X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
odwrócona hipoteka

KNF przestrzega przed rentą dożywotnią: to ryzykowne

Odwrócona hipoteka czy renta dożywotnia? Na pytanie, co bardziej opłaci się seniorowi, nie ma prostej odpowiedzi. Te produkty są podobne – jeden i drugi to comiesięczne świadczenie w zamian za prawo do mieszkania. Tyle, że w przypadku renty, fundusz hipoteczny nieruchomość przejmuje od razu. Bank oferujący odwrócony kredyt hipoteczny – dopiero po śmierci klienta, i to w sytuacji, gdy mieszkania nie będzie chciała odzyskać rodzina.
Zobacz więcej na temat:  bank KNF kredyt hipoteczny NBP odwrócona hipoteka renta dożywotnia

Wyższe emerytury bez wychodzenia z domu

Przyszli emeryci, właściciele nieruchomości będą mogli podwyższyć swoje emerytury zapisując posiadane domy czy mieszkania instytucjom finansowym. Będzie to możliwe dzięki tworzonym właśnie ustawom: o odwróconym kredycie hipotecznym i o rencie dożywotniej. Projekt pierwszej ustawy przyjął już rząd, nad drugą trwają jeszcze prace w Ministerstwie Gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  KNF kredyt hipoteczny NBP odwrócona hipoteka renta dożywotnia