Polskie Radio
Section05
usługi finansowe

Bankowość, finanse oraz usługi w Polsce coraz bardziej internetowe i komórkowe

63 proc. Polaków loguje się na co dzień do bankowości internetowej, a 55 proc. do bankowości mobilnej; co dziesiąty definiuje siebie jako mobile only, czyli zarządza swoim kontem i zleca transakcje wyłącznie na telefonie komórkowym - wynika z badania banku Alior. Z sieci i aplikacji korzystamy coraz częściej w komunikacji, załatwianiu spraw urzędowych, przyzwyczailiśmy się już do konwersacji internetowej z bootami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA internet internetowy bank usługi finansowe banki aplikacje mobilne aplikacje internetowe aplikacje

Seniorzy w wirtualnym świecie finansów. Raport: produkty cyfrowe sprawiają wielu osobom 60+ sporo problemów

91 proc. seniorów "cyfrowych" korzysta z usług instytucji finansowych realizowanych online - wynika z raportu "Cyfrowe Usługi Finansowe a Seniorzy". Z badania wynika także, iż wielu konsumentów 60+ obawia się korzystać lub nie radzi sobie z obsługą aplikacji i serwisów. Liczba seniorów "niecyfrowych", nieufnych wobec internetu, to 6 mln osób.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse senior usługi finansowe internetowy bank cyfryzacja

Coraz lepsze dane z przedsiębiorstw: rosną przychody, inwestycje, rentowność. Kłopoty ma nadal gastronomia i hotele

Wraz ze zmniejszeniem liczby zachorowań na koronawirusa, poprawia się sytuacja firm produkcyjnych i usługowych. Jak informuje GUS, w I półroczu 2021 r. przychody przedsiębiorstw niefinansowych wzrosły o 19,7 proc. w ujęciu rocznym. Koszty ich uzyskania wzrosły o 16,2 proc. O 7,9 proc. wzrosły również nakłady inwestycyjne. Rośnie też rentowność. Kłopoty odczuwają jednak nadal gastronomia i hotele.
Zobacz więcej na temat:  firma usługi finansowe Koronawirus w Polsce

Polskie firmy IT łączą biznes z technologią

Coraz częściej to właśnie polskie firmy, a nie jak dotychczas z Indii czy Chin, są wybierane przez zagranicznych do realizacji dużych projektów z zakresu IT. O tym, co decyduje o sukcesie w tej branży, z Marcinem Plutą, partnerem w firmie informatycznej Sollers Consulting specjalizującej się w usługach doradczych i wdrożeniowych dla branży finansowej rozmawia Robert Lidke.
Zobacz więcej na temat:  firma global IT informatyk informatyzacja procesów it leasing usługi finansowe