej ma prawo do swoich wyborów, to jest zawodnik, który wie, co robi, tylko tak to skomentuję - mówi Jacek Czech, alpinista, taternik i wspinacz skalny. 
Zobacz więcej na temat:  góry O co tutaj biega TYLKO U NAS opinie

TYLKO U NAS Majka, Bródka na ścieżki rowerowe? Gdzieś ich trzeba upchnąć

- Każdy sportowiec, taki Kwiatkowski, Majka, Bródka czy Złotkowska, który wykorzystuje rower do treningu, powinien posiadać licencję upoważniającą do poruszania się po drogach - mówi Andrzej Piątek, dyrektor sportowy w Polskim Związku Kolarskim, który uważa, że konieczna jest zmiana przepisów dotyczących rowerów i rowerzystów poruszających się po polskich drogach i ścieżkach rowerowych.
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo kolarstwo szosowe łyżwiarstwo szybkie O co tutaj biega TYLKO U NAS opinie

KOMENTARZ Maria Szarapowa sprowadzona na ziemię

"Może być dzika karta dla zawodniczki wracającej po kontuzji, ale nie może być dla tenisistek wracających po dyskwalifikacji za stosowanie dopingu” – wypowiedź Bernarda Giudicellego, prezesa Francuskiej Federacji Tenisowej, który nie przyznał Rosjance "dzikiej karty” turnieju French Open, przywraca wiarę w zasady obowiązujące w sporcie. 
Zobacz więcej na temat:  Tenis maria szarapowa O co tutaj biega KOMENTARZ WTA roland garros opinie

REPORTAŻ Zdobyli swoje "K2" balansując na granicy życia i śmierci

Przeżycia w górach są szalenie podobne do tego, co przeżywają pacjenci podczas choroby onkologicznej. Podopieczni Fundacji "Pokonaj raka" połączyli więc siły z himalaistami i zdobyli "K2". - Obcowanie ze śmiercią zmienia spojrzenie na świat - mówi himalaista Adam Bielecki, który poprowadził "onkotwardzieli" na szczyt Kasprowego Wierchu.
Zobacz więcej na temat:  góry rak piersi rak Himalaje reportaż Tatry Kasprowy Wierch TYLKO U NAS O co tutaj biega opinie